هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 مهر 1400
ساعت 04:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 آبان 1388 ساعت 17:40
شنبه 30 آبان 1388 21:10 ساعت
2009-11-21 17:40:27
شناسه خبر : 24716
البته آن ایام ما همه با هم رفیق بودیم. ترک موتور محسن مخملباف سوار می‎شدیم و این طرف و آن طرف می‎رفتیم. چوب پرچم درمی‎آوریم و درگیری با گروهک‎ها. محسن چماقدار بود او از حیث ذهنی هم تحولی پیدا نکرد.

یک شاعر و منتقد نام‎آشنای سه دهه گذشته روایت مقایسه‌ای خود را از محسن مخملباف در دهه 60 و 80 بیان کرد.

به گزارش رجانیوز، یوسفعلی میرشکاک در تازه‎ترین شماره هفته‎نامه پنجره از خاطرات خود می‎گوید، خاطرات سال‎های حوزه هنری و چهره‎هایی چون حسن حسینی، قیصر امین‎پور و محسن مخملباف. خاطرات شنیدنی و بیان جذاب میرشکاک در گفت‎وگوی مفصلی که پنجره به مناسبت انتشار ویژه‎نامه‎ای برای او ترتیب داده است، ناگفته‎های بسیاری را پیش روی مخاطب می‎گذارد. از چماقداری چهره‎ای که امروز مدام از دموکراسی داد سخن سر می‎دهد.

وی ادامه می‌دهد: "در آن روزگار در حوزه هنری یک دیکتاتور بیشتر نداشتیم، کسی که حرف به خرجش نمی‎رفت، آن هم محسن مخملباف بود. برای زدن پاسبان در آن مدتی که زندان خوابیده بود و فکر می‎کرد که صاحب جهان است؛ الان هم که دیگر جهانی شده بنده خدا!"

محسن مخملباف خودش مرید و مراد خودش بود. او فقط در ادبیات داستانی این کاره [سردمدار بقیه] بود. چون مسئول واحد ادبیات داستانی در حوزه بود وگرنه بین آقا سید حسن حسینی اصلا عرض اندامی نداشت محسن حتی غلط املایی هم داشت. البته آن ایام ما همه با هم رفیق بودیم. ترک موتور محسن مخملباف سوار می‎شدیم و این طرف و آن طرف می‎رفتیم. چوب پرچم درمی‎آوریم و درگیری با گروهک‎ها. محسن چماقدار بود او از حیث ذهنی هم تحولی پیدا نکرد.

در عین حال امروز روزنامه امریکایی وال استريت ژورنال نوشت‏:‏ محسن مخملباف با عنوان سخنگوي جنبش سبز از باراك اوباما رييس جمهور امريكا خواستار افزايش پشتيباني آشكار از هواداران مردمسالاري در ايران شد‏.

اين روزنامه افزود‏:‏ مخملباف در جريان ديدار غيررسمي از واشنگتن، همچنين از اوباما خواست فشار مالي را بر سپاه پاسداران افزايش دهد‏.