هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 19:44
چهارشنبه 16 آبان 1397 19:33 ساعت
2018-11-7 19:44:01
شناسه خبر : 298108
در این گزارش اصلاح طلبان را «تمامیت خواه» معرفی می کند. این درحالی است که تئوریسین های اصلاح طلبان همیشه جریان رقیب خود را با این برچسب معرفی می کرده اما حالا که خود سال هاست در قدرت هستند به این نتیجه رسیده که این صفت برازنده جریان غرب گراست.
در این گزارش اصلاح طلبان را «تمامیت خواه» معرفی می کند. این درحالی است که تئوریسین های اصلاح طلبان همیشه جریان رقیب خود را با این برچسب معرفی می کرده اما حالا که خود سال هاست در قدرت هستند به این نتیجه رسیده که این صفت برازنده جریان غرب گراست.
گروه سیاسی-رجانیوز: دیگر انتقاد از ناکارآمدی غرب گرایان توسط حامیان دیروزشان عادی شده است. قبلا علی مطهری، اصغرزاده و ناصری مشاور رئیس دولت اصلاحات و... اعترافات سختی را در این زمینه کرده بودند.
 
به گزارش رجانیوز اما اینبار یک رسانه حامی دولت به تصرف مجلس، شورای شهرتهران، شهرداری وقوه مجریه توسط اصلاح طلبان اشاره کرده و با اشاره به ناکارآمدی خود در این دستگاه ها، غرب گرایان را لبه پرتگاه معرفی می کند.
 
این رسانه اصلاح طلب به صراحت می گوید: «وضعیت اصلاح طلبان با وجود توفیق نسبی در ۵ انتخابات اخیر در کشور، چندان مساعد نیست و چه بسا اگر نتوانند عملکرد ‏مثبت با دستاورد‌های ملموسی از خود به جای بگذارند، بار دیگر شاهد رویگردانی مردم از آن‌ها باشیم. » 
 
سایت خبری انتخاب عملکرد فراکسیون امید که ریاست آن را محمدرضا عارف برعهده دارد زیر سوال برده و میگوید این فراکسیون صدو چندنفری نتوانسته در حداعضا و ابعاد خود اثرگذار باشد.این صحبت درحالی است که مجلس تحت مدیریت لاریجانی چه در تصویب بیست دقیقه ای برجام چه در تصویب FATF و چه در استیضاح وزرای ناکارآمد دولت به صورت قابل توجهی در کنار دولت تعریف می شود.
 
این رسانه حامی دولت با اشاره به اینکه همه 21عضو شورای شهر تهران هم اصلاح طلب است اعتراف تلخی در خصوص عملکرد بد آنها در تهران می کند و میگوید: «هیچ بهانه دیگری از این جریان برای ‏کوتاهی در امور مدیریت شهری وجود ندارد....با وجود این حساسیت ها، اخبار خوشی از درون شورا به گوش نمی‌رسد. در ماجرای انتخاب شهردار جدید، رقابت‌های حزبی ‏درون جناحی به شکل مخرب آن بالا گرفته. برخی که خود را تمام و کمال صاحب حق می‌دانند و حاضر نیستند ذره‌ای از خواسته ‏خود کوتاه بیایند؛ حتی تحت هیچ شرایطی حضور یک اصولگرا در شورای ۲۱ نفره را هم تحمل نمی‌کنند. نتیجه این تنش آن شده ‏که در نهایت از میان ۵ گزینه نهایی شهرداری، افرادی وجود داشته باشند که هرگز در حد و اندازه‌های شهرداری نیستند.»
 
در این گزارش اصلاح طلبان را «تمامیت خواه» معرفی می کند. این درحالی است که تئوریسین های اصلاح طلبان همیشه جریان رقیب خود را با این برچسب معرفی می کرده اما حالا که خود سال هاست در قدرت هستند به این نتیجه رسیده که این صفت برازنده جریان غرب گراست.
 
در این تحلیل پیش بینی کرده است که خاطره اولین شورای شهر تهران که در اختیار اصلاح طلبان بود و قدرت طلبی آنها کار را به انحلال شورا کشانده در حال تکرار شدن است و احتمال واگذاری کرسی های این شورا به رقبای خودشان وجود دارد: «این شرایط، به شدت یادآور شورای شهر اول است که رقابت‌های مخرب درونی اصلاح طلبان شورا را به محل جدل و درگیری ‏تبدیل کرد و در نهایت چاره‌ای جز انحلال شورا باقی نماند. »
 
این گزارش با ایجاد رابطه این‌همانی بین شرایط سال 80 اصلاح طلبان و امروز از افت شدید محبوبیت شان در بین مردم ابراز نگرانی میکند: « خاتمی ‏در سال ۸۰ و در اوج محبوبیت خود ۲۲ میلیئون رای از مردم گرفت. اما یک سال بعد در سال ۸۰، لیست‌های منسوب به او در ‏انتخابات شورا ناکام ماندند و یک تجربه تلخ تاریخی برای اصلاح طلبان رقم خورد. این شکست در سال ۸۴ هم تکرار شد و در ‏حالی که مصطفی معین، نزدیکترین کاندیدا به خاتمی تصور می‌شد، او با حدود ۴ میلیون رای، نفر پنجم انتخابات شد. ‏»
 
در ادامه نیز به کاهش شدید محبوبیت رئیس دولت اصلاحات اشاره می کند به دلیل صاحب قدرتی فراوان در سال های اخیر و افزایش مشکلات مردم اشاره کرده و میگوید دیگر کاری از تکرارکردن ها نیز بر نمی آید: «دسته ای از اصلاح طلبان تصور می‌کنند در هر زمان و مکانی، خاتمی «تکرار» کند ‏مردم هم هر دو لیست را «تکرار» می‌کنند. ‏در حالی که تاریخ – آن هم نه زمان‌های دور بلکه همین تاریخ متاخر - به خوبی نمایانگر اشتباه راهبردی این افراد است.» در ادامه آمده است: «نیازی نیست راه دوری برویم؛ خود خاتمی در سال ۹۲ و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری هم با لیست اصلاح طلبان برای ‏شورای شهر تهران، عکس یادگاری گرفت و پشت آن‌ها ایستاد. اما این لیست کمتر از نیمی از کرسی‌های شورا را به دست آورد و ‏نتوانست اکثریت پارلمان شهری را تصاحب کند.»
 
این رسانه سعی دارد تا دامن محمدخاتمی و دیگر اصلاح طلبان را که آشپزان اصلی وضعیت اسفناک ساخته شده توسط دولت مورد حمایت‌شان بوده است پاک کند. به وضوح روشن است که اصلاح طلبان از هم اکنون قافیه را باخته اند و عیان شدن لخت بودن پادشاهشان آنها را با بحران مواجه کرده است اما جرات این را ندارند که به صراحت بیان اعلام کنند حنای «تکرارکننده‌شان» دیگر هیچ رنگی ندارد: «گویا دسته‌ای از اصلاح طلبان تمامیت خواه، منافع حزبی خود را به مصلحت مردم ترجیح داده اند و هر اقدام و ‏تصمیم خود را نیز، غلط یا درست به خاتمی نسبت می‌دهند و ساده لوحانه تصور می‌کنند سر هر بزنگاهی، با تتمه آبروی خاتمی و «تکرار» او ‏دوباره پیروز خواهند شد. ‏»
 
در پایان این گزارش آمده است: «شیوع این تفکر خطرناک و ادامه باندبازی و سهم خواهی و تمامیت خواهی در میان برخی اصلاح طلبان قطعاً سم مهلکی است که ‏اگر فکری عاجل برای آن نشود، در انتخابات آتی خود را نشان خواهد داد. »