هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 18:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 مرداد 1397 ساعت 18:13
سه شنبه 30 مرداد 1397 18:02 ساعت
2018-8-21 18:13:34
شناسه خبر : 291397
در حالی معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری درخصوص هتک حرمت به زنان مسلمان ایرانی در فرودگاه تفلیس اظهار بی‌اطلاعی می‌کند که وزارت امور خارجه کشورمان نسبت به این واقعه موضع گیری کرده است.
در حالی معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری درخصوص هتک حرمت به زنان مسلمان ایرانی در فرودگاه تفلیس اظهار بی‌اطلاعی می‌کند که وزارت امور خارجه کشورمان نسبت به این واقعه موضع گیری کرده است.
گروه سیاسی-رجانیوز: معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری  درخصوص هتک حرمت به زن مسلمان ایرانی در فرودگاه تفلیس گفت: من نمی‌دانم ماجرا چه بوده  و واقعیت چیست. معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفتگو با فارس، وزارت امور خارجه را مسئول پیگیری و پاسخگوئی به این مساله دانست و گفت: آنطور که شنیده‌ام وزارت امور خارجه سفیر گرجستان را فراخوانده است، بیشتر از این چیزی نمی‌دانم.
 

به گزارش رجانیوز اظهار بی اطلاعی خانم ابتکار از کم وکیف حادثه در حالی صورت می پذیرد که وی در چند روز گذشته تنها یک پست درخصوص هتک حرمت به زن ایرانی در فرودگاه تفلیس داشته است که آنهم بازنشر خبر واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه است.

 

اما در مطلب منتشر شده  آمده است: در خصوص اخبار منتشره از هتک حجاب چند مسافر ایرانی هنگام چک امنیتی مسافران پرواز تفلیس به اصفهان، باگزارش دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان و پس از حصول اطمینان از صحت مطلب که از طریق تماس تلفنی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با تعدادی از مسافران این پرواز انجام شد، سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس مراتب اعتراض شدید خود را به وزارت امور خارجه گرجستان و پلیس امنیت فرودگاه تفلیس اعلام کرد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه بر واقعیت این خبر صحه گذاشته است، در حالیکه معاون امور زنان و خانواده هنوز بر وجود این هتک حرمت شک دارد.

 

۲۵ مردادماه پیش از پرواز شماره ۷۲۲۴ ساعت ۷:۴۵ صبح تفلیس به اصفهان، مأموران این فرودگاه اقدام به هتک حرمت زنان مسافر ایرانی که با این پرواز عازم ایران بودند، کردند؛ مأموران فرودگاه تفلیس پیش از سوار شدن مسافران به هواپیما از مسافران زن ایرانی را مجبور کردند تا روسری، شال و مانتوی خود را بیرون آورده و با این حالت و در جلوی دید دیگران از داخل گیت رد شده و بعد سوار هواپیما شوند.

 

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفته است: این اقدام مأموران تفلیس در قبال زنان ایرانی در حالی است که مسافران زن دیگر کشورها بدون اینکه مورد مزاحمت آنها برای بیرون آوردن لباس قرار گیرند، بدون هیچ مسئله‌ای سوار به هواپیما شدند.

 

معصومه ابتکار یکی از فعال‌ترین اعضای دولت در شبکه‌های مجازی به شمار می‌آید اما در چند روز گذشته خبر فوت عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت تا برگزاری یک نمایشگاه از سوی بانوان زرتشتی و ابراز خشنودی از انتخاب «روز جهانی زن در ریاضی» در پست‌های صفحه مجازی‌اش جای داشته اما وی کوچکترین عکس العملی درخصوص هتک حرمت به زن مسلمان در فرودگاه گرجستان نداشته است.