هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 15:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 2 مرداد 1397 ساعت 21:56
سه شنبه 2 مرداد 1397 19:26 ساعت
2018-7-24 21:56:05
شناسه خبر : 290214
ذکر این نکته ضروری است که خانم ابتکار عضو کابینه ای است که بعد از 5 سال همچنان دنبال مقصر برای مشکلات می گردد، یک روز دولت سابق، روزی دلواپسان، یک روز موشک های سپاه، روزی دیگر دونالد ترامپ و حالا دولت پنهان؛  اینها در شرایطی است که فریاد همفکران اصلا ح طلب از ناکارآمدی دولت روحانی به عرش رسیده است، خوب است خانم ابتکار توضیح دهند که این روزها اصلاح طلبان از ترمیم کابینه ناکارآمد دولت دوازدهم داد سخن سر می دهند یا دولت پنهان مورد ادعایی ایشان؟
ذکر این نکته ضروری است که خانم ابتکار عضو کابینه ای است که بعد از 5 سال همچنان دنبال مقصر برای مشکلات می گردد، یک روز دولت سابق، روزی دلواپسان، یک روز موشک های سپاه، روزی دیگر دونالد ترامپ و حالا دولت پنهان؛ اینها در شرایطی است که فریاد همفکران اصلا ح طلب از ناکارآمدی دولت روحانی به عرش رسیده است، خوب است خانم ابتکار توضیح دهند که این روزها اصلاح طلبان از ترمیم کابینه ناکارآمد دولت دوازدهم داد سخن سر می دهند یا دولت پنهان مورد ادعایی ایشان؟

گروه سیاسی-رجانیوز: شرایط  خاص سیاسی و اقتصادی کشور موج کم سابقه ای از حمایت موافقان، متحدان و  حتی مخالفان دولت به سوی کابینه دوازدهم برای برون رفت از مقطع حساس کنونی روانه کرده است، اما دولتی ها بجای استفاده از این فرصت طلایی برای حل مشکلات، این همراهی را دستاویزی برای فرار روبه جلو و شانه خالی کردن از مسئولیت ها قرار می دهند و البته در این رویکرد همچنان اصرار مایوس کننده ای  بر استفاده از ترفند نخ نمای "نمی گذارند و نگذاشتند" بروز می دهند.

 

به گزارش رجانیوز، معصومه ابتکار یکی از همین افراد است که در تازه ترین گفتگوی خود با روزنامه آرمان خبر از «دولتی پنهان» برای بحران آفرینی در کار دولت حسن روحانی می دهد تا علاوه بر کلیدواژه "دولت سابق"  متهم تازه از راه رسیده ای برای ناکارآمدی دولت اعتدال گرا باشد . معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مصاحبه با این روزنامه، برخی ها که به گفته او از موقعیت‌های خاصی در کشور برخوردار هستند را عامل آسیب دیدن اقلیم کشور معرفی کرده است!  و مدعی شده است آنها باید پاسخگوی وضعیت موجود باشند!  چرا که به اعتقاد ابتکار خیلی قبل تر باید عضویت  ایران در توافقنامه آب وهوایی بحث برانگیز پاریس را تسهیل می کردند.

 

ابتکار که در این میان نقش خود را به عنوان رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست در وضع موجود توضیح نداده است در این زمینه می گوید: «برخی تا آنجا که امکان داشت در داخل کشور برعلیه این توافق فعالیت کردند و با شائبه‌سازی‌های منفی به تخریب این توافق پرداختند. در نهایت نیز ما از یک جریان صحیح بین‌المللی و دستاوردهایی که این توافق برای کشور داشت عقب ماندیم و نتوانستیم مطالبات خود را در این زمینه محقق کنیم. این در حالی است که پشت این اتفاق یک جریان خاص وجود دارد که مشخص نیست در پشت پرده با چه کسانی هستند و چه اهدافی را دنبال می‌کنند. بدون شک ما از وضعیت تغییر اقلیم آسیب دیده ایم. به همین دلیل کسانی که مانع شدند جمهوری اسلامی از منافع معاهدات محیط زیستی در جهان مانند معاهده پاریس منفعت ببرند و اخبار و اطلاعات نادرست به مردم دادند، امروز باید نسبت به این وضعیت پاسخگو باشند.»

 

 

این ادعای عجیب ابتکار مبنی بر عقب ماندن از منفعت های معاهده آب وهوایی پاریس یادآور اظهارات نه چندان دور همفکرانش در دولت است که خسارت هر روز تاخیر در به ثمر رسیدن برجام را 100 میلیون دلار عنوان می کردند و تازه  این در حالی است که وزارت نیرو چند روز قبل به ارتباط توافقنامه پاریس و کاهش رشد ظرفیت نیروگاهی  کشور اعتراف کرد. ( اینجا بخوانید

 

رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه دولت پنهان را که از اعضایش نامی نمی برد اینگونه معرفی می کند: « به هر حال برخی از موقعیت‌های خاصی در کشور برخوردار هستند و به کسی نیز پاسخگو نیستند. نکته قابل تأمل در این زمینه این است که دولت پنهان در اغلب مناسبات سیاسی کشور به صورت غیرمستقیم دخالت می‌کند و این مسأله بر کسی پوشیده نیست. این وضعیت نیز نوعی موازی‌کاری در سیاست‌گذاری ایجاد کرده است.»

 

ذکر این نکته ضروری است که خانم ابتکار عضو کابینه ای است که بعد از 5 سال همچنان دنبال مقصر برای مشکلات می گردد، یک روز دولت سابق، روزی دلواپسان، یک روز موشک های سپاه، روزی دیگر دونالد ترامپ و حالا دولت پنهان؛  این همه در شرایطی است که فریاد  اصلا ح طلبان از ناکارآمدی دولت روحانی به عرش رسیده است، خوب است خانم ابتکار توضیح دهند که این روزها اصلاح طلبان از لزوم ترمیم کابینه و ناکارآمدی دولت دوازدهم داد سخن سر می دهند یا دولت پنهان مورد ادعایی ایشان؟ خوب است خانم ابتکار بدانند حداقل برای دولت تدبیر و امید که به اذعان سرسخت ترین حامیان اصلاح طلبش بحدی ناتوان و ناکارآمد است که بدون ملاحظه ای سخن از استعفای رئیس جمهور و  عبور از دولت را مطرح کرده اند، فرضیه های بحران آفرینی دولت پنهان صادق نیست!