هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 فروردين 1396 ساعت 12:22
چهارشنبه 23 فروردين 1396 12:17 ساعت
2017-4-12 12:22:54
شناسه خبر : 269030
من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خوب، حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خوب، حالا این هم پشت بلندگو.
من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خوب، حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خوب، حالا این هم پشت بلندگو.

گروه سیاسی – رجانیوز:  محمود احمدی‎نژاد با حضور در ستاد انتخابات کشور و تحت پوشش حمایت از بقایی، در انتخابات ریاست جمهوری 96 ثبت نام کرد تا عملا هم ادعای عدم حضور در انتخابات را که صراحتا در نامه به رهبر معظم انقلاب عنوان کرده بود زیر پا بگذارد هم اینکه عملا به عنوان بزرگترین پشتوانه حسن روحانی برای باقی ماندن در مسند ریاست جمهوری نقش آفرینی کند.

 

به گزارش رجانیوز، آنچنانکه از تحرکات اسفندماه محمود احمدی‎نژاد قابل پیش‎بینی بود، رئیس جمهور سابق که به بهانه پیش انداختن گزینه‎ای دست چندمی به نام حمید بقایی فعالیت گسترده انتخاباتی خود را آغاز کرده بود، در دومین روز از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفت و رسما کاندیدای ریاست جمهوری شد.

 

این در حالی است که بدنبال تشدید فعالیت‎های انتخاباتی احمدی نژاد در شهریور ماه گذشته، رهبر معظم انقلاب در دیداری، حضور وی در انتخابات را به مصلحت او ندانسته و در دیداری که احمدی نژاد برای گزارش سفرهای خود خدمت ایشان رسیده بود به وی توصیه کردند:

 

خوب بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به‌ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید. این را گفتیم، خوب یک چیز عادی است. انسان بایستی آن چیزی را که می‌بیند و می‌فهمد و فکر می‌کند که به‌نفع برادر مؤمنش است باید به او بگوید دیگر. ما هم اوضاع کشور را خوب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم‌ها هم، به‌خصوص آدم‌هایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند بیشتر و بهتر از دیگران می‌شناسیم. با ملاحظه‌ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دوقطبی در کشور ایجاد می‌شود.

دوقطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خوب، حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خوب، حالا این هم پشت بلندگو.

 

احمدی نژاد نیز پس از این فرمایشات رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه ای مکتوب ،  تاکید کرده بود که قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد : همان گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریورماه سال جاری ، اینجانب برنامه های تبیین انقلاب در سراسر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم.

ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم.

محمود احمدینژاد پس از نهی صریح از کاندیداتوری در انتخابات پیش رو که آن هم با حواشی متعددی از جانب وی در اعلام این خبر همراه بود، در بیانیهای اعلام کرد« از هیچ فرد یا جناح و حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد. این موضع قطعی و غیرقابل تغییر اینجانب است

 

 

اما نکته قابل توجه آنجاست که آگاهان سیاسی به خوبی میدانند بقایی گزینهای نیست که حتی بتوان بعنوان کاندیدای شورای یک شهر معمولی هم او را مطرح کرده و برای او تبلیغ کرد. حال چه شده که احمدی نژاد او را بعنوان گزینه اصلی خود برای «ریاست جمهوری» مطرح می کند؟

 

پاسخ را باید در این نکته جست که اصولا احمدی نژاد شرط بقای خود را در تقابل با جریانی میداند که پیش از این نمادش هاشمی رفسنجانی بود و اکنون با فوت او تنها نمادش دولت مستقر روحانی است. پس از اگر در انتخابات پیش رو روحانی بدون حضور احمدینژاد شکست بخورد، عملا بهانهای برای بقای احمدینژاد و جریانش باقی نخواهد ماند.

 

حالا که وی از حضور در انتخابات نهی شده است، به نظر میرسد باید به هر نحوی شده روحانی باقی بماند تا احمدینژاد هم بتواند که باقی بماند و این بقا در طرح پررنگ خود در عرصه سیاسی انتخابات و زنده کردن دوقطبی فراهم خواهد شد که پیش از این از شکل دادن آن نفی شده بود، تا به این ترتیب روحانی پیروز میدان باشد و فرصتی برای تنفس احمدی‎نژاد و جریان منحرف حامی وی فراهم آید.

 آنچه روشن است این نکته است که احمدینژاد ماجراهای 11 روز خانه نشینی را که با هزار روایت و داستان سرایی پشت پرده قابل توجیه کرده بود، امروز در مقابل چشم همه مردم ایران به نمایش گذاشت تا نشان بدهد که نه تنها اعتقادی به التزام به توصیه ولی فقیه ندارد، بلکه برای شکستن این توصیه در ملاء عام هم و در مقابل چشم همه مردم ایران هم هیچ ملاحظه‎ای ندارد و به راحتی این توصیه را زیر پا می‎گذارد، چرا که امروز برای احمدی نژاد آنچه از همه مهمتر است، قدرت و مناسبات حاکم بر آن است.

 

روز ثبت نام احمدی‎نژاد در انتخابات 96 را باید علنی شدن انحرافی دانست که بسیاری تلاش داشتند آنرا نبینند. امروز احمدی‎نژاد اصرار کرد تا این تقابل را بخوبی برای همه به نمایش بگذارد.

 

اخبار مرتبط

 

احمدی‎نژاد چند هفته قبل: از کسی حمایت نکرده و نخواهم کرد/ احمدی نژاد چند روز قبل: همگان در اداره کشور بقایی را یاری کنند!/ آیا احمدی‎نژاد بقای خود را در بقای روحانی می بیند؟!

 دیدگاه کاربران

خب پس ديگه عملا و رسما جلوي ولايت و رهبري ايستاد.

به جای چسبیدن به اون مشایی و بقایی بیا از آقای رئیسی حمایت کن

هر كس در اين اوضاع حساس كشور و منطقه، مقابل رهبري بايستد، بايد به مرد بودن او شك كرد.

سال 92 هم هاشمی از رهبر مشورت گرفت رهبر گفتند که نیایند ولی ایشان آمدند.

بله درسته و شورای نگهبان بعد از اون به خوبی عمل کرد !!

پيام كوبنده اي بود
آفرين به رجانيوز

احمدی نژاد هم مثل هاشمی عاقبت بخیر نشد خدا رحم کنه به همه ما

دكتر احمدي نژاد در سخنراني 16 آبانماه 95:

احمدی نژاد: آقا فرمودند مصلحت نیست، گفتم باشد، یک ثانیه هم طول نکشید / رهبری فرمودند، خیال همه راحت شد / بخدا اگر یک در ده هزار میلیارد کاندیداتوری در ذهنم بود، الان آن هم نیست / به نزدیکانم توصیه می کنم به انتخابات وارد نشوند/

پایانِ احمدی نژاد
علی برکت الله

جناب احمدی نژاد شما که میخواستی ثبت نام کنی بیخود کردی رفتی با رهبر مشورت کردی ننگ بر شما

باز بگم بگم و ایستادن مقابل رهبر مظلومم شروع شد.
اما اینجا کوفه نیست علی تنها بماند.

رو سیاه تاریخ شد . ساده لوح

کاش سابقه ی خوبش را خراب نکنه با این کارهاش

رجانیوز حیا کن, احمدی نژاد خادم ملت و ایران را رها کن.

اینکه هم مشایی هم بقایی هم احمدی نژاد هر سه وارد کارزار انتخاباتی شدند به این دلیل هستش که حداقل امید به تایید صلاحیت یکیشون وجود داشته باشه و اگر هر سه تایید صلاحیت شوند مطمئن باشید دونفرشون برای حمایت اصلیه که به احتمال زیاد بقایی هستش کنار می کشند.
زمانی میشه گفت احمدی نژاد التزام به توصیه های رهبر عزیز داره که بقایی و مشایی ردصلاحیت شوند و تنها احمدی نژاد از این جریان تایید صلاحیت و باقی بموندکه اون زمان اگر انصراف نداد حرف شما درسته
هرچند یک احتمال دیگه هم وجود داره ایشون میخواد در قالب کاندیدای ریاست جمهوری علیه دولت روحانی افشاگری کنه همچنان که قبلا می کرد یعنی در حقیقت جاده صاف کنه برای حضور بقایی یا مشایی در صورت تایید صلاحیت یکیشون

رای منفی!
-367
آقای احمدی نژاد فراموش نکنه که اگر رهبر نبود ایشون هیچی نبودن ، الان فرمایش ولی نعمت خودشون و همه ما ایرانیها رو زیر پا گذاشتن ، شرم بر احمدی نژاد و جریان انحرافی او

خدایا چرا همه دروغگو شدند؟یکی وعده میده ، بعد چهار سال میگه ندادم. این یکی هم اینطوری عمل می کنه.مگر این میزها چقدر ارزش دارند؟اینجاست که باید گفت بمیرم برای تنهایی و مظلومیت رهبرم

ما دوست داشتیم که پیرو رهبر باشند وبه هیچ عنوان نه خودشون ثبت نام کنند ونه از کسی حمایت کنند.ما دلمون برا احمدی نژاد سال 84 تنگ شده.بی بصیرت خواص .

شورای نگهبان مرد نیستی اگه این سه نفر رو تایید کنی

ادب مرد به ز دولت اوست...

احمدی نژاد از دستت خیلی ناراحتیم ان شاالله خدا عقلی بهت بده و به راه راست هدایت کنه که در حال حاضر از آن خارج شدی

بنده واقعا برای احمدی نژاد متاسفم . نمیدونم ایشان واقعا خواب هستند یا خود را به خواب زده اند. ایشان نمی دانند این خدمات احمدی نژاد نبود که احمدی نژاد را احمدی نژاد کرد این حرکت در محور ولایت و عمل به گفتمان امام و رهبری بود که از شهردار تهران یک رئیس جمهور محبوب در سرار دنیای اسلام ساخت. نمیدانم احمدی نژاد ندید که در دوره دوم ریاست جمهوری اش که از محور ولایت فاصله گرفت حتی در بین دولت مردان هم دیگر هیچ برش و نفوذی نداشت

سلام
به هر حال به فال نیک میگیریم
شاید کمی قلم ها از تخریب آقای رئیسی دور شود...
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

برادران عزیز لطفا زود قضاوت نکنید . به همه شما برادرانه توصیه می کنم سریال مختار رو یه بار دیگه با دقت ببینید ... یا علی

حالا که آب پاکی رو ریخت رو دستتون این تیتر رو می زنید؟
اون از اول اش هم اعتقادی به ولایت فقیه نداشت...

دکتر سعید جلیلی و آیت الله رئیسی بهترین گزینه ها برای ریاست جمهوری هستند

در خصوص نوع شخصیت احمدی نژاد باید خیلی تحقیق شود
فردی که به هیچ نوع از انواع قول وقرار پایبند نبوده و نیست
چه ان زمان که قرار بود در قامت رییس جمهور مملکت لیست مفسدان اقتصادی را افشا کند و هنوز بعد از یک دهه افشا نکرده است و عجب آنکه مدیرانش از جمله مفسد ترین افراد تاریخ این انقلاب بوده اند و چه امروز که در مقابل دوربینها حتی به قول وقرارش با رهبر انقلاب نیز پایبند نبود !
او یک تنه و چهار نعل در حال حرکت به ته ذلت و بدبختی است
و امروز نزدیکانش یکی یکی با دنیایی سرافکندگی وخجالت در مقابل افکار عمومی در حال اعتراف به رفتارهای زشت او هستند و یا در حال برائت وکناره گیری از او هستند و یا با پشیمانی چوب همپیالگی با اورا در پشت میله های زندان میخورند
حالا همه ملت ایرات حتی طرفداران باقی مانده او نیز بهتر میتوانند شخصیت او را بشناسند

ای تحلیل شما غیر منطقیه

واقعا که!!!! مگه حضرت آقا صراحتا به احمدی نژاد نفرمودن که شرکت نکنه توووو انتخابات؟؟؟؟؟؟ یکی به من بگه این آدم با کار امروزش میخواد چی رو ثابت کنه؟؟؟؟ بنظرتون واقعا هدفش چیه دوستان؟؟؟؟ من که موندم دیگه تووو کارای این آدم

سلام دلاور
برسد به دست آقای احمدی نژاد:
آقای احمدی نژاد که به فکر مردمی !! من مهندسی برق دارم 12 سال سابقه کار دارم شب عید کارخانه برشکست شد با 38 سال سن مجبورم کارگری کنم نفسم از جای گرم در میاد !!نه؟؟!!شما برا ما اومدین دستتون از این احساس مسئولیت درد نکنه.
اما هم کیشان ما حرف رهبری را گوش میکنند.
لطفا عاقبت بخیری رو از دست ندهید قبل از اتمام این پنج روز تصمیم درست رو بگیرید.
من و خیلی از مردم هنوز اون چهره سوخته در آفتاب و بی خوابی های که در اون 8 سال کشیدی یادمونه.
خدا یار و همراهتون.

احمدی نژاد اومده روحانی رو تو مناظره بکوبه بعدش میره کنار شک نکنید.

روحانی هم در مسیر بگم بگم حاج محمود قرار گرفت

اگر حتی احمدی نزاد فقط برای حمایت اومده و قرار باشه انصراف بده، بازم داره کشور رو دو قطبی میکنه ک علت نفی رهبری از کاندیداتوریشون، همین مساله بود.

مثل اینکه تحلیل بنده به مزاجتون خوش نیومد که نذاشتین

دکتر سعید جلیلی و آیت الله رئیسی بهترین گزینه ها برای ریاست جمهوری هستند

من قطعا به آقای رئیسی رای میدم اما آقای احمدی نژاد را همیشه دوست میدارم و بابت اون 8 سال ازشون حمایت میکنم این انصاف نیست که منکر زحمات بی سابقه ایشان شد، رهبر انقلاب:از خدمات و زحمات 8 ساله دکتر احمدی نژاد تشکر میکنم. اما من به خاطر اینکه رهبر گفتند صلاح نمیدانم ایشان شرکت کنند ولی ایشان آمدند به ایشان رای نمی دهم ، و انصاف و حق این بود حرف های رهبر انقلاب کامل نوشته شود ولی رجا نیوز این کار را نکرد،، اگر نوشتن نام در انتخابات ضد ولی فقیه است سال 92 یه نفر دیگر هم خلاف نظر رهبر این کار را کرد، علاوه بر اون کارهای آقای هاشمی در سال 88 و بعد از اون رو ببینید نگذارید این مساله بوجود آمده باعث تطهیر ایشان شود این کارها که علنا ضد مقام ولایت بود. و ایشان فرمودند من هنوز سر حرف هایی که در آن نماز جمعه گفتم هستم.

عملکرد روحانی جوریه که نیازی به کوبیدنش نیست. تو کنفرانس خبری اش می گفت و وزیراش دست می زدند:)

سلام رجا نیوز . لطفا به آمار مثبت منفی نظرات داده شده توجه کن ببین سلایق بازدید کنندگان سایت به چه سمتی . نکنه همون ها رو هم از دست بدی ؟

یارب روا مدار که گدا معتبر شود -- گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود

 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home