هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 مهر 1397 ساعت 17:44
يكشنبه 15 مهر 1397 17:36 ساعت
2018-10-7 17:44:17
شناسه خبر : 294221
 ظریف در ادعایی مضحک حتی FATF را اولین مکانیزم مالی برای دور زدن آمریکا معرفی می کند درحالیکه آمریکا از موسسین گروه اقدام مالی در سال 1989 بوده استو هم اکنون معاون خزانه داری آمریکا رئیس FATF است.
ظریف در ادعایی مضحک حتی FATF را اولین مکانیزم مالی برای دور زدن آمریکا معرفی می کند درحالیکه آمریکا از موسسین گروه اقدام مالی در سال 1989 بوده استو هم اکنون معاون خزانه داری آمریکا رئیس FATF است.
گروه سیاسی-رجانیوز: انتقاد دقیق و کارشناسی منتقدان به رویه غلط دولت این بود که با بستن قوانین قابل تفسیر به پای اقتصاد ایران در چارچوب کنوانسیون ها راه را برای تنفس کشورمان سخت تر می کنید. حالا ظریف در مجلس بدن هیچ پشتوانه ای خودتحرمی را نتیجه نپیوستن به این کنوانسیون ها معرفی می کند. این یعنی حرف های خودمان را به خودمان برمی گرداندند.
 
به گزارش رجانیوز: وزیر امورخارجه در نطق خود به جای دلایل علمی و کارشناسی برای پذیرش قواعد FATF به شامورتی بازی رسانه ای دست زد و با شعار «ما با برجام آمریکا را منزوی کردیم» بسیاری از وقتی که باید صرف دفاع از کنوانسیون مورد علاقه خود می کرد را در دفاع از جسد برجام انجام داد.
 
وی تنها به این ادعا بسنده کرد که ما نباید به دادن بهانه به آمریکا کمک کنیم و عدم تصویب CFT همین دادن بهانه است! وی این عدم تصویب را با ادبیات آشنای «خودتحریمی» معرفی کرد: «دچار خودتحریمی نمی‌شویم، با دادن بهانه به کشورهای استکباری و صهیونیست‌ها خودمان را دچار خودتحریمی نمی‌کنیم و خودمان را محروم از این نمی‌کنیم که اولین مکانیزم مالی که برای دور زدن آمریکا در دنیا توسط نزدیک‌ترین متحدان آمریکا ایجاد شده، به دلایل برخی نگرانی‌ها از بین برود.»
 
همانگونه که مشخص است ظریف در ادعایی مضحک حتی FATF را اولین مکانیزم مالی برای دور زدن آمریکا معرفی می کند درحالیکه آمریکا از موسسین گروه اقدام مالی در سال 1989 بوده استو هم اکنون معاون خزانه داری آمریکا رئیس FATF است.
 
او در ادامه می گوید که فشار اروپایی ها و وعده های آنها باعث شده اینگونه در مجلس خطابه کند. وی گفت: «اروپایی ها گفتند برای این که بتوانیم مکانیزم مالی را با ایران اجرا کنیم لازم است ایران عضو این کنوانسیون ها باشد»
 
ظریف حتی عملیات روانی که باید بیگانگان علیه کشورمان ایجاد کنند را در داخل مجلس انجام داد و ادعا کرد در صورت تصویب نشدن این لایحه کشورهایی چون روسیه و چین با ما رابطه برقرار نخواهند کرد! وی حتی با اشاره به اینکه برخی مشکلات مالی ما با پذیرش محدودیت های FATF برطرف می شود گفت: «نه من نه رییس جمهور نمی توانیم تضمینی بدهیم که این لوایح مشکلات ما را حل کنند» این یعنی دولت روحانی برجام یک و برجام دو را هم برای رفع مشکلات کافی نمیداند!
 
اما مراد واقعی از خودتحریمی که ظریف با مغالطه از آن صحبت می کند چیست؟ 
 براساس FATF بانک‌های کشوهای عضو این گروه ویژه باید مبدا و مقصد تمام پولهای ورودی و خروجی حساب های خود را برای این گروه ویژه افشا کنند و به طور کلی کشور ملزم به ارائه تمام اطلاعات مالی خود به کارگروه ویژه خواهد شد تا این کار گروه با بررسی تمام اطلاعات موجود از هر گونه به اصطلاح تأمین مالی تروریسم یا پولشویی احتمالی جلوگیری کنند.
 
در واقع ما متعهد شده‌ایم که هر شخص حقیقی و حقوقی که در قطعنامه‌های سازمان ملل‌، در لیست تحریم قرار دارد، در ساز و کار مالی داخلی هم مورد تحریم قرار دهیم و اموال او را مسدود کنیم!! این رخداد هم اکنون در مواردی در کشور اتفاق افتاده و برخی بانک‌ها صراحتا از راه‌اندازی کار اشخاص حقیقی و حقوقی تحریم شده خودداری می‌کنند! 
 
بر اساس این توافق، ایران باید اطلاعات مالی خود را به مرکز FATF ارسال کرده تا آنها راه‌های مبارزه با پولشویی وتروریسم و ... را تشخیص داده و برای جلوگیری از هر گونه همکاری احتمالی با سازمان ها و شرکت های تحت تحریم، راهکار ارائه کند.
 
 نام بیش از 170 شرکت بزرگ و نهاد دولتی ایرانی در لیست بلندبالای تحریم های SDN آمریکا که از سوی دولت این کشور ارائه شده‌اند به چشم می خورد که بر همین اساس احتمالا در آینده شاهد تحریم همه یا تعداد زیادی از این نهادها و شرکت ها از سوی بانک‌های داخلی خواهیم بود. به همین دلیل است که منتدان FATF پذیرش قواعد این کارگروه را با عنوان «خودتحریمی» معرفی می کنند، عنوانی که توسط محمدجوادظریف سرقت شده و به طور ناشیانه ای به صورت قلب واقعیت بکار برده شده است.
 
در ادامه لیست مهمترین شرکت ها و نهادهای دولتی ایران که از سوی دولت آمریکا تحریم شده ارائه شده است که تعداد آنها در فهرست SDN بیش از 170 نهاد و شرکت و و برخی از مهمترین آنها به شرح زیر است، فهرستی که در آنها نهادهای بسیار مهم اقتصادی، علمی و امنیتی قرار دارند و تعهدات FATF را باید مساوی با توقف آنها ارزیابی کرد:
 
بانک صادرات ایران
شرکت صنعتی هفتم تیر
گروه موشکی کروز
شرکت ABYSSEC
مرکز فناوری ارتباطات و اطلاعات پیشرفته دانشگاه شریف
شرکت تحقیقات سیستم‌های پیشرفته گروه پیشرو
سازمان صنایع هوا فضا
سپاه پاسداران
بنیاد شهید
شرکت تولیدی آلومینات
گروه مهمات‌سازی ایران
شرکت صنایع امین
شرکت امن افزار
شرکت اندیشه زلال
بانک انصار
شرکت قطعات آلومینیومی سهند ماشین سازی اردلان
شرکت رنگ ارفح
شرکت آریا نیکان
گروه صنعتی آرمامنت
دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله
شرکت بردیا تجارت جاوید
بسیج
شرکت بازرگانی بهینه
شرکت تجاری بهنام شهریاری
شرکت کیانیرو
بنیاد تعاون سپاه
شرکت کاروانا
هواپیمایی کاسپین
مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته
گروه صنایع شیمیایی
کمیته تعیین مصادیق مجرمانه
مرکز جرایم سایبری
دانشگاه صنعتی مالک اشتر
شرکت داتک تلکام
شرکت صنایع دریایی عمیق
سازمان صنایع دفاعی
آزمایشگاه‌ رسانه‌های دیجیتال دانشگاه شریف
شرکت بین‌المللی دوستان
شرکت فناوری نرم‌افزاری دوران
شرکت صنایع قطعات الکترونیک
دانشگاه جامع امام حسین
شرکت ارتباط گستر نوین
شرکت ارتباط اقتصاد مُنیر
شرکت عیواض تکنیک
مؤسسه فاطر
شرکت صنایع فجر
شرکت فن پردازان
شرکت صنایع فراساخت
شرکت فراتک
شرکت فرایند تکنیک
شرکت تاید واتر
قرارگاه قائم
مؤسسه طاها-قرارگاه سازندگی کربلا
شرکت صنایع هوایی قدس
شرکت هارا
شرکت هواپیماسازی ایران
شرکت بازرگانی حسینی نژاد
شرکت صنایع مخابرات ایران
شرکت ماشین‌سازی فجر
شرکت مهندسی مشاوران ایمن‌سازان
شرکت ایز ایران
سازمان صنایع هوایی
شرکت فناوری سانترفیوژ ایران
شرکت ابزار برشی ایران
شرکت صاایران
شرکت کشتیرانی صدرا
شرکت ایران پویا
سازمان تنظیم مقررات
وزارت اطلاعات
صدا و سیما
شرکت جاودان مهر طوس
شرکت صنایع جوزا
شرکت کالای الکترونیک ایران
شرکت ابزار برش کاوه
شرکت مهمات سازی خراسان
صنایع شهید بابایی
هواپیمایی ماهان
بانک مهر
شرکت مشاور صنعت
هواپیمایی معراج
وزارت دفاع
شرکت ماشین‌سازی میزان
مجتمع صنعتی اجزاء دقیق
شرکت پویا کنترل
شرکت نوید کامپوزیت
شرکت نگین پرتو
شرکت مهندسی افق صابرین
شرکت عمران ساحل
شرکت صنایع شیمیایی پارا
شرکت صنایع شیمیایی پارچین
شرکت پرتو صنعت
شرکت پارس آمایش صنعت کیش
شرکت پایا پرتو
شرکت شیمیایی پنتانه
شرکت پرگاز آریامولد
شرکت راه ساحل
مؤسسه راهساز
شرکت واردات و صادرات سد
شرکت تجهیزات ایمنی
گروه صنعتی ثامن‌الائمه
شرکت سازه مرکب
شرکت سپانیر
صنایع شهید موحد
شرکت شتابگامان
شرکت صنایع الکترونیکی شیراز
شرکت سیماتک
شرکت تقطیران کاشان
شرکت باتری نیرو
نیروی انتظامی
شرکت صنایع دریایی ایران


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home