هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 11:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 دى 1388 ساعت 20:12
سه شنبه 15 دى 1388 23:42 ساعت
2010-1-5 20:12:01
شناسه خبر : 26999

شیعه آنلاین به نقل ازالجوار عراق نوشت: امروز خبری در سایت‌های مختلف خبری و غیر خبری جهان عرب و حتی برخی از سایت‌های غیر عربی منتشر شد مبنی بر اینکه جسد "کورت وسترگارد" کاریکاتوریست اهانت کننده به پیامبر(ص) در حالیکه در آتش سوخته شده بود، در نزدیکی منزلش پیدا شد. این خبر تابدین لحظه از سوی دولت دانمارک تأیید یا تکذیب نشده است.

"کورت وسترگارد" دو روز پیش توسط یک جوان اهل کشور سومالی که یک کلت به همراه داشت، مورد تهدید قرار گرفت اما توانست از دست وی جان سالم بدر ببرد. پس از تیراندازی جوان سومالی به سمت کاریکاتوریست موهن، اهالی محله فورا پلیس را خبر کرده و جوان سومالی را بازداشت کردند.

گفته می شود "کورت وسترگارد" از زمان کشیدن آن کاریکاتور موهن تا به امروز که چندین سال می گذرد، همواره در رعب و وحشت زندگی کرده و همیشه جانش در خطر بوده است. حتی گاهی که به شهرها و یا کشورهای مختلف سفر می‌کند، برخی هتل‌ها از ترس به خطر افتادن امنیتشان، حاضر به استقبال از وی و دادن اتاق به او نمی‌شوند.

شایان ذکر است حدود دو سال پیش نیز شبكه فرهنگي عرب زبان هجر در خبری مشابه اعلام كرد که جسد سوخته "کورت وسترگارد" نزديك دفتر نشريه محل كار وي در دانمارك، پيدا شده است. در همان روز شبكه تلويزيوني الفرات عراق نيز در بخش زيرنويس خود اين خبر را پخش كرد اما چند روز بعد شایعه بودن خبر اعلام شد.

قابل ذکر است روزنامه پرتيراژ دانماركي «يولند پوستن» سي‌ام سپتامبر 2005 میلادی به بهانه و ادعاي آزادي بيان، تصاويري اهانت آميز به پيامبر اكرم(ص) منتشر كرد. روزنامه مگزينز نروژ نیز اين تصاوير را 10 ژانويه سال بعد براي دومين بار چاپ كرد. چاپ اين كاريكاتورها در روزنامه يولند پوستن و متعاقب آن روزنامه هاي چند كشور اروپايي ديگر، خشم مسلمانان جهان را برانگيخت.