هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 11 بهمن 1401
ساعت 19:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 دى 1388 ساعت 16:17
شنبه 19 دى 1388 19:47 ساعت
2010-1-9 16:17:49
شناسه خبر : 27144

شبکه ایران: دوشنبه هفته گذشته یکی از سایت های خبری از پخش مستند قتل ندا آقاسلطان از رسانه ملی خبر داد و گفت که این مستند، نسبت به آنچه در فضای اینترنتی پخش شده، کامل تر است.

گرچه انتظار مردم برای دیدن این مستند و پشت پرده قتل ندا به سر نیامد و خبری از پخش آن در رسانه ملی نشد، اما فردای آن روز، سایت خانواده آقای هاشمی رفسنجانی در اقدامی تامل برانگیز مدعی پخش این مستند از صدا و سیما شد و حتی با این ادعا که این فیلم پر از "گاف" بوده است، دست بکار نقد آن هم شد.

هرچند این "گاف رسانه ای" مورد اشاره سایت های مختلف خبری از جمله شبکه ایران قرار گرفت اما باعث نشد که پایگاه اینترنتی رسمی میرحسین موسوی هم اقدام سایت خانواده آقای هاشمی رفسنجانی تکرار و حتی مدعی وجود گاف در "فیلم پخش نشده" شود.

سایت اینترنتی "کلمه" که یک روز پس از سایت حامی هاشمی اقدام به موضوع گیری کرد، در مطلبی با عنوان "مستند گاف باران در گم کردن رد قاتل ندا"، مدعی شد که این فیلم شب گذشته در سیمای ملی پخش و حتی با واکنش های مختلفی از سوی اهالی فن و متخصصان رو‌برو شده است.

واکنش های عجولانه سایت حامی هاشمی و سایت رسمی میرحسین که ناشی از "ترس از افشای پشت پرده قتل ندا" دانسته شده، امروز هم گریبان رادیوی وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا(سیا) را هم گرفت.

رادیو فردا مدعی شد که "چند روز پیش تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی اقدام به پخش فیلم مستندی درباره مرگ ندا کرد که در آن با سناریو دانستن ماجرای مرگ ندا از جمله ادعا شده است، خونی که از صورت ندا جاری شده است، خون خود وی نبوده بلکه از یک بطری ریخته شده است‏.‏ "

این رادیو حتی با "آرش حجازی"، یکی از افراد حاضر در صحنه قتل ندا"، به گفت و گو نشست و در تایید ادعای خود، صداو سیما را به طرح "ادعای بی شرمانه" متهم کرد.

حجازی که یک روز پس از قتل ندا با ویزای آماده خود از ایران خارج و به انگلیس رفته، حتی این فیلم پخش نشده را موضع دولت دانست و با اهانت به مسئولان کشور، آنان را به انجام تلاش "بی شرمانه" و "بی ارزش" متهم کرد.

رادیو فردا، حجازی را دکتری معرفی کرد که "از نزدیک شاهد تیر خوردن و جان باختن ندا آقاسلطان بوده"، این در حالی است که حجازی دو روز پس از قتل ندا در لندن به گفت و گو با شبکه بی بی سی نشست و مدعی شد که ما فقط صدای شلیک یک گلوله را شنیده ایم.

* راز قتل ندا

"ندا آقا سلطان" دختری بود که در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری به طرز مشکوکی به قتل رسید و در کمتر از چند روز در رسانه‌های آمریکایی - صهیونیستی و رسانه های وابسته به سمبل آزادی خواهی تبدیل شد.

اما فیلمی که با تصاویر همین شبکه های ماهواره ای تهیه شده است، به حاشیه‌های تکان دهنده‌ای در صحنه سازی قتل ندا اشاره می‌کند که دیدن آن هر انسان آزاد اندیشی را به تامل وا داشته و از نیرنگ‌های جریان فتنه پرده بر می دارد.

در این مستند بیست دقیقه‌ای که فردی به نام طوسی آن را ساخته، به نحوه قتل ندا آقا سلطان پرداخته شده است.

طوسی در فیلم، به وسیله ای مشکوک در دست چپ ندا اشاره می کند که او با زیرکی آن را بالای صورت خود آورده و سپس مقداری خون را از آن بر روی صورتش می ریزد تا عکاس حاضر، بلافاصله این صحنه را ثبت کند. این عکس که موجب شهرت جهانی ندا شد ساعاتی بعد بر صدر رسانه های ماهوره ای قرار گرفت.