هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 19 مهر 1400
ساعت 18:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 تير 1397 ساعت 04:44
شنبه 30 تير 1397 04:30 ساعت
2018-7-21 04:44:48
شناسه خبر : 289945
جمع کثیری از امت حزب الله  در اعتراض به عملکرد آقای علی لاریجانی ریاست مجلس طی نامه ای به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار مقابله با اقدامات فاجعه باری نظیر تلاش برای تصویب لوایح استعماری در قوه مقننه شدند.
جمع کثیری از امت حزب الله در اعتراض به عملکرد آقای علی لاریجانی ریاست مجلس طی نامه ای به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار مقابله با اقدامات فاجعه باری نظیر تلاش برای تصویب لوایح استعماری در قوه مقننه شدند.

گروه سیاسی-رجانیوز: جمع کثیری از امت حزب الله  در اعتراض به عملکرد آقای علی لاریجانی ریاست مجلس طی نامه ای به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار مقابله با اقدامات فاجعه باری نظیر تلاش برای تصویب لوایح استعماری در قوه مقننه شدند.

 

به گزارش رجانیوز، متن این نامه به شرح ذیل می باشد:

 

به نام خدا‌‌‌

قَالَ يَمُوسىَ إِنىِّ اصْطَفَيْتُكَ عَلىَ النَّاسِ بِرِسَالَتىِ وَ بِكلَامِى فَخُذْ مَا ءَاتَيْتُكَ وَ كُن من الشَّاكِرِينَ. (اعراف/144).

 

اعضای محترم جامعه مدرسین به ویژه حضرت آیه الله یزدی دام برکاته

 

پس از سلام و اهدای تحیات الهی

 

عرض تشکر و تقدیر از حضرت آیه الله یزدی ریاست معزّز جامعه مدرسین وحضرات آیات محترم اعضاء؛ دام برکاتهم، بابت پرسشگری از ریاست محترم مجلس نسبت به مسائل ملی و قراردادهای مضرّ به کشور.

 

تقدیر از شما بزرگانی که مصداق آیه فوق برای ترویج دین خدا می باشید.

.

همان طور که مستحضرید مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه ای از قوای سه گانه کشور وظیفه تقنین و نظارت بر نهاد های مختلف کشور را بر عهده دارد، اما به وظایف خویش پایبندی لازم ندارد و به علت غفلت ارزش مداران انقلابی از مطالبه گری نسبت به مجلس، نمایندگان محترم دچار روزمرگی شده اند.

 

بجای عمل به تکلیف الهی خود، حل مشکلات مردم و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، به تعامل ناصواب با کانون های قدرت می پردازند.

 

از جمله ی موارد غفلت فاجعه بار مجلس تصویب لوایحی است که به تعبیر رهبری معظم، مراجع عظام و دلسوزان، لوایح غیر مفید بلکه استعماری می باشد.

 

در راس وکلای ملت، جناب آقای لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

 

 لذا، مطالب پیش گفته، مردم ، طلاب ، بازاریان و دانشجویان و دیگر اصناف قم و کشور را، بر آن داشت تا مواردی را با شما علمای بزرگوار اسلام در میان بگذارند.

 

برابر اخبار رسمی و غیر رسمی از داخل مجلس، جناب لاریجانی مقابل خیرخواهی بزرگان انقلاب در مخالفت با تصویب FATF، مقاومت نموده است.

 

 درحالی که پشتوانه اصلی ایشان در انتخابات قم، نهاد مقدس مرجعیت و جامعه محترم مدرسین بوده است.

 

ایشان طی سالهای گذشته، به ویژه از سال فتنه، رفتارش نه تنها انقلابی نبوده، بلکه تلاش داشته و دارد تا خود را نماد فردی مرضی الاطراف احزاب و گروه های قدرت قرار دهد.

 

 در غالب موارد ، مواضع و عملکرد ایشان به سمت جریانات چالشدار با نظام بوده است.

 

چنانچه تا ابتداء دیماه ۱۳۸۸، جزء ساکتین فتنه بوده اند. هیچگاه خودش را بعنوان سرباز انقلاب و نظام هزینه نکرده، بلکه سعی دارد رهبری را هزینه خود کند، آخرینش مقوله FATF میباشد.

 

ایشان، به بزرگترین تسهیل کننده ی سست ترین قرار دادها و عامل چالشی ترین رفتار ها در مجلس تبدیل شده است.

 

مجلس به جای آن که وقت و بودجه کشور را صرف تحمیل کنواسیون های استعماری کند می تواند با قانون گذاری دقیق و جرم انگاشتن خیلی از رفتارهای غیر شفاف اقتصادی، فرصت را برای قوه قضائیه در برخورد با افراد متخلف اقتصادی فراهم کند.

 

چگونه است که در برابر شفافیت ثروت روسای قوا که مسئله ای حیاتی و لازم بوده، چنان وارد شدند که افشای سرمایه سران را نوعی جرم تلقی کردند!! در حالیکه مطالبه قانون اساسی است، اما به بهانه شفافیت، کنوانسیونهای که اسرار نظام را در اختیار دشمن قرار می دهد را، به مرحله تصویب خواهی پیش می برند.

 

احساس می کنیم در اثر غفلت یا کم کاری بدنه فعال اجتماعی در یک دهه اخیر، آرام آرام جناب آقای علی لاریجانی، خود را بالاتر از آن می بیند که بخواهد به حرف امت حزب الله و دلسوزان گوش فرا دهد.

 

البته می دانیم با شیوه نخ نما وشناخته شده، به نام تکریم ظاهری و نگاه تشریفاتی به روحانیت تلاش دارد هم خود را حامی روحانیت و مراجع معرفی کند و هم در عمل این گونه القا کند؛ روحانیت باید به نصیحت و توصیه های کلی بسنده کند! یعنی "سیاست منهای روحانیت" را در قالب تکریم روحانیت!! تعقیب می کند.

 

برجسته ترین رفتارهای غیرانقلابی ایشان عبارت است از :

۱= تصویب ۲۰ دقیقه ای برجام کذائی که اکنون همگان به آثار سوء و خسارت های محض آن پی برده اند، گرچه در خلوت از ایشان در این باره هم حرفهای ناصواب شنیده شده است.

 

۲= عبور از کنار سند ننگین ۲۰۳۰ وتفسیر غلط و توجیه بیانات روشن و صریح ولی امرمسلمین در این باره و اکتفاء به نظارت شکلی برآن، به جای جرم انگاری در برابر دستگاه هایی که مسبب این نفوذ می باشند

 

۳=تصویب قراداد پالرمو به نام مبارزه با جرایم فراملی! در حالی اصرار بر تصویب این قرارداد ظاهرا مبارزه با تروریسم دارند، بودجه چندین ساله طالبان و داعش را همین کشورهای مدعی تامین میکنند، تنها ثمره این قرار دادها خود تحریمی است.

 

۴=علاوه بر موارد فوق، تحمیل برجام جدید به کشور به نام fatf - ضربه زننده جدی به نظام مالی کشور در داخل و خارج است. منافذ نظام که در طی ۴۰سال تحریم از آن بهره می برد را علنی می کند. راز و آمار مراکزی که برای امنیت کشور ما مفید می باشند را، برملاء می سازد.

 

۵=عدم مدیریت شایسته در جلوگیری از قرارداد شبیه دارسی انگلیسی، اما با مدل جدید، یعنی قراداد های نفتی موسوم به IPC، تا اینکه مقام معظم رهبری دام ظله الوارف، شخصا ورود کردند.

 

۶_ تلاش غیر مستقیم در نسبت دادن مواضع ناصواب خود، به ولی امر مسلمین در قالب اینکه تصمیم نظام است، که اوج این انتصاب، موضوع برجام بود.

 

۷_از همه تعجب آورتر، مقاومت غیر قابل باور در برابر فرمان صریح و روشن امام انقلاب در دیدار اخیر مجلسیان با ایشان مبنی بر کنار گذاردن کنوانسیون های استعماری از دستور کار مجلس، آنهم کمتر از یک روز بعد از آن دیدار.

 

۸_ نتوانستن یا نخواستن در مواسات و همدردی با سختی های مردم که کمترینش سفر سیاحت گونه به منطقه زلزده کرمانشاه، در میان خیل عظیم گارد ویژه، درحالی که رهبرمعظم انقلاب دام ظله در همان منطقه، در میان مردم حضور یافته بودند.

 

همه ی موارد فوق، کاسه صبر مردم مومن و انقلابی ایران به ویژه مردم متدین و بسیجی قم را به سر آورده است.

 

کمترین شاهدش، ریزش شدید آراء ایشان در سال ۱۳۹۴در شهر مقدس قم و در کل کشور نیز، ریزش رای نمایندگان مجلس برای ریاست ایشان بر مجلس بود.

 

از این رو از شما عالمان دین، در مقابل رفتارهای ایشان، که هزینه نظام، رهبری و مردم مظلوم را مضاعف کرده است، استدعای عاجزانه داریم تا اقدام مناسب و مقتضی را انجام دهید، از جمله این اقدامات همین ادامه مطالبه گری از ایشان و سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی می باشد تا راه نفوذ دشمن عنود مسدود گردد.

 

خداوند منان، هر روز بر توفیقات شما حضرات علماء اسلام، بیافزاید.

 

و ملت شریف ایران را، همیشه، از وجود شما مروجین دین و خیرخواهان مردم مومن بهره مند گرداند.

 

جمع کثیری از امت حزب الله ایران اسلامی

 دیدگاه کاربران