هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 مهر 1400
ساعت 15:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 مرداد 1397 ساعت 13:11
سه شنبه 9 مرداد 1397 08:09 ساعت
2018-7-31 13:11:33
شناسه خبر : 290554
به نظر می‌رسد اکنون بهترین زمان است تا نامزدهایی که به هر دلیل نتوانستند به ساختمان پاستور راه یابند به کمک دولت و مردم بشتابند و برنامه خود را ارائه دهند. این عمل دو اثر مثبت دارد. از یک سو تصور اشتباه بن‌بست بودن وضعیت فعلی شکسته می شود و از سویی دولتمردانی که احتمالا از بی برنامگی رنج می برند بهانه ای برای کار نکردن نخواهند داشت.
به نظر می‌رسد اکنون بهترین زمان است تا نامزدهایی که به هر دلیل نتوانستند به ساختمان پاستور راه یابند به کمک دولت و مردم بشتابند و برنامه خود را ارائه دهند. این عمل دو اثر مثبت دارد. از یک سو تصور اشتباه بن‌بست بودن وضعیت فعلی شکسته می شود و از سویی دولتمردانی که احتمالا از بی برنامگی رنج می برند بهانه ای برای کار نکردن نخواهند داشت.
گروه سیاسی_رجانیوز: نزدیک به هر ماراتن انتخاباتی که می شود تعداد زیادی احساس تکلیف می کنند تا بار مسئولیت را به دوش بکشند، هر یک از نامزدها هم یکی دوجین برنامه‌ی کلی معرفی می‌کنند که مدعی در دست داشتن راهکار قطعی عبور از مشکلات‌اند. تعدادی از این افراد حتی سابقه نامزدی‌شان کمی کمتر از عمر انتخابات‌ در تاریخ جمهوریت کشور است که به نظر می‌رسد باید حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند!
 
به گزارش رجانیوز؛ حدود چهارماه از آغاز افزایش لجام گسیخته قیمت ها و انفجار تورم در کشور می‌گذرد. قیمت دلار با افزایش 4برابری به 12000تومان و قیمت سکه به چهارونیم میلیون تومان رسیده است. دولتمردانی که روزی آمده بودند تا «مردم به یارانه 45000تومان نیازی نداشته باشند» نظاره‌گر این وضعیت اسفناک هستند. اما غافل از عزل چند وزیر اقتصادی توسط روحانی و یا استیضاح آنها توسط مجلس تحت امر علی لاریجانی! تنها صحبت شنیده شده از زبان مسئولین این است که «قیمت ها واقعی نیست» و یا «حباب بازار به زودی از بین می رود!» 
 
این وضعیت صاحبان املاک، رانت‌داران واردات خودرو و تلفن همراه و...، استفاده کنندگان از ارز دولتی  و دلالان سکه و ارز را سرمایه‌دارتر و قشر متوسط و ضعیف جامعه را چند دهک پایین‌تر پرتاب می کند و به عبارتی منجر به افزایش شکاف طبقاتی خواهد شد.
 
به نظر می‌رسد اکنون بهترین زمان است تا نامزدهایی که به هر دلیل نتوانستند به ساختمان پاستور راه یابند به کمک دولت و مردم بشتابند و برنامه خود را ارائه دهند. این عمل دو اثر مثبت دارد. از یک سو تصور اشتباه بن‌بست بودن وضعیت فعلی شکسته می شود و از سویی دولتمردانی که احتمالا از بی برنامگی رنج می برند بهانه ای برای کار نکردن نخواهند داشت.
 
رجانیوز اسامی تعدادی از نامزدهای ریاست جمهوری را با توضیحاتی مختصر در خصوص آنها برای ارائه راهکار در ذیل آورده است. گفتنی است نام جهانگیری که کاندید پوششی حسن روحانی بوده و وضعیت فعلی قسمتی از دستپخت وی می باشد به دلیل معاون اولی دولت از لیست زیر حذف شده است.
 
سعیدجلیلی
سعید جلیلی نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی است که تنها نامزدی‌اش به سال 92 برمیگردد. وی از افرادی است که معتقد بود تکیه به ظرفیت‌های داخلی کشور راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است. او از فعال ترین افرادی است که بعد از انتخابات و واگذار کردن نتیجه به حسن روحانی با تشکیل جلسات تخصصی و بعدها با ایجاد «دولت سایه» در صدد بود تا راهکارهای عملیاتی برای برون رفت از مشکلات ارائه دهد. تاکنون بارها به ارائه برنامه به نهادها و مراکز مختلف کشور پرداخته است. امید می رود وی از افرادی باشد که باتوجه به فعالیت های سال های اخیرش برنامه برون رفت از مشکلات کنونی همراه با جزئیات را ارائه دهد.
در همین راستا دکترجلیلی طی دو جلسه نشست تخصصی بررسی وضعیت ارز را با حضور جمعی از مسئولان سابق بانک مرکزی و کارشناسان اقتصادی برگزار کرده است. اقدامات قابل تقدیری که به نظر می‍رسد هنوز کافی نیست و در بدنه مردم و مسئولین نادیده گرفته می شود
 
 
 
سیدابراهیم رئیسی
حجت الاسلام رئیسی؛ جدی ترین رقیب رئیس جمهور مستقر در طول انتخابات های جمهوری اسلامی که با گفتمان «محرومیت زدایی»، «کار و کرامت» وارد عرصه رقابت شد. او در طول رقابت های انتخاباتی از کتاب برنامه های مدون اقتصادی دولت رونمایی کرد که حاوی راهکارهایی عملیاتی برای مدیریت اقتصاد کشور بود. او پس از انتخابات نیز اعلام کرد صدای محرومان و مستضعفان باقی  خواهد ماند. حجت الاسلام رئیسی چند روز قبل،  از دولت خواست تا با اجرای فوری وعالمانه تدابیر اقتصادی، وضعیت فعلی را سامان دهد. به نظر می رسد ارائه راهکارهای عملیاتی که حجت الاسلام رئیسی در دوره انتخابات ریاست جمهوری تدوین کرده است، به مردم کمک خواهد کرد تا با مطالبه اجرای آن از دولت، خواستار اجرایی شدنش بشوند.
 
 
 
محمدباقرقالیباف
قالیباف سه دوره سابقه نامزدی را در کارنامه سیاسی خود دارد. او که در دو انتخابات شکست خورد، در آخرین مورد یعنی سال 96 در حالی از ادامه رقابت کنار رفت که شعار «جهاد ادامه دارد» را برگزیده بود.
«شهردار سابق تهران»  چه در سال 84 که شعار «زندگی خوب برازنده ایرانی» را با کت و شلوار و عینک دودی وهواپیمایی که کنار آن ایستاده بود هماهنگ کرده بود و چه اکنون که بیشتر با لباس دوجیب و بعضا چفیه دیده می شود سال هاست از تدوین برنامه جدی برای اداره کشور سخن می گوید، بنابراین نباید انتشار برنامه اقتصادی خود را به سال 1400 واگذار کند و نسخه خود برای اداره کشور را به افکار عمومی و دولت برای خروج از بن بست کنونی ارائه کند.
 
محمدرضا عارف
عارف که در انتخابات سال 92 حیات سیاسی خود را فدای رای آوری حسن روحانی کرد حالا در مجلس حضور دارد، حضوری که حکایت حاضرِغایب است. او همچنان که در انتخابات ریاست جمهوری دغدغه آواز شجریان را داشت اکنون هم هر از چندگاهی رسانه ای می شود و مساله رفع حصر را مطالبه می کند. از وی نه تنها رویکرد انتقادی به ریاست مجلس و حتی وضعیت فعلی اقتصادی دیده نشده است بلکه تفاوتی بین او به عنوان نماینده نفراول تهران با نماینده ای که با ده هزار رای و با کمک پول‌پاشی و پخش غذا رای آورده نیست. به همین دلیل بعید به نظر می رسد که وی برنامه و راهکاری برای شرایط فعلی داشته باشد چرا که خودش یکی از مسببان وضعیت کنونی است و کمترین نطق و جنب‌و‌جوشی در مجلس هم ندارد!
 
 
 
حدادعادل
حدادعادل تنها گزینه‌ای که در سال 92 به تعهد خود در ائتلاف با قالیباف و ولایتی پایبند ماند و انصراف خود را اعلام کرد. او علاوه بر ریاست فرهنگستان ادب و زبان فارسی سابقه ریاست مجلس را هم در کارنامه خود دارد. وی بعد از واگذاری مجلس کمتر ظهور و بروز سیاسی از خود نشان داده و به حاشیه رفته و حتی در مواردی مثل برجام هم  اظهار نظر خاصی نداشت. به نظر می رسد امروز با وجود مشکلات اقتصادی کشور لازم است تا او هم برنامه خود را برای اداره کشور ارائه کرد و به کمک مردم و نظام بیاید.
 
 
علی اکبرولایتی
ولایتی کاندید ریاست جمهوری سال 92 با وجود آرای به شدت ضعیف خود توانست نقشی مهم در سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری همان سال داشته باشد. وی که وزنه غرب گرایان در انتخابات را سنگین کرده بود را به جرات می توان یکی از مسببان ریل گذاری کشور در سال های اخیر دانست. ولایتی در زمان نامزدی خود برنامه‌ای برای مشکلات اقتصادی نداشت و به همان نگاه به غرب در سیاست خارجی بسنده کرده بود. اما به نظر می رسد با انتقادات اخیری که به مواضع قبلی خود و دولت روحانی داشته است بهتر است برای برون رفت از مشکلات اقتصادی امروز برنامه خود را ارائه دهد.
 
محسن رضایی
رضایی که با توجه به مدرک تحصیلی اش خود را اقتصاددان می داند در زمان انتخابات های متعدد برنامه اقتصادی خود را ارائه می کرد و حتی با نشان دادن پول کشور از پایین آمدن ارزش آن ابراز ناراحتی نشان می داد. او هم اگر برنامه عملیاتی که مدعی است باعث بهتر شدن اوضاع اقتصادی می‌شود دارد بهتر است به مردم معرفی کند و راه حل های عملیاتی خود را ارائه دهد.
 
سیدمصطفی میرسلیم
ثبت نام مهندس میرسلیم برای انتخابات ریاست جمهوری سال96 با لباس کار و نطق های خوب و تخصصی‌اش امید می داد که حزب موتلفه را وارد دوره ای متفاوت و فعال کند. هر چند قدرت رای آوری او مناسب نبود اما صحبت های وی نشان می داد که تجربیات خوبی برای آینده کشور می تواند داشته باشد. اما او هم به یکباره پس از انتخابات ناپدید شد و خبری از کلاه و لباس کارش نیست. بهتر است برنامه های او و جریان منتسب به آن هم برای وضعیت فعلی منتشر شود. 
 


دیدگاه کاربران

در مورد ریسی ،ایشان دراین مدت با رسیدگی و پیگیری درباره زلزله زدگان کرمانشاه ،بررسی برخی مشکلات در خراسان رضوی،جنوبی ،شمالی،آ ب رسانی به خوزستان و رسیدگی به مشکلات برای زائران اربعین حسینی در مرز با پاکستان و...نشان داده که برای حل مشکلات مردم اهمیت قائل است

گوشی برای شنیدن و اراده ای برای کار کردن نیست.
در واقع دولت باید از اینها دعوت کند.
انتشار مطلب توسط اینها دردی را دوا نمی کند.

برادر داری اشتباه میزنی

اولین کار در مهار شرایط موجود کاهش رشد نقدینگی و صفر کردن ریخت و پاش های دولته
بایستی بودجه ۴۰۰ هزار میلیاردی نصف بشه
اگه امثال رییسی میومدن جلوی ریخت و پاشو میگرفتن
خب الان که دسترسی به قوه اجراییه ندارن

سلام برادر، لطفا اول تحقیق کنید بعد اظهار نظر. آقای قالیباف برنامه داده:
1) برنامه ملی کلیدی: رسیدگی به اموال نامشروع مسوولین پس از انقلاب، که توسط رئیس ستاد او آقای دهقان در مجلس پیگیری می شود.
2) برنامه درون گروهی: نو اصولگرایی

سلام علیکم
اسکناس ها را کلا عوض کنید و واحد پولی از ریال به تومان تغییر دهید. با این تفاوت که هر یک تومان جدید ، یکصد هزار تومان قدیم بشود و هر یک صدم تومان جدید ، یکهزار تومان قدیم.
با این شیوه ارزش پول ملی و جو روانی حاکم کاملا می شکند.
یاعلی

آن کسی که به ملت و رهبر معظم تعهد داده که تمام مشکلات را با توافق با بیگانگان حل کند وملت را به اوج سعادت برسند باید جوابگو باشد . او که خود را لایق این سمت می دانست و به هر وسیله ممکن نظر مردم را برای رای به خود جلب کرد و تعهدات زیادی داده که جوک موبایلهای مردم قرار گرفته باید جوابگو باشد.

هرکدام از این اقایان هر وقت خط و منش شهید رجایی را سر لوحه کارشان قرار بدهند میتوان به اینده سیاسی کشور امیدوار بود .ولی هر کدام شیوه اقای روحانی برگزیند باید فاتحه اسلام و ایران را خواند. مثل الان که روز به روز مردم در کشور ثروتمند دارند فقیر و ذلیل میشوند

مگر تیم اقتصادی دولت مرده ؟؟؟؟این همه کبکبه ودب دبه پس چی شد؟؟؟