هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 26 آبان 1397 ساعت 14:17
شنبه 26 آبان 1397 14:02 ساعت
2018-11-17 14:17:54
شناسه خبر : 298992
بر خلاف تصور برخی به دلیل خطبه‌های نمازجمعه، ایشان در مسائل اجرایی هیچگونه دخالتی نکرده و نمی‌کنند. حتی در موضوع کنسرت نیز ما در شورای فرهنگ عمومی به این رسیدیم که مجموعه‌ای را ایجاد کنیم که به یک دستورالعمل برسند. اینکه مشهد یک حرمت‌هایی دارد، درست است اما اینکه ما بگوییم، قوانین در کشور استثنابردار است، درست نیست. حتی از دفتر مقام معظم رهبری نیز سوال کردیم که ایشان فرمودند قوانین جامع و برای همه کشور است.
بر خلاف تصور برخی به دلیل خطبه‌های نمازجمعه، ایشان در مسائل اجرایی هیچگونه دخالتی نکرده و نمی‌کنند. حتی در موضوع کنسرت نیز ما در شورای فرهنگ عمومی به این رسیدیم که مجموعه‌ای را ایجاد کنیم که به یک دستورالعمل برسند. اینکه مشهد یک حرمت‌هایی دارد، درست است اما اینکه ما بگوییم، قوانین در کشور استثنابردار است، درست نیست. حتی از دفتر مقام معظم رهبری نیز سوال کردیم که ایشان فرمودند قوانین جامع و برای همه کشور است.
گروه سیاسی -رجانیوز: استاندار خراسان رضوی در آخرین گفت‌وگو با خبرنگاران درباره مسائل مختلف استان در 5 سالی که کلید ساختمان خیابان بهار در دستش بود سخن گفت.
 
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون نماینده ولی‌فقیه در استان حتی یک بار راجع به یک انتصاب دخالت نکردند، تصریح کرد: بر خلاف تصور برخی به دلیل خطبه‌های نمازجمعه، ایشان در مسائل اجرایی هیچگونه دخالتی نکرده و نمی‌کنند. حتی در موضوع کنسرت نیز ما در شورای فرهنگ عمومی به این رسیدیم که مجموعه‌ای را ایجاد کنیم که به یک دستورالعمل برسند. اینکه مشهد یک حرمت‌هایی دارد، درست است اما اینکه ما بگوییم، قوانین در کشور استثنابردار است، درست نیست. حتی از دفتر مقام معظم رهبری نیز سوال کردیم که ایشان فرمودند قوانین جامع و برای همه کشور است.
 
رشیدیان بیان کرد: اینکه برخی از علما فتاوایی دارند، از نظر ما برای مقلدین آن‌ها قابل احترام است اما ما بنا نداریم کشور را براساس نظرات فقهی متفاوت علما اداره کنیم. نظر علما در جای خود محترم است اما کشور تنها بر اساس نظارت فقهی مقام معظم رهبری اداره و هدایت می‌شود. برای همین ما به جمع‌بندی رسیدیم که کارگروهی تشکیل شود و این کارگروه چارچوب موسیقی صحنه‌ای را مشخص کند.
 
وی اضافه کرد: این مطلب تاثیر گذاشت و یک سال است که ما دیگر شاهد آن برخوردها نیستیم و کنسرت‌های خوبی نیز در مشهد و شهرهای اطراف داشتیم. برخوردهای تندی که انجام می‌گرفت، مدیریت و کنترل شده که این جای خوشحالی دارد. 
 
استاندار خراسان رضوی گفت: آقای علم‌الهدی و آقای رئیسی واقعا در این حوزه‌ها دخالتی نداشته و ندارند و ما روابط خوبی با آن‌ها داریم، البته بدین معنا نیست که آن‌ها تاییدکننده یا مخالف دولت هستند اما ارتباط ما در استان روابط خوب و نزدیکی بوده و سعی کردیم تا از ظرفیت‌های آن دو جایگاه به نفع مردم استان استفاده کنیم و تعامل خوبی هم داشتند. ما با آقای رئیسی و آقای علم‌الهدی مشکلی نداریم.
 
 
مدافع طرح یگان ویژه آستان قدس رضوی بودیم
 
استاندار خراسان رضوی در خصوص یگان ویژه آستان قدس رضوی، عنوان کرد: جدای از هر مسئله و صحبت‌هایی که در خصوص سلیقه‌های سیاسی وجود دارد اما ما مسئله‌ای داریم که خود آستان قدس و حرم مطهر رضوی به عنوان نقطه کانونی تهدید توسط دشمنان و گروه‌های افراطی همیشه مورد تهدید بوده و هیچ زمانی از لیست تهدید خارج نشده و حرم همواره کانون هدفی برای آن‌ها بوده است. راجع به موضوع تکمیل حلقه‌های امنیتی فکر شد. ما بخشی به نام بیرون حرم داریم که به نیروی انتظامی واگذار شد، بخشی نیز به نام پوسته اطراف حرم داشتیم که به سپاه و بسیج واگذار گردید اما تکلیف بخش داخل حرم مشخص نبود.
 
رشیدیان بیان کرد: ما در جریان یگانی که تشکیل شد بوده و مدافع آن بودیم زیرا این حلقه یک مجموعه کلافی چندلایه برای دفاع از آن هسته است. این یگان سیکل خود را به طور کامل طی کرده است. این یگان‌ها تحت مدیریت نیروی انتظامی شکل می‌گیرد، یعنی فرمانده آن توسط نیروی انتظامی منصوب می‌شود و آموزش و کنترل مدیریت آن با نیروی انتظامی است اما مدیریت اجرایی آن با مدیریت سازمان مربوطه خواهد بود که این یگان‌ها تنها برای حرم مطهر نیست.
 
وی افزود: این یگان کاملا در چارچوب طرح‌های امنیتی بوده و چیزی خارج از آن نبوده است. ما نیز به عنوان شورای تامین استان و من به عنوان رئیس این شورا کاملا این طرح را به صحه می‌گذاریم و فکر می‌کنیم که به نفع است زیرا اگر ماموریت داخل حرم به سپاه داده می‌شد، داخل حرم حالت نظامی پیدا می‌کرد که از زمان آقای طبسی و بعد آقای رئیسی این نگاه بود که شرایط داخل حرم را نظامی نکنیم.
 
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید شرایط مهیایی برای موضوع زیارت توام با آرامش و امنیت باشد و یگانی هم که تشکیل می‌شود، با این نگاه است که مدیریت فرهنگی داخل حرم آسیب نبیند. این مطلب به هیچ عنوان دارای بار سیاسی نبوده، بلکه یک ملاحظه امنیتی است که بر اساس آن، این راهبرد و راهکار انتخاب شد که سیکل تصویبی خود را طبق قانون طی کرد و فرمانده نیروی انتظامی در سفر قبلی خود برای تعیین فرمانده نیروی انتظامی استان، فرمانده یگان را نیز معرفی و منصوب کردند.