هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 مرداد 1403
ساعت 15:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 اسفند 1394 ساعت 10:43
سه شنبه 25 اسفند 1394 10:42 ساعت
2016-3-15 10:43:34
شناسه خبر : 237154
دفتر ریاست جمهوری سوریه با رد برخی تفسیرها و ادعاهای رسانه ای درخصوص بروز اختلاف بین روسیه و سوریه تاکید کرد که تصمیم برای کاهش نیروهای نظامی اصلی روسیه با بررسی دقیق گرفته شد.

خبرگزاری دولتی سوریه نوشت: دفتر ریاست جمهوری سوریه در بیانیه ای در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک آورده است: سوریه و روسیه همانند همیشه به طور مشترک به مبارزه با تروریسم در هرجای سوریه متعهد هستند.

 

این بیانیه افزود: تفسیرها و سوالات زیادی از زمان تماس تلفنی بین بشار اسد و ولادیمیر پوتین روسای جمهور سوریه و روسیه درباره آنچه اعلام شد، مطرح گردید. برخی رسانه های گروهی شریک در ریختن خون سوریها و برخی پایگاههای اجتماعی و سایت های اینترنتی یک سری داستان سرایی، تفسیر و پیش داوریهای عجیب و بدور از واقعیت و حقیقت را منتشر کردند مبنی بر اینکه اختلاف بین سوریه و روسیه باعث تصمیم برای کاهش نیروها یا شانه خالی کردن روسیه از مبارزه با تروریسم در سوریه شده است.

 

این بیانیه با رد این ادعاهای رسانه ای و سایت های و شبکه های اجتماعی تاکید کرد: دفتر ریاست جمهوری سوریه تاکید می کند که این موضوع با هماهنگی کامل بین سوریه و روسیه انجام شد و گامی بود که با دقت تمام از مدتی پیش درسایه تحولات میدانی اخیر - که آخرین مورد همان توقف عملیات نظامی بود- مورد بررسی قرار گرفت.

 

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه به وزیر دفاع این کشور دستور داد که نیروهای نظامی اصلی روسیه در سوریه را از سوریه خارج کند.

 

کاخ کرملین اعلام کرد که پوتین در گفتگوی تلفنی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه خروج این نیروها را هماهنگ کرده است.

 

پوتین همچنین تاکید کرد که پایگاه هوایی و دریایی روسیه در سوریه همچنان کار خود را همچون سابق انجام خواهد داد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home