هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 تير 1397 ساعت 18:23
چهارشنبه 20 تير 1397 18:21 ساعت
2018-7-11 18:23:55
شناسه خبر : 289616
سعید قاسمی در پیامی به مردم ایران نوشت: «با گذشت نزدیک به هشت ماه از زلزله 21 آبان سال گذشته، عملا دیگر پولی برای ساخت خانه و حتی سرویس بهداشتی برای مردم زلزله زده سرپل ذهاب نداریم، تا اینجا هم اگر حمایت مردم عزیز کشورمان نبود ادامه کار میسر نبود. از دولت محترم هم که هیچ حمایتی ندیدیم، چون متاسفانه اعتقادی به کار جهادی و انقلابی در این دولت وجود ندارد».
سعید قاسمی در پیامی به مردم ایران نوشت: «با گذشت نزدیک به هشت ماه از زلزله 21 آبان سال گذشته، عملا دیگر پولی برای ساخت خانه و حتی سرویس بهداشتی برای مردم زلزله زده سرپل ذهاب نداریم، تا اینجا هم اگر حمایت مردم عزیز کشورمان نبود ادامه کار میسر نبود. از دولت محترم هم که هیچ حمایتی ندیدیم، چون متاسفانه اعتقادی به کار جهادی و انقلابی در این دولت وجود ندارد».

گروه اجتماعی_رجانیوز: حاج سعید قاسمی استاد معماری دانشگاه شهید رجایی، کسی که بلافاصله پس از زلزله سرپل‌ذهاب کرمانشاه به همراه تعدادی از همراهان همیشگی خود از نجف عازم مناطق آسیب دیده شد و با استفاده از کمک‌های مردمی و خیرین به کمک‌رسانی اولیه در روزهای ابتدایی حادثه و ساخت‌و‌سازهای قابل‌توجه برمبنای استانداردهای بین‌المللی در روزهای بعدی پرداخت و گره‌های بزرگی از مصائب مردم زلزله باز کرد؛ اما حالا بعد از گذشت هشت ماه خدمت رسانی، در پیامی از مشکلاتی که برای ادامه کار دارد می گوید.

 

به گزارش رجانیوز سعید قاسمی در پیامی به مردم ایران نوشت: «با گذشت نزدیک به هشت ماه از زلزله 21 آبان سال گذشته، عملا دیگر پولی برای ساخت خانه و حتی سرویس بهداشتی برای مردم زلزله زده سرپل ذهاب نداریم، تا اینجا هم اگر حمایت مردم عزیز کشورمان نبود ادامه کار میسر نبود. از دولت محترم هم که هیچ حمایتی ندیدیم، چون متاسفانه اعتقادی به کار جهادی و انقلابی در این دولت وجود ندارد».

 

در بخش دیگر این پیام آمده است: «از دوستانی که تا امروز همراه ما در گرم نگاه داشتن این حرکت جهادی بودند می خواهیم به نیت چهارده معصوم علیه السلام، با نشر هشتگ #کمک_به_ساخت_خانه_با_14000_تومان جهادگران ایران اسلامی را در ساخت خانه برای مردم زلزله زده سرپل ذهاب یاری کنید. شماره کارت 5859831100298198 بانک تجارت به نام سعید محمد قاسمی».

 

 

بعد از کاستی‌های فراوانی که از سوی سازمان‌های دولتی و مسئول در امر خدمت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده مشاهده شد و پس از سنگ‌تمام مردم کشور در خدمت‌رسانی‌های اولیه، موج رسیدگی‌ها به وضعیت زلزله‌زدگان به کندی گرایید و وضعیت از آنچه بود سخت‌تر شد. مردم به منظور کمک به همنوعان خود راه اعتماد به چهره‌های شاخص فرهنگی و ورزشی و هنری پیش گرفتند و مبالغ هنگفتی را به حساب‌های اعلام شده از سوی آنها واریز کردند اما تاکنون عائدی هایی که مردم به حساب سلبریتی ها واریز کرده بودند، همچنان در برخی از حساب های آنها باقی مانده است.


video_2018-07-11_14-36-40.mp4 | دانلود فیلم 

گزارشی دیدنی از عملکرد جهادی حاج سعید قاسمی در مناطق زلزله زده/  ادامه این روند تنها با ادامه کمکهای مالی مردمی ممکن خواهد بود.

 

در شرایطی که دولت حسن روحانی و به خصوص وزارت مسکن به عنوان متصدی اصلی در امر تهیه زیرساخت ها و بازسازی خسارات ناشی از زلزله سال گذشته حمایتی در این خصوص انجام نداده است، سعید قاسمی اما بدون هیچ شوآف رسانه‌ای و سروصدای ریاکارانه‌ای به همراه جوانان و دانشجویان و مدافعان حرم حضرت زینب‌(س) از همان روزهای ابتدایی در مناطق آسیب‌دیده حاضر شد و در چندین مرحله امر خدمت‌رسانی به مردم را به انجام رساند. این استاد دانشگاه با طرحی که سالها بر روی آن مطالعه صورت گرفته است، در زمانی 27 روزه یک واحد مسکونی با استاندارد های بین المللی را آماده و تحویل خسارت دیدگان زلزله کرمانشاه میدهد. اتفاقی که مردم آن مناطق از سلبریتی‌هایی که کمک‌های میلیاردی مردم را در حساب‌های خود دپو کرده‌اند انتظار داشته‌اند ولی محقق نشده است.

 

ساخت و بهره برداری ده ها منزل مسکونی هرکدام در زمینی به مساحت 140متر، با بنای 100 متر و با هزینه 55 میلیون تومان مطابق با استانداردهای روز دنیا تحت نظارت حاج‌سعید قاسمی تنها در عرض 27 روز؛ ساخت و بازسازی دو مدرسه و ترمیم یک دبیرستان در روستاهای زلزله‌زده ساخت سه پروژه شهری و آماده بهره‌برداری؛ ساخت یک خانه تحت‌عنوان مسکن 57 در مکانی که مقام معظم رهبری در روزهای پس از زلزله حضور یافتند؛ ساخت یک نانوایی مجهز نزدیک به مسکن 57 برای استفاده عموم؛ ساخت و بهره‌برداری از چندین کانکس و دستشویی و حمام؛ تهیه و توزیع اقلام خوراکی و مایحتاج ضروری آسیب‌دیدگان بلافاصله پس از حادثه تا امروز و... تنها بخشی از اقدامات حاج سعید قاسمی در کرمانشاه می باشد.

 دیدگاه کاربران

سلام، به جای استیضاح فرمالیته آخوندی پیشنهاد می کنم اور را به کارآموزی پیش سردار حاج سعید قاسمی بفرستند. (کمپین آخوندی از حاج سعید یاد بگیر).