هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 مهر 1400
ساعت 14:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 مرداد 1397 ساعت 08:21
سه شنبه 30 مرداد 1397 08:04 ساعت
2018-8-21 08:21:58
شناسه خبر : 291352
چندی پیش نیز جریان های رسانه‌ای همسو با  دولت در اقدامی عجیب تصویب یک لایحه داخلی را به عنوان پیوستن ایران به این کنوانسیون استعماری FATF جا زدند! اتفاقی که برای عادی سازی پیوستن ایران به کنوانسیون های خلاف امنیت ملی در حال انجام بوده است
چندی پیش نیز جریان های رسانه‌ای همسو با دولت در اقدامی عجیب تصویب یک لایحه داخلی را به عنوان پیوستن ایران به این کنوانسیون استعماری FATF جا زدند! اتفاقی که برای عادی سازی پیوستن ایران به کنوانسیون های خلاف امنیت ملی در حال انجام بوده است
گروه سیاسی- رجانیوز: محمدمهدی برومندی نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نتیجه بررسی مجدد لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم CFT در جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت:
 
«در جلسه امروز این لایحه مطرح شد و با توجه به اینکه قبلاً کمیسیون امنیت ملی در این رابطه اعلام نظر کرده، اعضاء به این نتیجه رسیدند که نیاز به نظر مجدد نیست و نظر کمیسیون همان مصوبه قبلی است. بنابراین ورود محتوایی به این لایحه نکرده ایم و در نامه ای به هیئت رئیسه اعلام کردیم که نظر کمیسیون امنیت ملی درباره این لایحه همان نظر قبلی است و هیئت رئیسه در خصوص این لایحه باید تصمیم بگیرد».
 
لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (TF) از مهمترین درخواستهای FATF از ایران بوده که در برنامه اقدام نیز مورد تاکید قرار گرفته است. همچنین سیگال مندلکر، معاون وزارت خزانه داری آمریکا نسبت به عدم تصویب این لایحه در ایران اعتراض کرده بود.
 
به دلیل انتقال لایحه الحاق ایران به کنوانسیون TF به هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، این احتمال وجود دارد که هیئت رییسه برنامه صحن را تغییر داده و این لایحه را در جلسه روز سه شنبه طرح کند.
 
اختلاف نظر نمایندگان و حساسیت افکار عمومی نسبت به این کنوانسیون باعث شد تا بررسی آن به مدت دو ماه در مجلس مسکوت بماند، اما به نظر می رسد که طرح این لایحه در روز عرفه، با واکنش کمتری از سوی منتقدین مواجه شود.
 
گفتنی است چندی پیش نیز جریان های رسانه‌ای همسو با  دولت در اقدامی عجیب تصویب یک لایحه داخلی را به عنوان پیوستن ایران به این کنوانسیون استعماری FATF جا زدند! اتفاقی که یا از روی جهل و ندانستن تفاوت لایحه و کنوانسیون است و یا برای عادی سازی پیوستن ایران به کنوانسیون های خلاف امنیت ملی در حال انجام بوده است.
 
مطلب مرتبط: