هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 6 شهريور 1397 ساعت 14:46
سه شنبه 6 شهريور 1397 14:38 ساعت
2018-8-28 14:46:04
شناسه خبر : 291644
احتکار کالا توسط دختر وزیر صنعت مساله ای است که نباید به این راحتی از کنار آن عبور کرد. درست در شرایطی که کشورهای غربی و به خصوص امریکا تلاش می کنند تا با افزایش فشارها، مشکلات اقتصادی را تشدید کنند، دختر رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهور نیز، در داخل به دنبال ماهی گرفتن از این آب گل آلود است.
احتکار کالا توسط دختر وزیر صنعت مساله ای است که نباید به این راحتی از کنار آن عبور کرد. درست در شرایطی که کشورهای غربی و به خصوص امریکا تلاش می کنند تا با افزایش فشارها، مشکلات اقتصادی را تشدید کنند، دختر رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهور نیز، در داخل به دنبال ماهی گرفتن از این آب گل آلود است.

گروه سیاسی_رجانیوز: ماجرای «دختران مظلوم وزرا» تمامی ندارد. بعد از مطرح شدن پرونده دختر وزیر آموزش و پرورش در مناظرات انتخاباتی، این بار پای دختر وزیر سابق صنعت نیز به رسانه ها باز شد و پس از چند هفته بالاخره امروز، حکم تعزیراتی این پرونده صادر و اجرا شد.

 

به گزارش رجانیوز اواسط مرداد ماه بود که انبار داروهای احتکار شده به ارزش ۵میلیارد تومان در استان البرز کشف شد. پس از کشف این انبار،  روزنامه شرق اعلام کرد که این انبار متعلق به شبنم نعمت‌زاده، دختر محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت در دولت یازدهم، بود.

 

در بررسی های اولیه مشخص شد که در این انبار، تعداد زیادی از این داروها تاریخ مصرف گذشته بوده و وی قصد توزیع داروهای فاسد را داشته است. شنیده شده اغلب این داروها جزو داروهای جنرال و مکملها بوده که قرار بوده است این فرد آنها را به بازار تزریق کند.

 

 

تداخل صنفی در کنار احتکار

تخلفات دختر وزیر سابق به همین جا ختم نمیشود چرا که این فرد اجازه فعالیت در این حوزه و مجوزهای لازم را نداشته است، به همین دلیل تداخل صنفی را هم باید به تخلفات این فرد اضافه کرد.

 

هفته پیش سخنگوی سازمان تعزیرات پس از انتشار خبر کشف انبار داروهای احتکار شده، در پاسخ به این سوال که «گفته می‌شود انبار داروهای احتکار شده که اخیرا کشف شده، مربوط به یکی از افراد وابسته به دولت یازدهم است»، اظهار کرد: اینکه پرونده مزبور به یکی از افراد دولت وابستگی داشته باشد، در روند رسیدگی تاثیری ندارد و انبار مکشوفه مربوط به هر کسی باشد، رسیدگی می‌شود.

 

پرونده قاچاق مفتوح است/ داروها معدوم شد

سید یاسر رایگانی امروز و در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت پرونده انبار احتکار دارو در استان البرز که متعلق به یکی از بستگان وزیر دولت یازدهم است،گفت: این فرد دو پرونده داشته است. یکی از این پرونده ها به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون تومان و دیگری به ارزش ۵میلیارد تومان بوده است.

 

وی افزود: پرونده یک میلیارد و دویست میلیون تومانی حکم صادر و اجرا شده است. تمامی داروهای انبار این خانوم با هزینه شخصی خود معدوم شده است. این داروها به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده است.

 

سخنگوی سازمان تعزیرات در خصوص پرونده دیگر این فرد گفت: پرونده ۵میلیاردی این فرد که مربوط به قاچاق دارو است مفتوح بوده و به دلیل اینکه در صلاخیت تعزیرات نبود به دادسرای استان کرج ارجاع داده است.

 

گفتنی است که سال گذشته و در خلال مناظرات انتخاباتی، فعالیت های غیرقانونی برخی از منصوبین به وزرامطرح شده بود؛ با این حال اسحاق جهانگیری نامزد پوششی روحانی در این انتخابات، با مظلوم نمایی و رد این اخبار این گونه واکنش نشان داده بود: «تا روز چهارشنبه فکر می‌کردم برای وزیر دیگری این مساله اتفاق افتاده و روز چهارشنبه متوجه شدم درمورد وزیر آموزش و پرورش بوده است. مردم ایران، مظلومیت دولت را ببینید. یک دفعه گفته می‌شود در خانه یک وزیری قاچاق پیدا شده. این وزیر دختری دارد که فوق لیسانس است و کار شرافتمدانه‌ای را آغاز کرده است.» 

 

احتکار کالا توسط دختر وزیر دولت مساله ای است که نباید به این راحتی از کنار آن عبور کرد. دقیقا در شرایطی که کشورهای غربی و به خصوص امریکا تلاش می کنند تا با افزایش فشارها، مشکلات اقتصادی را تشدید کنند، دختر رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهور نیز، در داخل به دنبال ماهی گرفتن از این آب گل آلود است.  البته این تنها بخشی از این ماجرا است. چندی پیش نیز شریعتمداری، وزیر فعلی صنعت دولت روحانی اسناد برخی از تخلفات نعمت زاده در مساله واردات خودرو را منتشر کرده بود. با این حال معلوم نیست چه زمانی قرار است تا با مسببین داخلی مشکلات اقتصادی برخورد جدی شود. 

 

طرفه حکایت اینجاست که برخی از اصلاح طلبان تندرو، با چشم پوشی از این تخلفات نسخه «رفع حصر» برای بهبود شرایط اقتصادی ایران می دهند.

 دیدگاه کاربران

شما از اين پدر انتظار چه فرزندي داشتيد که اينقدر تعجب کردين