هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 14 اسفند 1402
ساعت 22:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 ارديبهشت 1395 ساعت 16:56
يكشنبه 26 ارديبهشت 1395 16:53 ساعت
2016-5-15 16:56:54
شناسه خبر : 242054
دختری که پیش از این به حرفه مدلینگ در فضای مجازی مشغول بود، در نشست خبری دادستان تهران به افشای گوشه هایی از این پدیده مضر پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران در نشست خبری امروز خود با تاکید بر لزوم مراقبت خانواده ها و نظارت بر فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی، از خانمی که پیش از این در دام شبکه های فریبنده به اصطلاح مدلینگ افتاده بود، خواست درباره نحوه فعالیت این شبکه ها و آسیب های آنها صحبت کند.

 

خانم الهام در نشست خبری دادستانی تهران تصریح کرد اغلب جوانان با تصور دیده شدن و رسیدن به شهرت یا ثروت وارد این فعالیت ها می شوند اما از معایب و مضرات برگشت ناپذیر این کار بی خبرند. ورود به شبکه ممکن است با اراده شخص باشد، اما خروج از آن دیگر دست خود فرد نیست.

 

الهام مدل سابق

الهام ادامه داد: من به عنوان یک مدل فعال و مطرح با شبکه های زیرزمینی و اینترنتی همکاری داشتم و حتی با هزینه آنها به سفرهای خارجی می رفتم. ما در سفرهای خارجی برای شرکت های مختلف مدل می شدیم. درآمد زیادی نداشت اما هزینه ها را شبکه پرداخت می کرد و کار در این زمینه باعث شهرت ما می شد. اکنون هزاران عکس و تصویر از من به عنوان مدل در فضای مجازی وجود دارد در حالی که از انتشار آنها پشیمانم و راهی برای بازگرداندن آنها وجود ندارد.

 

این فعال مدلینگ اضافه کرد: شبکه اینستاگرام یکی از مهمترین ابزار برای به انحراف کشیده شدن جوانانی است که گمان می کنند مدل شدن و انتشار تصاویرشان در اینترنت، یک موفقیت است. در حالی که همه دختران آرزوی ازدواج و تشکیل خانواده دارند، اما همه می دانند که مردان و پسران اگرچه ممکن است با دختران اینچنینی مرتبط شوند، ولی هرگز مایل به ازدواج با آنها نمی شوند.

 

* اشاره به درآمدهای میلیونی و توضیح روش های مدل شدن!!

این مدل سابق در پاسخ به سوال دادستان مبنی بر اینکه چه شاخصه هایی برای ورود به این شبکه ها لازم است، اظهار داشت: هیچ مدیریت و شاخصه ای برای فعالیت در این زمینه ها وجود ندارد و کاملا شانسی است. یکی از دلایل مطرح شدن یک مدل و جذب شدنش به شبکه های مدلینگ، تفاوت چهره او قبل و بعد از آرایش است.

 

علاقمندان از طریق عکاس ها، گریمورها و آرایشگرها و مدل های دیگر با این شبکه ها مرتبط می شوند. مثلا عکاس ها و آرایشگرها برای نشان دادن مهارتشان و تبلیغات، از مدل استفاده می کنند و تصویر آن را روی صفحات خود می گذارند. یک مدل که پانصد هزار تومان برای یک عکس از آرایشگر می گیرد، آن آرایشگر یا عکاس صدها میلیون تومان در آمد از طریق آن عکس کسب می کند. هرچه این عکس ها در اینستاگرام بیشتر لایک بخورند، ارزش مادی آن و شخص مدل هم بیشتر می شود.

دادستان پرسید عکس ها را خودتان منتشر می کردید یا کسان دیگری این کار را انجام می دادند؟ خانم الهام پاسخ داد: هم خودم تصاویر را در پیج شخصی ام می گذاشتم و هم گریمور، عکاس یا آرایشگر برای مطرح کردن خود و حرفه اش عکس ها را در شبکه های دیگر اینستاگرام منتشر می کردند. صفحه ها و شبکه های تبلیغاتی بسیاری وجود دارند که این تصاویر در آنجا منتشر می شود و همه به آنها مراجعه می کنند، ببینید مد جدید چیست.

 

او اضافه کرد: اغلب این عکاس ها آتلیه یا دفتر ندارند و فقط از طریق شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام تبلیغات و فعالیت می کنند و مشتری جذب می کنند.

 

الهام در پاسخ به این سوال دادستان که چه توصیه ای به خانواده ها یا جوانانی که مایل به فعالیت اینچنینی اند، دارید گفت: خیلی از خانم ها با مراجعه به پیج من درخواست راهنمایی می کنند، اما من از آنها می خواهم که به تبعات کارشان هم فکر کنند. خانمی که مدل است، هرگز گزینه ازدواج پسرهای خوب نمی شود.


 

دادستان تهران در ابتدای این نشست خبری با اشاره به اهمیت کنترل فضای مجازی اظهار داشت: امروزه فضای مجازی تبدیل به بستر فعالیت های مخربی شده که باید مورد توجه قرار گیرد. دشمن با استفاده از جاذبه های جنسی و مالی بطور جدی تلاش می کند جوانان و خانواده ها را منحرف کند و دادسرای جرائم رایانه ای وظیفه سنگینی در امر مقابله با این روند دارد و لازم است همه نهادها و سازمان های مرتبط نیز بطور هماهنگ به وظایف خود عمل کنند تا فضای مجازی از یک تهدید، به یک فرصت تبدیل شود.

 

در ادامه این نشست خبری، دادستان تهران به برخورد با برخی از آتلیه ها و آرایشگاه های متخلف اشاره کرد و گفت اشراف و نظارتی که وجود دارد نشان می دهد که خانواده ها می توانند اطمینان داشته باشند که این مسائل کنترل می شود و آنها نیز باید مراقب فرزندانشان باشند.