هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 23:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 آبان 1397 ساعت 17:49
پنجشنبه 17 آبان 1397 17:39 ساعت
2018-11-8 17:49:44
شناسه خبر : 298185
حالا بعد از نزدیک به ده سال از کودتای ناکام اصلاح طلبان علیه رای مردم دیدن این مناظره و اظهارات متناقض و معنادار و بدون سند اصلاح طلبان دور از لطف نیست.
حالا بعد از نزدیک به ده سال از کودتای ناکام اصلاح طلبان علیه رای مردم دیدن این مناظره و اظهارات متناقض و معنادار و بدون سند اصلاح طلبان دور از لطف نیست.
گروه سیاسی-رجانیوز: گفت وگوی برنامه رودررو با محمدرضاخاتمی برادر رئیس دولت اصلاحاتو  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دوره ششم یکبار دیگر باعث شد تا مساله فتنه 88 و اتهام بی اساس تقلب در انتخابات بازخوانی شود و بار دیگر دلیل محکمی در تخطئه شهرآشوبی های انتخابات سال 88دارد.
 
در این گفت و گو محمدرضا خاتمی ضمن اعتراف به بسیاری از مسائل، مطالب مهمی را مطرح کرد. از جمله اینکه: «اینکه می‌گویند مشکلات ما از تسخیر سفارت امریکا شروع شد حرف درستی نیست»، «مشکل امریکا با ایران ریشه ای است چون انقلاب اسلامی، ایران را از دست امریکا خارج کرد و به ما استقلال داد»،«نه تنها سال 68، امروز هم اگر دو دو تا چهارتا کنیم مگر فردی بهتر از آیت الله خامنه ای برای رهبری وجود دارد؟»
 
 خاتمی اما صراحتا اعلام کرد هنوز معتقد است در انتخابات سال88  تقلب شده است هرچند با گفتن این جملات که «حوادث بعد از انتخابات سال 88 هیچ ارتباطی با اصلاح طلبان نداشت» و یا اینکه « سال 88 اصلاح طلبان خواستار ابطال انتخابات نبودند!»سعی داشت دامن خود و دوستانش را از جنایات رخ داده در حق ملت و نظام پاک کند.
 
 خاتمی که برادر یکی از سران فتنه است مانند سال های گذشته هیچ سندی برای ادعای تقلب نشان نداد. اما داستان از جایی جالب تر می شود که صحبت های او در تناقض آشکار با ادعاهای دیگر اصلاح طلبان از جمله آخوندی، محتشمی پور، عطریان‌فر و... دارد.
 
محمدرضا خاتمی در این گفته گو میگوید: «آرایی که به صندوق ها ریخته شده 32میلیون بوده است.» وی در پاسخ به اینکه آیا نظر شما این است که 8میلیون رای دیگر را تعرفه چاپ کرده اند و به صندوق ها ریخته اند پاسخ می دهد: خیر تعرفه چاپ نشده است بلکه ارقام را اضافه کرده اند! این درحالیست که محتشمی پور نماینده میرحسین موسوی قبلا برای اثبات ادعای خود گفته بود که: «به ما اطلاع رسیده که شب انتخابات 12میلیون تعرفه چاپ شده!» او برخلاف صحبت های خاتمی گفته بود صندوق ها را با تعرفه های اضافه چاپ شده پر کرده بودند! اما دروغ گویی های متناقض اصلاح طلبان همین جا ختم نمی شود. 
 
آخوندی در سال88 در جلسه با رهبرانقلاب گفته بود: «عملا امکان تقلب معناداری که نتیجه انتخابات را عوض کند وجود ندارد... صندوق ها را اکر 20بار هم بشمارند نتیجه عوض نخواهد شد»
 
محمدرضا خاتمی در این گفت و گو میگوید با وجود تقلب ما خواستار باطل شدن انتخابات نبودیم و خواهان بازشماری صندوق ها بودیم! این درحالی است که نماینده موسوی گفته بود ما خواهان تجدید انتخابات بدون حضور آقای احمدی نژاد هستیم. کرباسچی نماینده کروبی هم گفته بود انتخابات باید باطل شود. 
 
حالا بعد از نزدیک به ده سال از کودتای ناکام اصلاح طلبان علیه رای مردم دیدن مناظره زیر و دروغ گویی‌های معنادار و بدون سند اصلاح طلبان دور از لطف نیست.
 


tanaghoz ha.mp4 | دانلود فیلم