هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 11 خرداد 1402
ساعت 07:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 مهر 1397 ساعت 16:28
دوشنبه 23 مهر 1397 16:16 ساعت
2018-10-15 16:28:43
شناسه خبر : 295398
سلبریتی ها استاد بزرگ سازی کوچک ترین اخبار و بحران سازی با تکنیک دروغ پراکنی هستند. چهره هایی که مترصد رویدادی هستند تا به سرعت خود را بر بالین آن حاضر کنند و بهره خود را از آن ببرند و بازهم خود را به عنوان مصلح و دلسوز جامعه معرفی کنند. مهناز افشار را می توان یکی از مطرح ترین این افراد معرفی کرد. او این بار با دروغ پراکنی درباره فاجعه فوت یک دانش آموز قصد داشت تا دلی از عزا درآورد.
سلبریتی ها استاد بزرگ سازی کوچک ترین اخبار و بحران سازی با تکنیک دروغ پراکنی هستند. چهره هایی که مترصد رویدادی هستند تا به سرعت خود را بر بالین آن حاضر کنند و بهره خود را از آن ببرند و بازهم خود را به عنوان مصلح و دلسوز جامعه معرفی کنند. مهناز افشار را می توان یکی از مطرح ترین این افراد معرفی کرد. او این بار با دروغ پراکنی درباره فاجعه فوت یک دانش آموز قصد داشت تا دلی از عزا درآورد.

گروه اجتماعی_رجانیوز: به فاصله یک روز از انتشار خبر جانکاه جان باختن دانش آموز کلاس اولی بر اثر ریزش دیوار مدرسه، یک خبرنگار اصلاح‌طلب مدعی صحنه سازی مرگ این دانش آموز شد و از قتل وی سخن به میان آورد؛ قتلی از نوع شنیع و همراه با تجاوز! خبری باب میل سلبریتی ها برای صحنه گردانی، که با ورود مهناز افشار وارد مرحله جدیدی شد.

 

به گزارش رجانیوز صبح روز دوشنبه ۱۶ مهر بر اثر ریزش دیوار حیاط یکی از مدارس روستایی از توابع آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج، یکی از دانش آموزان مدرسه مصدوم و بعد از اعزام به بیمارستان فوت کرد؛ خبری تاسف برانگیز که باردیگر بی توجهی مدیران وزارت آموزش به بحث عدالت آموزشی را مورد توجه قرار داد. با این حال خبرنگار روزنامه قانون با نام هدیه کیمیایی که حداقل خود را با همین عنوان در توئیترش معرفی می‌کند در تویتی با هدف بحران سازی مدعی شد، فروریخت دیوار صحنه سازی برای پوشاندن تجاوز به این کودک بوده است:

 

 

" دیروز با یکی از دکترای پزشکی قانونی سنندج صحبت کردم که تجاوز منجر به قتل دنیا ویسی رو تائید کرد، مدارک موجوده. امروز هم چند تا از فعال‌های کورد این موضوع رو تائید کردند و نماینده سنندج در حال پیگیری موضوع است. سکوت در برابر پیگیری این فاجعه محکومه".

 

 

اما قطعات پازل بحران سازی از این اتفاق دردناک، با ورود مهناز افشار تکمیل شد. مهناز افشار استاد برجسته‌سازی چنین اخباری است. این بارهم بالا بردن هزینه روانی مرگ دنیا ویسی بر عهده گرفت و در تویتی نوشت:

 

«شنیدم به دنیا ویسی تجاوز شده و تائید آن تحت بررسی است امیدوارم که دروغ باشه: چرا اینقدر بلا سرمون میاد. چرا اینقدر بد شدیم. فقر فرهنگی و فقر انسانی، پایان هم ماست... رتبه بندی جهان دست خود ماست میشه اول بود و میشه آخر شد».

 

 

 

جالب این که مهناز افشار در ابتدای این توییت بر قطعی نبودن خبر تجاوز اشاره می کند اما در ادامه این خبر را تایید شده فرض کرده و تحلیل هم ارائه میدهد!

 

با انتشار این ادعا، اکبر جوهری دادستان سنندج مجبور به پاسخ‌گویی شد. دادستان سنندج به برخی مباحث مطرح شده و فضاسازی‌ها در مورد دلایل مرگ این کودک اشاره کرد و گفت: این فضاسازی‌ها جز ایجاد التهاب خروجی نخواهد داشت. جوهری با بیان اینکه این انتظار را از جامعه رسانه‌ای استان داریم تا زمان معلوم شدن قضیه از هر گونه اطلاع‌رسانی خودداری کنند، تصریح کرد: دادستانی با فضاسازی‌های ایجاد شده قطع به یقین برخورد لازم خواهد کرد.

 

امجد ویسی پدر دنیا ویسی نیز در گفتگو با سایت محلی کردستان‌خبر با بیان اینکه از کسانی که درمورد دخترم شایعه پراکنی کردند شکایت می‌کنم، گفته است: ما در طول این مدت داغدار از دست دادن دختر عزیزمان و مراسم سوگواری بودم که شنیدن این شایعات قلب ما را به درد آورد و مطمئنا با کسانی که این سخنان زشت ساخته پرداخته ذهن مریضشان است، برخورد خواهیم کرد.

 

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور امروز در مصاحبه با ایسنا درباره آنچه که از قول یک پزشک درباره وضعیت دنیا نقل شده بود گفت: آنچه که از قول پزشک پزشکی قانونی مطرح شد، به هیچ عنوان صحت ندارد.

 

به محض انتشار واکنش دادستان و تکذیب خبر توسط والدین دنیا ویسی، مهناز افشار وقتی افکار عمومی را علیه خود می‌بیند توئیت دیگری منتشر می‌کند:

آقای دادستان به جای تهدید کردن بهتر بود فکری به حال مدارس می‌کردید تا دیگه هیچ کودکی زیر آتش و آوار رویا و زندگیش رو از دست نده! از پدر و مادر دنیا عذرخواهی می‌کنم که ناخواسته غمی رو به غم از دست دادن دلبندشون اضافه کردم. می‌شود جهان اول شد اگر بخواهیم.

 

 

اما این اولین باری نیست که سلبریتی ها با دروغ خود در پازل افزایش فشار روانی و بحران سازی بازی می کنند و بعد از آشکار شدن واقعیت بدون عذرخواهی طلبکارانه ادامه میدهند.

 

سلبریتی ها و قصه تکراری دروغگویی

چندی پیش ترانه علیدوستی فیلمی را منتشر کرد که ماموران نیروی انتظامی فردی که مزاحم نوامیس مردم می شد و مسلح به چاقو  و اسپری فلفل بود را خلع سلاح کرده و بازداشت نمودند.اما علیدوستی با وقاحت تمام این واقعه را به گونه ای روایت کرد که انگار «پلیس راهنمایی و رانندگی چند نفری، یک جوان بدون سلاح را می زنند!»

 

 

این سلبریتی با انتشار فیلم این ماجرا نوشته بود:

«انگار بچه ای نشسته توی ماشینِ در حال فیلمبرداری. غم انگیزترین نکته این ویدئو صدای اونه که میگه دزد، دزد. داره پلیس مقتدر راهنمایی رانندگی رو میبینه که چند نفری یه جوون بدون سلاح رو میزنن. تصاویر بس آموزنده و انسان ساز برای نسل فردا. ننگ».

 

با این حال بعد از روشن شدن ابعاد این ماجرا این سلبریتی به مدت چند روز کامنت های این پست را بست و بعد از مدتی بدون عذرخواهی، از صفحه خود حذف کرد.

 

از سوی دیگر آناهیتا همتی در روز شنبه 17 شهریور، پس از اعدام حسین پناهی، از اعضای حزب کومله، در صفحه شخصی اینستاگرام خود، متن زیر را منتشر کرده بود: «اگر امروز صبح من اعدام شده بودم مادرم در همین لحظه چه حالی داشت؟برادرم راه دورم وقتی این خبر را می‌شنید چه حالی میشد؟این مادران تکه‌ای از قلب خود را برای همیشه از دست داده‌اند و داغی بی‌پایان بر دل‌شان نشسته است. تا آخرین نفس زندگی‌شان این غم را با خود به دوش می‌کشند و هرگز این فقدان جبران نخواهد شد.»

 

 

 سخنی که با واکنش منفی مخاطبان روبه رو شد و مجبور شد این پست را از صفحه خود حذف کند.

 

در مجموع آنچه مشخص است، سلبریتی ها برای عملیات روانی در فضای مجازی آماده به خدمت هستند. افرادی که صرفا آلتی در دست جریاناتی هستند که قصد مدیریت فضای مجازی و عملیات روانی دارند.