هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 13:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 11:23
چهارشنبه 4 مهر 1397 11:21 ساعت
2018-9-26 11:23:56
شناسه خبر : 292962
عربستان سعودی به عوامل حادثه اهواز قول داده بود تا پس از انجام عملیات به هر نفر 5هزار دلار به علاوه اقامت در هر یک از کشورهای غربی که خودشان بخواهند بدهد.
عربستان سعودی به عوامل حادثه اهواز قول داده بود تا پس از انجام عملیات به هر نفر 5هزار دلار به علاوه اقامت در هر یک از کشورهای غربی که خودشان بخواهند بدهد.
گروه سیاسی- رجانیوز: ابوالفضل حسن‌بیگی گفت: عربستان سعودی به عوامل حادثه اهواز قول داده بود تا پس از انجام عملیات به هر نفر 5هزار دلار به علاوه اقامت در هر یک از کشورهای غربی که خودشان بخواهند بدهد.
 
ابوالفضل حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با راه دانا؛ در خصوص آخرین جزئیات حوادث اهواز اظهار داشت: گروهی که عملیات تروریستی را در اهواز انجام دادند عضو یک خانواده بودند و چندی پیش با حضور در عربستان دین خود را به وهابیت و سلفی‌گری تغییر دادند.
 
وی افزود: این افراد با حضور در منطقه دیرالزور توسط آمریکایی‌ها آموزش دیدند و یکی از اعضای آن‌ها هم به عضویت داعش درآمد که در یکی از عملیات‌ها کشته شد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه افرادی که به مردم در اهواز حمله کردند عضو گروه الاحواز بودند گفت: این گروه تحت عنوان جدایی جنوب و خوزستان از ایران فعالیت می‌کند.
 
حسن‌بیگی ادامه داد: یکی از تروریست‌هایی هم که در درگیری روزهای گذشته کشته شده در پرونده خود سابقه همکاری با داعش را دارد.
 
وی در خصوص روند دستگیری عوامل مرتبط با حادثه اهواز اظهار داشت: عوامل داخلی این حادثه 26 نفر بودند که 4 نفر از آن‌ها کشته شدند و 22 نفر دیگر هم توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شدند و تعدادی هم خارج از مرزهای کشور در دانمارک و انگلیس هستند که وزارت خارجه باید برای دستگیری و تحویل آن‌ها به ایران اقدام کند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: عربستان سعودی به این تیم 40 نفره که 26 نفر از آن‌ها در داخل کشور بودند قول داده بود تا پس از انجام عملیات به هر نفر 5هزار دلار به علاوه اقامت در هر یک از کشورهای غربی که خودشان بخواهند بدهد.
 
حسن‌بیگی در پایان گفت: حمایت مردم از نظام و کشور بی‌نظیر است و جالب آنکه طایفه این خانواده با نیروی‌های امنیتی همکاری بسیار خوبی داشتند و اگر همکاری این طایفه نبود شاید نمی‌توانستیم همه‌ی 22 نفر را دستگیر کنیم.