هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 مرداد 1397 ساعت 14:38
يكشنبه 21 مرداد 1397 13:12 ساعت
2018-8-12 14:38:54
شناسه خبر : 291054
این سایت اصلاح‌طلب می‌نویسد: من اگر جای روحانی بودم اول با خود آغاز کرده و اطرافیان مسئله دار در کابینه و حاشیه های آن را بدست عدالت سپرده و با این حرکت، امتحان صداقت می دادم
این سایت اصلاح‌طلب می‌نویسد: من اگر جای روحانی بودم اول با خود آغاز کرده و اطرافیان مسئله دار در کابینه و حاشیه های آن را بدست عدالت سپرده و با این حرکت، امتحان صداقت می دادم
گروه سیاسی_رجانیوز: هفته گذشته عبدالله ناصری، مشاور رئیس دولت اصلاحات، با اعتراف به این که روحانی هم مثل خاتمی، آدم اقتصادی نیست، به انفعال و بی‌تحرکی روحانی اذعان کرد. چند وقتی می‌شود که جریان اصلاحات با توجه به ناکار آمدی دولت، به دور اعتراف علیه روحانی افتاده است و مستقیم و غیر مستقیم از «تَکرار»های خود ابراز پشیمانی می‌کنند.
 
به گزارش رجانیوز، سایت «دیپلماسی‌ایرانی»، که نزدیک به صادق خرازی، مشاور ارشد رئیس دولت اصلاحات با انتشار مطلبی با عنوان "آیا روحانی تمام شده است؟"به انتقاد از سیاست های دولت تدبیر پرداخته و مشکلات امروز اقتصادی را ناشی از بی تدبیری حسن روحانی و وزرایش دانسته است. 
 
نویسنده در آغاز مطلب خود، خطاب به روحانی  می‌نویسد:"دولت شما قرار بود در سیاست داخلی و خارجی تبلور تدبیر و امید  و مظهر عقلانیت و نمود برخورد با رانت ها و... شود نه شریک رانت هایی که سبب شده است ایران امروز با جدی ترین سقوط ارزش پول خود مواجهه شده و سخت ترین شرایط برای کشور ایجاد شود."
 
 
نویسنده پس از اعتراف به اشتباه اصلاح‌طلبان در حمایت از روحانی، ادامه می‌دهد: "پس از مدت ها غیبت و سکوت، روحانی در حالی که جامعه نگران اوضاع ناشی ازخروج امریکا از برجام و بازگشت تحریم ها بود، در حالی بر پرده تصویر ظاهر شد که چیزی برای گفتن نداشت."
 
این سایت در ادامه یادداشت خود از تمام شدن روحانی می‌گوید و می‌نویسد: "به نظر می رسد روحانی تمام شده است. در وضعیت بغرنج ایران که حل معظلات متنوع و متعدد آن به اعجاز نیاز دارد از این روحانی نه تنها نباید انتظار معجزه داشت، بلکه از روحانی به تصویر کشیده شده حتی  نمی توان انتظار مدیریت مناسب  بحران پیش رو را داشت."
 
در قسمتی دیگر از این مطلبی که سایت دیپلماسی ایرانی منتشر کرده است، نویسنده در واکنش به گرو  کشی مجلس و رییس جمهور، خطاب به روحانی می‌نویسد: "روحانی در واکنش به پرسش مجلس گفته است نمایندگان حق دارند از او سئوال کنند و او نیز حق دارد به مردم حقایقی را بگوید. آقای روحانی این حقایق چرا باید در گرو سئوال مجلس باشد. آقای رئیس جمهور گروکشی متقابل شما و مجلس برای سکوت دو طرف، آیا قربانی ای جز مردم و منافع کشور خواهد داشت؟ کاش هم مجلس سئوال کند و هم روحانی  سخن بگوید. شاید استیضاح و نمایش ربیعی در مجلس، در تکرار و وسعتی بزرگتررخ داده و بتواند ایران را به سوی اصلاحاتی ساختاری و سیستمی هدایت کند."
 
نویسنده در ادامه می‌نویسد: "می توان به کارگیری ادبیات تهدید و سکوت، تداوم خطبه و گفتار درمانی و عدم قطعیت در تصمیم به هنگام را نشانه تمام شدن روحانی دانسته و شاید نه تنها باید از او عبور کرد بلکه باید برای خداحافظی از وی آماده بود."
 
این سایت نزدیک به خرازی، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی را تغییر تیم اقتصادی دولت می داند و در ادامه می‌نویسد: "تردیدی نیست که با تمام شدن نان برجام و آغاز نان تحریم، سال های پیش رو سال های بسیار دشواری باشد که نیاز به مجموعه مردان و مدیرانی دارد که مبرا از خطای محاسباتی و سیاست گذاری بوده و با درک راهبردی فقط و فقط به ایران بیاندیشند. تکرار اشتباهات ماه های گذشته در زمان باقی مانده از ریاست جمهوری روحانی، نه تنها تداوم ریاست جمهوری وی را بلکه می تواند بقای ایران را تهدید کرده و کشور را  با فاجعه ای ملی مواجه کند. البته تغییرات اساسی در شیوه مدیریت روحانی و تغییر چیدمان کابینه، خصوصا تیم اقتصادی شاید بتواند نقطه امید شود."

 

 نویسنده معترف می‌شود که وعده های زمان انتخابات روحانی به مردم، صرفاً جنبه انتخاباتی داشته و دولت نتوانسته است که به وعده های خود عمل کند. در پایان این سایت اصلاح طلب از روحانی می‌خواهد بخاطر عملی نشدن وعده های انتخاباتی، از مردم عذرخواهی کند. دیپلماسی ایرانی از روحانی می‌خواهد برای بدست آوردن دوباره اعتماد مردم نسبت به دولت، برخورد با رانت و فساد را از اطرافیان خود شروع کند؛

 

"به نظر می رسد روحانی بیش از همه به مردم ایران یک عذرخواهی با صدای بلند بدهکار است. نه روحانی و نه دولت او نتوانسته است به وعده های انتخاباتی خود نزدیک شده و در شان فداکارهای مردم ایران ظاهر شوند. من اگر جای روحانی بودم قبل از همه چیز از مردم عذرخواهی کرده و با واقعیت های کشور بدون ملاحظه  آنان را  آشنا کرده و پس از آن، از مردم طلب همراهی می کردم. اگر جای روحانی بودم اول با خود آغاز کرده و اطرافیان مسئاله دار در کابینه و حاشیه های آن را بدست عدالت سپرده و با این حرکت، امتحان صداقت می دادم. من  اگر جای روحانی بودم بابت تاخیر در برخورد با صندوق های غیر مجاز، تاراج ارز، سقوط ریال عدم آمادگی در مواجهه شدن با تحریم و... از مردم عذرخواهی می کردم."

 

در پایان نیز نویسنده این مطلب  می‌نویسد: "بنوبه خود از مردمی که تحت تاثیر یاداشت ها و مصاحبه هایم  به او رای دادند، عذرخواهی می کنم."