هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 01:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 اسفند 1394 ساعت 17:33
شنبه 1 اسفند 1394 17:19 ساعت
2016-2-20 17:33:51
شناسه خبر : 235165
شبکه ماهواره ای گروهک تروریستی منافقین موسوم به سیمای آزادی ارديبهشت ماه سال 1392 بیانیه ای منتسب به مسعود رجوی سرکرده اين گروهک منتشر کرد.در این بیانیه رجوي برخلاف دفعات پيشين صحبتي از تحريم انتخابات نکرد و پس از ذكر دشنام‌هاي خود به اصل نظام، به صراحت خواستار حضور هاشمی رفسنجانی در عرصه انتخابات جمهوري شد.در بخشي از پیام رجوي آمده است: «رفسنجانی باید پیرانه سر، ترس را کمی کنار بگذارد و بلادرنگ برای انتخابات ریاست جمهوری رژیم ثبت نام کند.»
شبکه ماهواره ای گروهک تروریستی منافقین موسوم به سیمای آزادی ارديبهشت ماه سال 1392 بیانیه ای منتسب به مسعود رجوی سرکرده اين گروهک منتشر کرد.در این بیانیه رجوي برخلاف دفعات پيشين صحبتي از تحريم انتخابات نکرد و پس از ذكر دشنام‌هاي خود به اصل نظام، به صراحت خواستار حضور هاشمی رفسنجانی در عرصه انتخابات جمهوري شد.در بخشي از پیام رجوي آمده است: «رفسنجانی باید پیرانه سر، ترس را کمی کنار بگذارد و بلادرنگ برای انتخابات ریاست جمهوری رژیم ثبت نام کند.»

 گروه سياسي – رجانيوز: حجت الاسلام اکبر هاشمي رفسنجاني بار ديگر به انتقاد از شوراي نگهبان قانون اساسي پرداخت.


به گزارش رجانيوز ،  اکبر هاشمي رفسنجاني با صدور بيانيه اي ضمن دعوت مردم به هم رايي با دولت ، در انتقاد از عملکرد شوراي نگهبان در تاييد صلاحيت نامزدها گفت: کاش فرصت حضور همه‌ی صاحبان اندیشه و سلایق در هر دو انتخابات اسفند ماه، به طور کامل فراهم می‌شد.


هاشمي رفسنجاني درحالي به سريال تخريب شوراي نگهبان قانون اساسي ادامه مي دهد که مواضع انتخاباتي وي در هفته هاي اخير با استقبال رسانه هاي ضد انقلاب مواجه شده است.


در همين راستا بود که شبکه فارسی‌زبان بی.بی.سی از مردم ایران خواست که در انتخابات خبرگان رهبری به لیست مورد حمایت هاشمی رفسنجانی رأی بدهند و تاکید کرد که نباید به شخصیت‌های انقلابی، مخصوصا حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح رأی بدهند!


هر چند در نظر برخي حمايت صريح رسانه وابسته به حکومت انگليس از هاشمي رفسنجاني بهت آور است با اين حال بررسي مواضع دشمنان جمهوري اسلامي در آستانه يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري که با اعلام کانديداتوري هاشمي رفسنجاني همراه شده بود نشان ميدهد ، اين قبيل حمايت ها مسبوق به سابقه بوده است.


نتانياهو: هاشمي يک ميانه رو است!


8 ماه قبل از انتخابات رياست جمهوري سال 92 و با آغاز مانور رسانه هاي غربي بر لزوم حمايت کشورهاي غربي از روي کار آمدن يک کانديداي ميانه رو، بنيامين نتانياهو در اظهاراتي در نشست عمومي سازمان ملل با بيان اينکه هاشمي رفسنجاني يک چهره ميانه رو در ايران به حساب مي آيد ، اعلام کرد: «حتی اکبر هاشمی رفسنجانی که آیت اللهی میانه رو محسوب می شود، گفته است اسرائیل با یک بمب نابود می شود.»


 آن زمان برخي از کارشناسان عقيده داشتند نتانیاهو با بيان اين جمله در نظر داشت به عده ای در آمریکا بگوید در انتخابات آینده ایران نباید روي هيچ گزينه اي حتي بر روی هاشمی رفسنجاني که يک چهره ميانه رو محسوب مي شوند حساب باز کنند، اما هاشمی رفسنجاني در ایران و تنها چند روز مانده به کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال 92، جواب نگرانی نتانیاهو را داد و گفت: «ما با اسرائیل سر جنگ نداریم.»


رجوي: هاشمي بلادرنگ در انتخابات ثبت نام کند!


گروهک تروريستي منافقين نيز از جمله گروه هاي معاندي است که از هاشمي رفسنجاني حمايت کرده است.


شبکه ماهواره ای گروهک تروریستی منافقین موسوم به سیمای آزادی ارديبهشت ماه سال 1392 بیانیه ای منتسب به مسعود رجوی سرکرده اين گروهک منتشر کرد.
در این بیانیه رجوي برخلاف دفعات پيشين صحبتي از تحريم انتخابات نکرد و پس از ذكر دشنام‌هاي خود به اصل نظام، به صراحت خواستار حضور هاشمی رفسنجانی در عرصه انتخابات جمهوري شد.


در بخشي از پیام رجوي آمده است: «رفسنجانی باید پیرانه سر، ترس را کمی کنار بگذارد و بلادرنگ برای انتخابات ریاست جمهوری رژیم ثبت نام کند.»


شرمن: هاشمي مذامرات را مثبت جلو مي برد!


مقامات آمريکايي نيز در برهه هاي مختلفي از هاشمي رفسنجاني حمايت کرده اند. در همين راستا، وندی شرمن نماینده امریکا در مذاکرات هسته اي در تاريخ 26 ارديبهشت سال 1392 با حضور در کمیته روابط خارجی سنای امریکا به صورت تلويحي از روي کار آمدن هاشمي رفسنجاني در انتخابات رياست جمهوري حمايت کرد و گفت: هاشمی رفسنجانی کسي است که قصد دارد مذاکرات هسته اي را در فضایی مثبت جلو ببرد.


معاون وزير خارجه آمريكا همچنين با حمله به شوراي نگهبان گفت: «در زمانی که من با شما سخن می گویم، شورای نگهبان (قانون اساسی) که غیر منتخب است و به کسی حساب پس نمی‌دهد، مخفیانه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را با استفاده از معیارهای مبهم برای حذف نامزدهای بالقوه گزینش می‌کند. بدون روند انتخاباتی شفاف، برای ما گفتن این مسئله که آیا انتخابات ایران آزاد، عادلانه یا نمایانگر خواست ملت ایران است ، دشوار است».


اما راز حمايت دشمنان جمهوري اسلامي از هاشمي رفسنجاني چيست ؟ هر چند پاسخ به اين سئوال خود موضوع يک گزارش مفصل است با اين حال نگاهي به اظهارنظر هاشمي رفسنجاني درباره نحوه رابطه با آمريکا و اسراييل مي تواند بخشي از پاسخ به اين سوال باشد.


هاشمی رفسنجانی در بخشی از سلسله گفت‌وگوهای خود با صادق زیباکلام که در کتاب «هاشمی بدون روتوش» منتشر شده است، درباره رابطه با آمریکا و نقش اسرائیل در ایجاد این رابطه نظر صریحی را مطرح کرد . وي در پاسخ به سوالی درباره مانع‌تراشی اسرائیل برای ایجاد رابطه میان ایران و آمریکا گفت: «اگر ما بخواهیم، اسرائیلی‌ها هم کمک می‌کنند. برای اینکه می‌دانند که اگر یک رابطه معمولی باشد، آمریکا می‌تواند روی کم کردن خصومت ما تاثیر بگذارد. اسرائیلی‌ها هم آینده‌نگر هستند».