هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 5 شهريور 1397 ساعت 16:34
دوشنبه 5 شهريور 1397 16:24 ساعت
2018-8-27 16:34:24
شناسه خبر : 291600
چند بار توی نقاط مختلف عراق جر و بحثی بین تیم تولید فیلمشان با مردان عراقی شکل گرفته! بر سر چه؟ اینکه طرف عراقی با کنایه و کینه عنوان کرده: «کم نشنیده ایم که مردان ایرانی دنبال زنان عراقی هستند! خجالت هم خوب چیزی است. این بی ناموسی ها جای اش توی عراق نیست!»
چند بار توی نقاط مختلف عراق جر و بحثی بین تیم تولید فیلمشان با مردان عراقی شکل گرفته! بر سر چه؟ اینکه طرف عراقی با کنایه و کینه عنوان کرده: «کم نشنیده ایم که مردان ایرانی دنبال زنان عراقی هستند! خجالت هم خوب چیزی است. این بی ناموسی ها جای اش توی عراق نیست!»
گروه اجتماعی رجانیوز: همین ابراهیم که عزیز است و در مجموعه ی تولیدی اخیر (خرد جنسی) تصویر برداری این تولید را بر عهده داشت و سرش را بزنی باز پای اش از کربلا و بغداد و نجف کشیده نمی شود، برایم تعریف می کرد که چند بار توی نقاط مختلف عراق جر و بحثی بین تیم تولید فیلمشان با مردان عراقی شکل گرفته! بر سر چه؟ اینکه طرف عراقی با کنایه و کینه عنوان کرده: «کم نشنیده ایم که مردان ایرانی دنبال زنان عراقی هستند! خجالت هم خوب چیزی است. این بی ناموسی ها جای اش توی عراق نیست!»
 
حکایتِ اینطرف آبیِ همین شیطنت رسانه ای که این روزها فوران کرد. بنا بر خاطرات ابراهیم، انگار که همان فضا را مهندسی معکوس کرده باشی. 
 
یادت هست؟ در موج اول چند سال پیش ادعا شد که مردان عرب دارند در مشهد با زنان ایرانی رابطه جنسی بر قرار می کنند! یک عکس پخش شد.پشت کله ی تعدادی مرد که معلوم نبود کت کدامشان تن آن دیگری است؟ به صف ایستاده در یک آپارتمان، جلوی در یک اتاق! البته با کپچن: «خوشا به غیرتت ایرانی! صیغه زنان ایرانی توسط عرب ها!»
 
برای ملت جنجال پرور همین کافی بود تا نچ نچی سر بدهد و دست روی پا بکوبد و افسوس بخورد و به پدر جد هر چه عرب است دشنام بدهد. بعد حس ناموس پرستی و غیرت اش گل کند و در پی فرصت انتقامی سخت برآید.
 
این روزها اعلام شد که شش هزار خانه در مشهد در حال ارائه سرویس های جنسی به مسافران عراقی هستند! دقت بفرمایید؛ شش هزار خانه! نه پنج هزار و نهصد و نود و نه تا! و دقت تر بفرمایید؛ فقط عراقی! نه مثلا توریست ها و نه حتی اعراب به طور کلی بلکه  "عراقی" ها ... 
 
این آمار  در شرایطی دست به دست می شود که در حوزه تن فروشی اساسا هیچ تحقیق رسمی و قابل اتکایی تا کنون در ایران انجام نگرفته است! و تا اوضاع و احوال بی متولی زیست جنسی در ایران همین باشد که هست هیچ آمایش جدی و شوخی هم نخواهیم داشت. 
 
اما باز اعتماد به سقف را ببین که ظرف دو روز از گذشت ارائه این آمار حضرات "تیتر" می زنند که «خبر ‏تایید ادعای استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایران» بعد خبر گزاری و پایگاه های خبری یکی بعد دیگری گوی سبقت را در خبر پراکنی از هم می ربایند.
 
حالا به ادامه خبر توجه بفرمایید:
[(ایسنا) به نقل از شهروند: در منطقه آزاد اروند می‌توان رد خانه‌هایی را گرفت که برای استفاده جنسی از زنان به راه می‌افتد!]
جان؟ منطقه آزاد اروند؟ می توان رد گرفت؟ !!!
 
و باز در ادامه:
[رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی:در مورد ازدواج موقت عراقی‌ها با زنان ایرانی باید بیشتر مراقب باشیم.]
باید مراقب باشیم؟ شیب؟ بام؟ 
 
خوب این محتوا چه ربطی داشت به لید خبر؟ 
 
بی خیال ... مهم همان چیزی است که ما دوست داریم باور کنیم! حالا اینکه تمام هتل ها و مسافر خانه ها از پذیرش زن ایرانی با مرد غیر ایرانی منع شده اند که اساسا مسئله ما نیست! و اینکه کلا روی هم رفته اماکن بی مجوز در مشهد حدود پنج تا شش هزار بر آورد شده است که اهمیتی ندارد! اینکه جمعیت مشهد شش میلیون و چهارصد هزار نفر است اما تعداد مسافران آن سالیانه حدود بیست و پنج میلیون نفر می رسد، نکته ای دارد؟ اینکه سهم گردشگران خارجی از این رقم (باوجود 400 میلیون شیعه در جهان) تنها دو میلیون نفر در سال است مهم است؟ 
 
اینکه هر شهری با چنین پتانسیل تاریخی و فرهنگی و مذهبی مقصد گردشگر (زیارتی، سیاحتی، سلامتی) شد باور پذیر است که توسط افراد سود جو درصدی هم گردشگری سکس در کنار اش وجود داشته باشد، غیر طبیعی است؟
 
حالا اگر تقاضا کنم تناسب بازار سکس ادعایی را با حجم گردشگر داخلی و خارجی قیاس بفرمایید خیلی درخواست زشتی است؟
 
حالا که سهم گردشگران خارجی کمتر از ده درصد شد گمان می کنید در این میان سهم گردشگر عراقی از آن دو میلیون چقدر باشد؟ و باز فکر می کنید تعداد مردان مجرد منهای مسافرانِ دختر و زن و پیر مرد و کودک چه میزان باشد؟ آیا به این فکر کرده ایم که با توجه به حجم گسترده ی شیعیان در عراق و تفاوت وضعیت ارزش پول ملی در تناسب با دلار، بسیار طبیعی است که شاهد استقبال مردم عراق از سفر به مشهد باشیم؟
 
یا به جای تامل، آتش احساسات عراق ‌ستیزانه را تیز می کنیم و کلیشه‌های عوام‌ پسند جنسی دربارۀ عرب و عجم را تکرار؟ 
 
هیچکدام اینها مهم نیست! مهم تخریب همزیستی طبیعی بین مردم ایران و عراق است. مهم این است که اگر حاکمان ما عرضه ی تشکیل زیست عرفی و هنجارمند و روامدارانه با اهل تسنن را نداشتند ما محکومان هم به تاسی از ایشان با همین  دست فرمان به جان برادران شیعه ی خودمان بیفتیم.
 
از خواص حریرباف که توقعی نیست! آنها حواسشان به منافعشان است اما از عام مردم انتظار داریم به همزمانی بسیار بسیار اتفاقیِ اخبار مواضع سیاسی حیدر العبادی در خصوص تحریم آمریکا و قصه ی دلار و موج عراقی ستیزی ناموس پرستانه ی ناگهانیِ دقت بفرمایند!/ یاسر عرب


دیدگاه کاربران

فکر نمیکردم اینقدر بعضی ها از اتحاد ایرانی و عراقی نفرت و داشته باشن! جالبه که در ایران درباره عراقی ها شایعه سازی میکنن و در عراق درباره ایرانی ها، اربعین این دو ملت نشون میدن اتحادشون رو. البته طبیعی هم هست این اختلاف افکنی، چرا باید دو کشور شیعه دنیا با هم دوست و متحد باشن؟