هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 11:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 مرداد 1397 ساعت 17:17
يكشنبه 7 مرداد 1397 16:25 ساعت
2018-7-29 17:17:07
شناسه خبر : 290442
زمانی که دولت تدبیر و امید با شعار و ایده مرکزی «تعامل سازنده با جهان» تشکیل شد، انتظار می رفت که هدف نهایی دولت یازدهم از این تعامل، تمرکز ویژه بر نزدیکی  هر چه بیشتر با چند کشور محدود غربی است  که اتفاقا بیشترین دشمنی را با جمهوری اسلامی و مردم ایران داشته اند.
زمانی که دولت تدبیر و امید با شعار و ایده مرکزی «تعامل سازنده با جهان» تشکیل شد، انتظار می رفت که هدف نهایی دولت یازدهم از این تعامل، تمرکز ویژه بر نزدیکی هر چه بیشتر با چند کشور محدود غربی است که اتفاقا بیشترین دشمنی را با جمهوری اسلامی و مردم ایران داشته اند.

گروه سیاسی-رجانیوز: زمانی که دولت تدبیر و امید با شعار و ایده مرکزی «تعامل سازنده با جهان» تشکیل شد، انتظار می رفت که هدف نهایی دولت یازدهم از این تعامل، تمرکز ویژه بر نزدیکی  هر چه بیشتر با چند کشور معدود غربی است  که اتفاقا بیشترین دشمنی را با جمهوری اسلامی و مردم ایران داشته اند؛ در این راهبرد ارتباطات با دیگر کشورهای جهان از جمله متحدان جمهوری اسلامی و همسایگان ایران رو به کمرنگ شدن نهاد و با بی اعتنایی دستگاه سیاست خارجی دولت مواجه گشت.

 

به گزارش رجانیوز، زیان این رویکرد دولت اعتدالی پس از خروج آمریکا از برجام و در پی آن خروج شرکت های اروپایی از ایران بخوبی نمایان شد تا جایی که حالا غربگرایان داخلی  از مقاومت کردن در مقابل آمریکا سخن سر داده  از جمله اینکه حسن روحانی یاد خوی استکباری آمریکا افتاده است، در حالی که می شود فقط با روابط راهبردی با همسایگان کشور با توجه به موقعیت سوق الجیشی و جغرافیای مطلوب نه تنها تحریم های ظالمانه را دور زد بلکه حتی بهتر از شرایط عادی کشور را اداره کرد و اقتصاد را سامان داد. در کلیپ زیر با یک مثال ساده شاید بهتر بتوان این مسئله را فهم کرد.

 

 

 

 

 

 

ویدیوها


1. در شرایط تحریم می شود اقتصاد کشور را بهتر از امروز اداره کرد، یعنی چه؟.mp4 | دانلود فیلم