هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 17:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 18:59
چهارشنبه 16 آبان 1397 18:56 ساعت
2018-11-7 18:59:00
شناسه خبر : 298107
رژیم آل سعود هزاران تن از نیروهای شورشی و مزدور چند ملیتی را به خدمت گرفته تا از پیشروی نیروهای یمنی در استان های جنوبی خود جلوگیری کند اما سرمایه گذاری آنان به نتیجه ای نرسیده است.
رژیم آل سعود هزاران تن از نیروهای شورشی و مزدور چند ملیتی را به خدمت گرفته تا از پیشروی نیروهای یمنی در استان های جنوبی خود جلوگیری کند اما سرمایه گذاری آنان به نتیجه ای نرسیده است.
گروه بین الملل-رجانیوز: نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در یک ماه گذشته دهها عملیات علیه مواضع نظامیان سعودی، نیروهای شورشی و مزدوران چند ملیتی در مناطق اشغالی یمن و جنوب عربستان انجام دادند.
 
براساس اطلاعات به دست آمده، این عملیات های در مناطق اشغالی استان های « الحدیده، الجوف، البیضاء، حجه، صعده و...» یمن و استان های « نجران، جیزان و عسیر» در جنوب عربستان صورت گرفت.
 
به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی عملیات های خود را با کمک یگان های موشکی، توپخانه ای، پهپادی و یگان های تک تیرانداز انجام دادند و نیروهای متجاوز را در کمین های متعدد گرفتار کردند و خسارت های سنگینی به آنان وارد کردند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در 217 عملیات موفق شدند نیروهای شورشی و نظامیان سعودی را در کمین تله های انفجاری گرفتار کنند و ضربات مهلکی را به آنان وارد کنند.
 
گفته شده نیروهای شورشی و ائتلاف در نوار ساحلی استان الحدیده حداقل 62 مرتبه در کمین تله های انفجاری قرار گرفتند؛ آلوده کردن مسیر عبور کاروان های نظامی به تله های انفجاری منجر به انهدام دهها خودروی نظامی نیروهای متجاوز شده است.
 
براساس این گزارش، 72 خودروی نظامی، 10 خودروی زرهی، 6 بولدوزر و تانک نیروهای شورشی و نظامیان عربستانی در جریان عملیات نیروهای یمنی در یک ماه گذشته هدف قرار گرفتند و منهدم شدند.
 
نیروهای یمنی در 15 عملیات هم به پایگاه های نیروهای شورشی در عمق مناطق اشغالی حمله کردند و خسارت های سنگینی به آنان وارد کردند و مقادیر زیادی تجهیزات نظامی به غنیمت گرفتند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیور، حدود 97 تن از نظامیان عربستانی در جریان درگیری ها و عملیات ها توسط نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر هم زخمی شدند؛ رژیم عربستان به کشته شدن حداقل 63 تن از نیروهایش اعتراف کرده است.
 
نیروهای شورشی هم در جریان درگیری ها در مناطق اشغالی یمن و نقاط مرزی خسارت های سنگینی را متحمل شدند و براساس اطلاعات به دست آمده 436 تن از آنان در یک ماه گذشته به هلاکت رسیدند.
 
 
به گفته منابع میدانی، میزان پیشروی های نیروهای یمنی در استان های « عسیر، نجران و جیزان» در جنوب عربستان هم نسبت به ماه گذشته حدود 10 درصد افزایش یافته است و همین مسئله رژیم سعودی را بیشتر نگران کرده است.
 
رژیم آل سعود هزاران تن از نیروهای شورشی و مزدور چند ملیتی را به خدمت گرفته تا از پیشروی نیروهای یمنی در استان های جنوبی خود جلوگیری کند اما سرمایه گذاری آنان به نتیجه ای نرسیده است.گزارش ها حاکیست، نیروهای شورشی با وجود تجهیزات کامل نظامی و حمایت های گسترده هوایی نتوانستند از مواضع رژیم سعودی در استان های « عسیر، جیزان و نجران» دفاع کنند و شکست های سنگینی را متحمل شده اند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیور، نیروهای شورشی در یک ماه گذشته کنترل 30 بلندی، پایگاه، ایستگاه نظامی و روستا را در استان های جنوبی عربستان از دست داده اند تا روند شکست های دومینوار آنان ادامه یابد.
 
صدها تن از نیروهای شورشی حداقل 20 عملیات را در استان های جنوبی عربستان علیه نیروهای یمنی انجام دادند اما تلاش های آنان برای بازپس گیری مناطق ناکام ماند و ضربات سنگینی را در این محور متحمل شدند.