هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 16:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 18 آبان 1395 ساعت 11:00
سه شنبه 18 آبان 1395 10:58 ساعت
2016-11-8 11:00:15
شناسه خبر : 259587
محمد زاهد برادر شهید هادی زاهد پیرامون چگونگی حضور این شهید در سوریه و همچنین برخی شایعاتی که در خصوص زندگی مدافعان حرم وجود دارد، توضیحاتی را ارائه داد.
محمد زاهد برادر شهید هادی زاهد  پیرامون چگونگی حضور این شهید در سوریه و همچنین برخی شایعاتی که در خصوص زندگی مدافعان حرم وجود دارد، توضیحاتی را ارائه داد.
 
برادر شهید زاهد در ابتدا ازفاصله سنی خود با شهید و چگونگی ازدواج وی صحبت می کند: "من متولد سال 1348 و شهید زاهد متولد 1357 سال پیروزی انقلاب اسلامی بود و ما 9 سال اختلاف سنی داشتیم؛ هادی ده سال پیش ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو فرزند دختر و پسر است؛ این دختر و پسر هر کدام 8 و 9 سال سن دارند".
 
هادی 5 سال در سوریه مبارزه کرد/می‌گفت اگر جنگ سوریه دو بار دیگر هم تکرار شود باز هم من می‌روم
 
وی درباره نحوه و زمان اعزام شهید زاهد به سوریه می گوید: "شهید زاهد پاسدار رسمی نیروی قدس سپاه بودند و از 5 سال پیش همزمان با آغاز درگیری ها در سوریه، برای دفاع از حرم عازم آنجا شد و تا همین چند روز پیش هم در آنجا برای دفاع از حرم مبارزه می کرد؛ در مواقعی که به ایران می آمد، مدام از خاطرات حضور در سوریه برای اعضای خانواده صحبت می کرد؛ هر بار که به ایران می آمد هول و ولا و نگرانی هایش برای سوریه بیشتر بود و مدام شوق دفاع از حرم در چشمانش دیده می شد؛ برای ما می گفت اگر جنگ سوریه دو بار دیگر هم تکرار شود باز هم برای دفاع از حرم با جان و دل حاضر می شوم".
 
پای هادی بر روی مین رفت و شهید مدافع حرم شد
 
محمد زاهد در خصوص نحوه به شهادت رسیدن برادرش می گوید: " خبر شهادت هادی از طریق همکاران ایشان به ما رسید؛ سه روز پیش در جریان یک عملیات مستشاری در منطقه ای از حلب که توسط جبهه مقاومت آزادسازی شده بود، یکی از پاهایش بر روی مین می رود و به شهادت می رسد".
 
حقوق شهید زاهد قبل از رفتن به سوریه با بعد از آن تفاوتی نکرد
 
برادر شهید زاهد در پایان نیز در خصوص وضعیت مالی برادر شهید خود خاطرنشان می کند: " وضعیت مالی و حقوقی هادی قبل از رفتن به سوریه با بعد از آن، هیچ تفاوتی نکرد؛ هرکسی می خواهد می تواند برود وضعیت خانه و زندگی شهید را در شهرک یاس ببیند".
 


 

 
 


به گزارش میزان، مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم هادی زاهد، شب گذشته همزمان با سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور خانواده شهید، دوستان، همرزمان و بستگان او در معراج شهدای مرکز برگزار شد.

انتهای پیام/