هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 1 مرداد 1403
ساعت 08:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 7 آبان 1388 ساعت 15:03
پنجشنبه 7 آبان 1388 18:33 ساعت
2009-10-29 15:03:02
شناسه خبر : 23450

دكتر احمدي‌نژاد 138 روز پس از انتخابات دهم رياست جمهوري، دور سوم سفرهاي استاني خود را يك روز مانده به سالروز ولادت امام رضا(ع) با خراسان رضوي آغاز كرد و در همان فرودگاه شهيد هاشمي نژاد مشهد هم تأكيد كرد كه روح حاكم بر اين دور از سفرها فرهنگي است.

به گزارش رجانيوز، رئيس‌جمهور در ميان استقبال مردمي مسير كمتر از يك كيلومتري تدارك ديده شده براي استقبال را در حدود يك ساعت طي كرد و سپس با حضور در صحن جامع رضوي با همان رويه‌اي كه در 60 سفر استاني قبلي دولت داشت، مهم‌ترين اظهارات چند هفته اخيرش را در يك ديدار بزرگ مردمي بيان كرد.

موضوع مذاكرات هسته‌اي و هدفمند كردن يارانه‌ها، دو محور اصلي اظهارات احمدي‌نژاد بود كه وي هم از كساني كه تا ديروز سعي مي‌كردند با تهديد و فشار وي را به عقب‌نشيني هسته‌اي وادار كنند اما امروز با مشاهده موفقيت‌ها و دستاوردها ژست انقلابي‌گري مي‌گيرند، انتقاد كند هم از برخي جريان‌ها كه به‌جاي همراهي در اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها به ترساندن مردم از عواقب آن مشغول هستند.

به گزارش فارس، وي با بيان اينكه شرايط براي همكاري‌هاي هسته‌اي در سطح بين المللي فراهم شده است، گفت: تامين سوخت راكتور تهران فرصتي بود كه صداقت بعضي افراد و دولت‌ها ‌و آژانس مورد ارزيابي قرار گيرد.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه در آستانه تحولات بزرگ هستيم، گفت: اتفاقات عظيم و بزرگي در جهان در حال وقوع است و نقش ملت ايران در شكل دهي و هدايت اين تحولات نقش يگانه، ممتاز و پيشتاز است بايد خودمان را براي اين تحولات عظيم آماده كنيم.

وي با اشاره به نظر سنجي كه در امريكا اعلام كرده است بيش از 80 درصد ملت ايران به وعده‌ها و رفتار دولت امريكا به نگاه ترديد مي‌نگرد، خطاب به دولت امريكا اظهار داشت: شما گفتيد مي‌خواهيد در رفتارهاي خود تغيير ايجاد كنيد و منافع ملي امريكا را حفظ كنيد، به شما نصيحت مي‌كنم بايد در سياست‌هاي اصلي خود در خاورميانه تغيير ايجاد كنيد و تغيير بايد در اينجا مشاهده شود.

*حفظ آبرو و منافع براي امريكا با حمايت از رژيم منحوس اسرائيل قابل جمع نيست

رئيس‌جمهور ادامه داد: شما بايد بين حفظ آبرو و منافع خود با حمايت از رژيم منحوس اسرائيل يكي را انتخاب كنيد؛ چراكه اين دو با هم قابل جمع نخواهد بود.

احمدي‌نژاد يادآور شد: ملت ايران و ساير ملت‌ها شعار تغيير در فلسطين، عراق، افغانستان و لبنان را ارزيابي خواهند كرد. علاقه‌مند هستيم كه شما روش‌تان را تغيير دهيد و اين به نفع شما و جهان است.

وي در عين حال خطاب به دولتمردان امريكا تاكيد كرد: بايد بدانيد امكان ادامه سياست‌هاي گذشته و حفظ آبرو و منافع با هم وجود ندارد كه بايد يكي را انتخاب كنيد.

رئيس جمهور در خصوص مسئله هسته‌اي گفت: امروز به يك نقطه بسيار مهمي رسيده‌ايم، يادتان هست چند سال قبل كجا بوديم. قطعنامه صادر كرده، جنگ رواني و تحريم مي‌كردند و مي‌گفتند بايد برنامه هسته‌اي را به طور كامل تعطيل كنيد؛ در حالي كه امروز به دنبال همكاري با ايران هستند.

*فعاليت هسته‌اي ايران براي همه كشورها امر عادي و قطعي است

احمدي نژاد ادامه داد: يك روز مي‌گفتند برنامه هسته‌اي نبايد داشته باشيد، در حالي كه امروز مي‌گويند بيايد با هم همكاري كنيم. وضعيت هسته‌اي ايران تثبيت شده است و امروز فعاليت هسته‌اي ايران براي همه كشورهاي يك امر عادي، قطعي تلقي مي‌شود.

وي با بيان اينكه روزي به ما مي‌گفتند بايد فقط درباره موضوع هسته‌اي مذاكره كنيم و ما امتناع مي كرديم، تصريح كرد: امروز به ما مي‌گويند بيايد براي همكاري در سطح بين المللي و حل مسائل جهاني با هم گفتگو و راه حل پيدا كنيم. بنابراين ببينيد از كجا به كجا رسيده‌ايم.

رئيس جمهور تاكيد كرد: آنها نمي‌خواستند عظمت، عزت و بزرگي ملت ايران به كرسي بنشيند ولي امروز به فضل الهي عظمت، عزت و بزرگي ملت ايران به كرسي نشسته است.

احمدي نژاد علت به كرسي نشستن بزرگي و عظمت ملت ايران را ايستادگي بي‌نظير و تاريخي ملت در مقابل قدرت‌هاي زورگوي جهاني برشمرد و گفت: اما علت بالاتر در اين پيروزي لطف و عنايت مولايمان امام عصر(عج) بوده است.

وي افزود: آن موقع به ما مي‌گفتند برنامه هسته‌اي‌تان را بايد تعطيل كنيد اما امروز براي تبادل سوخت هسته‌اي، ساخت نيروگاه و راكتور‌هاي هسته‌اي اعلام آمادگي مي‌كنند كه مي‌بينيم از موضع تقابل به موضع تعامل و همكاري رسيدند.

رئيس جمهور در بخشي ديگر از سخنان خود خطاب به دولت امريكا و كشورهاي غربي گفت: شما چند سال مقابله با ملت ايران، تحريم، قطعنامه، تهديد و حمله نظامي را تجربه‌ كرده‌ايد و نتيجه‌اش را ديديد و امروز مي‌گوييد كه مي‌خواهيد رفتار خود را عوض كنيد. بسيار خوب ما استقبال مي‌كنيم؛ هر دستي كه صادقانه به سمت ما دراز شود، آن را مي‌فشاريم، اما اگر كسي به دنبال توطئه، طراحي و بي‌صداقتي باشد پاسخ ملت ما به او همان پاسخ قاطعي است كه به آقاي بوش و اذناب او داده است.

احمدي‌نژاد ابراز داشت: در اين فاصله همه آنها ضرر كردند اما ملت ايران ضرر نكرد، آنها دچار مشكل شدند و ملت ايران ايستاد و به فضل الهي به مشكلات اصلي خود غلبه كرد.

وي خاطر نشان كرد: دنيا بداند و بعضي‌ در گوشه و كنار هم در داخل كشور بدانند تا زماني كه اين دولت به دست ملت سر كار است به انداز سر سوزن هم از حقوق ملت ايران عقب نشيني نخواهد كرد.

*تامين سوخت راكتور تهران فرصتي بود كه صداقت بعضي افراد و دولت‌ها و آژانس مورد ارزيابي قرار گيرد

رئيس جمهور با بيان اينكه خوشبختانه شرايط براي همكاري‌هاي هسته‌اي در سطح بين المللي فراهم شده است، گفت: تامين سوخت راكتور تهران يك فرصتي بود كه صداقت بعضي افراد و دولت‌ها ‌و آژانس مورد ارزيابي قرار گيرد.

احمدي نژاد افزود: آژانس در تلاش است كه نقش واقعي و قانوني خود را كه همكاري هسته‌اي كمك به فن آوري‌ها و پيشرفت هسته‌اي ملت‌هاي مستقل است بر عهده بگيرد و رابطه هسته‌اي سالم بين دولت‌ها را برقرار كند.

وي بيان داشت: ما از تبادل سوخت، از همكاري‌هاي فني، از ساخت نيروگاه و راكتور استقبال مي‌كنيم و آماده همكاري هستيم و انتظار داريم كه دولت‌هاي طرف مذاكره ما به تعهدات قبلي خود عمل كنند.

رئيس جمهور به قراردادهاي هسته‌اي ايران با برخي از كشورهاي غربي كه 30 سال از عقد آن قراردادها مي‌گذرد، اشاره و خاطر نشان كرد: از ابتداي انقلاب قراردادهاي ما را نگه داشته اند. اگر كه بنا است همكاري شود اينها بايد تحويل ملت ايران شود. قراردادهايي داريم براي كارهاي فني، راكتورها و نيروگاه‌ها، بنابراين اگر بنا به همكاري است، بايد اين تعهدات قبلي اجرا شود.

*از همكاري كه همه حقوق ملت ايران در آن حفظ شود، نگراني نداريم

احمدي نژاد خطاب به مردم گفت: ما در مسير درستي در حال حركت هستيم و به فضل الهي گام به گام به سمت قله‌هاي عزت حركت مي‌كنيم. مطلقا از همكاري درست، قانوني و همكاري كه همه حقوق ملت ايران در آن حفظ شود، نگراني نداريم و كار را دنبال خواهيم كرد.

احمدي نژاد در ادامه سخنان خود خطاب به برخي از افراد داخلي اظهار داشت: خاطرتان هست وقتي فشارهاي دشمن به نقطه اوج رسيده بود، بعضي از مدعيان در داخل كشور به جاي مقابله با دشمن تحت شعارهايي مثل تدبير و تعقل فرزندان ملت و ملت را به سازش دعوت مي‌كردند و به مثابه ستون پنجم دشمن تلاش مي‌كردند پشت جبهه ملت را خالي كنند.

وي اضافه كرد: چقدر سخنراني مي‌كردند و به دولت تهمت زدند و چقدر حرف‌هاي بي ربط زدند كه شما با ايستادگي‌تان كشور را به خطر مي‌اندازيد. حالا كه به فضل الهي با ايستادگي ملت و رهبري عزيز با عنايت ويژه امام عصر(عج) حقوق هسته‌اي ايران، غني سازي، فن آوري و توانمندي ملت ايران تثبيت شده است و به رسميت شناخته شده است و دوران بهره برداري از آن استقامت‌ها و فن آوري‌ها فرا رسيده است، عده‌اي به شدت انقلابي شده‌اند.

رئيس جمهور در همين خصوص عنوان داشت: ما از انقلابي شدن آنها استقبال مي‌كنيم، از اينكه آنها هم متوجه شده‌اند مقاومت در برابر زياده خواهي‌‌هاي دشمنان بهترين راه است، ما خدا را شكر مي‌كنيم اما انتظار نداريم پيروزي‌هاي ملت و دستاوردهاي عظيم ملت را به بهانه‌‌هاي گوناگون زير سوال ببرند.

*ملتي كه در مقابل همه قدرت‌هاي بزرگ مقاومت كرده، در برابر جو سازي‌ها مطلقاً اثري نخواهد پذيرفت

احمدي نژاد افزود: ملتي كه با وحدت و انسجام و با حركت در مسير نوراني امامت و ولايت و با عشق به امام رضا (ع) و امام عصر ايستاده است، در مقابل همه قدرت‌هاي بزرگ مقاومت كرده است در برابر جو سازي‌هاي شما مطلقا اثري نخواهد پذيرفت.

رئيس جمهور كشورمان در بخش ديگري از سخنان خود گفت: بنا نيست يارانه‌اي قطع شود، بلكه بايد اين يارانه‌ها به صورت عادلانه و درست در اختيار اقشار و دهك‌ها قرار گيرد.

وي پيگيري عدالت را ميثاق دولت و مردم با امام و آرمان‌هاي انقلاب عنوان كرد و گفت: بعضي خيال مي‌كنند با سر و صدا و طرح برخي مسائل حاشيه‌اي موضوع عدالت از دستور كار دولت و ملت خارج شده است.

وي پيگري عدالت را موضوعي بسيار مهم و دشوار و نيازمند ايستادگي و مقاومت دانست و افزود: چند جمله درباره عدالت عده‌اي را برآشفت و از شرق و غرب عالم رسانه‌هاي استكباري سر و صداهايي را برپا كردند، اما دولت بر آمده از اين ملت و اين ملت در برپايي عدالت، مستحكم است و تا استيفاي همه حقوق ملت و برگرداندن آن ايستاده‌اند و در برابر جوسازي‌ها به هيچ وجه عقب‌نشيني نخواهد كرد.

رئيس‌جمهور آئين‌نامه‌هاي مربوط به عدالت، حسابرسي و حساب كشي دقيق و پيگيري همه موارد در طي سال‌ها را در دستور كار دولت عنوان كرد و گفت: به فضل الهي و به زودي اين آئين‌نامه‌ها به تصويب نهايي دولت خواهد رسيد و به لطف خدا با قوت اجرا خواهد شد.

* هدفمند كردن يارانه‌ها اقدامي بزرگ براي اصلاحات اقتصادي و اجراي عدالت است

احمدي‌نژاد هدفمند كردن يارانه‌ها را اقدامي بزرگ براي اصلاحات اقتصادي و اجراي عدالت برشمرد و تصريح كرد: برخي بين دو موضوع خلط مي‌كنند؛ در يك دوره به دنبال حذف يارانه‌ها بودند و در برنامه سوم و چهارم آن را به تصويب رساندند و اين يعني قيمت‌ها واقعي شود و هيچ چيزي هم به مردم داده نشود كه اين كار خطا و اشتباه بود كه البته دولت‌هاي قبلي با اينكه آن را تصويب كردند به آن نزديك نشدند.

وي با اشاره به مطالعه سه ساله دولت روي اين طرح و بررسي و سنجيدن جوانب امر يادآور شد: به اين نتيجه رسيديم كه حذف يارانه‌ها بخش وسيعي از زندگي مردم را متلاشي مي‌كند و جيب عده‌اي قليل را پر مي‌كند، به همين دليل به سمت هدفمند كردند يارانه‌ها رفتيم كه در اين طرح يارانه‌ها حذف نمي‌شود، بلكه درست و عادلانه توزيع مي‌شوند.

رئيس‌جمهور اضافه كرد: امروز توزيع يارانه‌ها به گونه‌اي است كه كساني كه بيشتر مصرف مي‌كنند، بيشتر از يارانه‌ها برخوردارند و اين يارانه‌ها در جهت پر كردن چاله‌ها، فاصله‌ها، خلأ‌ها و در حمايت از توليد، خدمت به كارگر، كشاورز و كاسب جزء نيست، بلكه در جهتي است كه اكثر آن به نقاط خاصي سرازير مي‌شود و اكثر ملت از آن محروم هستند.

احمدي‌نژاد افزود: مي‌خواهيم يارانه‌ها را به جمعيتي كه بايد آن را دريافت كنند، بدهيم؛ آنهايي كه درآمد جزء دارند و حقوق بگيرند جزء هستند، از جمله كارگر روزمزد، كارمند ساختماني و غير ساختماني، كسبه جزء و كساني كه وقتي تحولات اقتصادي اتفاق مي‌افتد، آسيب مي‌بينند و ضرر مي‌كنند.

* يارانه آرد، نان، آب و سوخت قطع نمي‌شود

وي با رد قطع شدن يارانه‌هاي آرد، نان، آب و سوخت تاكيد كرد كه اين يارانه‌ها بايد درست و عادلانه توزيع شود.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه بنا نيست به مردم فشار بيايد، تأكيد كرد: تمام تلاش اين بود كه 60 ، 70 و 80 درصد كه ثبت نام كردند و شناسايي و ارزيابي شدند، آسيب نبينند بلكه قدرت خريد آنها بالاتر برود و خودشان يارانه‌ها را مديريت كنند نه اينكه به نام آنها يارانه‌ها را به كام ديگران بدهيم، البته برخي مي‌خواهند اين چنين باشد تا عده‌اي قليل، اكثريت يارانه‌ها را در اختيار داشته باشد و سود آن به عده كمي برسد.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه همه بايد تحت پوشش و حمايت دولت باشند و يارانه‌ها عادلانه توزيع شود، خاطرنشان كرد: خانواده‌هاي روستايي و پايين يك سي‌ام خانواده‌هاي بالاتر از يارانه‌ها بهره مي‌برند، يعني كسي كه دهك دهم است، بين 30 تا 50 برابر كسي كه در دهه اول قرار دارد از يارانه‌ها استفاده مي‌كند.

* بنا نيست يارانه‌اي قطع شود

وي ادامه داد: بنا نيست يارانه‌اي قطع شود، بلكه بايد در اختيار اقشار و دهك‌هاي درست قرار بگيرد.

رئيس شوراي‌ عالي اقتصاد در ادامه سخنان خود با اشاره به پرداخت 100 ميليارد تومان يارانه كود شيميايي در سال، گفت: كشاورزان بايد براي 2 كيسه كود شيميايي به اين در و آن در بزنند و بعد آن را به قيمت آزاد بخرند.

احمدي نژاد ادامه داد: سال‌هاي گذشته دولت‌ ده‌ها ميليارد يارانه سم پرداخت مي‌كرد اما به دست كشاورزان نمي‌رسيد، به همين دليل مي‌خواهيم يارانه ها را به خود كشاورزان بدهيم تا آنها تصميم بگيرند كه چه نوع سم و كودي را بخرند.

وي با اشاره به همكاري مجلس با دولت در بحث هدفمند كردن يارانه‌ها ابراز اميدواري كرد كه يكي دو نقطه باقي مانده اصلاح و كامل شود.

رئيس‌جمهور با اشاره به برخي از جو سازي‌هاي براي ترساندن مردم از اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها اين طرح را يك كار بزرگ و در راستاي كمك به مردم در جهت حمايت و پشتيباني از آنها دانست، نه نقطه مقابل مردم.

احمدي‌نژاد همچنين تصريح كرد: چرا يك كارمند، كشاورز و كارگري كه ماهيانه 200 يا 300 هزار تومان حقوق مي‌گيرد، در ماه از 50 هزار تومان استفاده كند، اما كسي كه ماهي 10 يا 15 ميليون درآمد دارد ماهيانه از 3 ميليون يارانه استفاده كند؟ اين يك منطق غلط است.

* هزينه بيمارستان را به خود مردم مي‌دهيم و براي همه درمان رايگان و درست تنظيم خواهيم كرد

وي با اشاره به يارانه‌ها بخش بيمه اظهار داشت: عده‌اي كه درآمد زياد دارند، در بيمارستان‌ها هزينه‌هاي سنگيني پرداخت مي‌كنند و بخش مهمي از آن را ما بايد بپردازيم اما كسي كه كسبه جزء است و بيمه ندارد و يا بيمه آن قوي نيست، وقتي به بيمارستان مي‌رود، بايد تمام زندگي‌اش را خرج كند تا يك عمل انجام دهد به همين دليل ما مي‌خواهيم هزينه بيمارستان را به خود مردم بدهيم و براي همه ملت درمان رايگان و درست تنظيم كنيم.

* با حذف يارانه‌ها از اساس مخالفيم

رئيس‌جمهور با بيان اينكه در گذشته بحث حذف يارانه‌ها مطرح بود، گفت: با حذف يارانه‌ها از اساس مخالفيم و به همين دليل آن را اجرا نكرديم و مطالعه كرديم و به اقتصاددان‌ها فراخوان داديم و همه راه‌ها را مطالعه كرديم و در سال گذشته نيز از همه ثبت نام به عمل آمد و مردم شناسايي شدند‌ و به زودي اعلام خواهد شد تا مردمي كه ثبت نام كرده‌اند و واجد شرايط هستند، حساب‌هاي عدالت را پر كنند.

* سرمايه عظيم مردم بايد در اختيار خود مردم قرار گيرد

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه سرمايه عظيم مردم بايد در اختيار خود مردم قرار گيرد، تصريح كرد: پيش بيني شده است كه 2 يا 3 ماه قبل از شروع طرح هدفمند كردن يارانه‌ها پول‌ها را در حساب مردم واريز كنيم و تلاش كنيم كه كارها دقيق باشد.

وي افزود: هدفمند كردن يارانه‌ها بايد در حمل و نقل، صنعت، كشاورزي و تجارت به يك عامل محرك و ابتكار و پيشرفت و شكوفايي اقتصاد و ايجاد اشتغال و توليد ثروت ملي و توزيع مناسب آن تبديل شود.

رئيس‌جمهور ضمن درخواست از اقتصاددان‌ها براي همكاري با دولت ابراز اميدواري كرد كه از اين اقدام بزرگ براي اصلاح صنعت و كشاورزي فن آوري و تجارت حداكثر بهره‌برداري صورت بگيرد.

* هدفمند كردن يارانه‌ها متعلق به خود مردم است

احمدي‌نژاد هدفمند كردن يارانه‌ها را متعلق به مردم دانست و تاكيد كرد: همه بررسي‌ها و راه‌ها را دنبال كرديم كه قدرت خريد هفت دهك بيشتر شود، البته سه دهك ديگر نيز پس‌اندازشان كمتر خواهد شد.

وي خطاب به مردم گفت: قرار است انرژي و منابع و ثروت كشور را خودتان مديريت كنيد.

* هدفمند كردن يارانه‌ها اقدامي براي ريشه‌كن كردن تورم است

رئيس‌جمهور هدفمند كردن يارانه‌ها را اقدامي براي ريشه كن كردن تورم عنوان كرد و با بيان اينكه هيچ جاي نگراني وجود ندارد، يادآور شد: 20 سال به طول متوسط 15 درصد تورم داشتيم و اين 15 درصد تورم يعني اينكه 15 درصد از جيب مردم و حقوق بگير‌هاي با درآمد پايين خارج شده و به جيب افراد با درآمد بالا ريخته مي‌شود.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر لزوم خشك كردن ريشه‌هاي تورم يكي از اين ريشه‌ها را نحوه توزيع يارانه‌ها دانست و افزود: طرح‌هاي بعدي از جمله بانك و ماليات و گمرك به سرعت آماده مي‌شود و انشاءالله اجرا خواهد شد.

رئيس جمهور كشورمان ضمن تقدير مجدد از مردم به جهت حضور گسترده در انتخابات و اعتماد مردم به وي، گفت: مردم با راي قاطع خود در انتخابات اخير مسير انقلاب اسلامي را تثبيت كردند.

احمدي‌نژاد در بخش پاياني سخنان خود در صحن جامع رضوي، ضمن تقدير مجدد از مردم به جهت حضور گسترده در انتخابات و انتخاب وي به عنوان خدمتگذار مردم، اظهار داشت: مردم با رأي قاطع خود در انتخابات اخير مسير انقلاب اسلامي را تثبيت كردند.

وي ضمن تشكر مجدد از حضور حماسي مردم در پاي صندوق‌هاي رأي علي الخصوص مردم استان خراسان رضوي، افزود: امروز كه شب ميلاد امام رضا(ع) است، مردم از همه جاي ايران براي زيارت اين امام بزگوار آمده‌اند، پس مي‌توان گفت كه حاضرين در اين مكان مقدس، خلاصه‌اي از ملت ايران هستد و ايران اسلامي يكدست و يكپارچه عاشق امام رضا(ع)، ولايت و امامت است.

رئيس قوه مجريه با بيان اينكه به فضل الهي ملت ايران هموراه عشق خود را به ائمه، ولايت و امامت را ادامه خواهند داد، ابراز داشت: بايد گفت كه همه جاي ايران حرم امام رضا(ع) است اهالي مشهد به ياد دارند كه حرم امام رضا زماني كوچك بود و امروز الحمدالله چندين برابر شده است.

احمدي‌نژاد در پايان در مقابل حرم مطهر حضرت علي ابن موسي الرضا(ع)، رشد و پيشرفت ملت ايران، برطرف شدن موانع پيشرفت جوانان و منكوب شدن دشمنمان ملت را از خداوند منان خواستار شده و سخنراني خود را به اتمام رساند.

اين گزارش حاكي است در حالي كه صحن جامع رضوي مملو از جمعيت بود، حاضرين چندين بار با قطع سخنان رئيس جمهور كشورمان شعارهايي در راستاي حمايت از رئيس جمهور منتخب و همينطور شعار مرگ بر امريكا و اسرائيل سر دادند.

رئيس جمهور در ابتداي سخنان خود نيز با بيان اينكه رسالت همه انبياء در طول تاريخ آشنا كردن دل‌ها با مفهوم امامت بوده است، گفت: در مقابل، نقطه مركز هجوم همه شياطين، غافل كردن مردم از راه امامت بوده است.

احمدي نژاد با اشاره به به فرار رسيدن ميلاد باسعادت امام هشتم گفت: ايام ولادت امام رضا (ع)، نور در عالم و معدن رحمت خداوند را به شما مردم ايران و جامعه بشري تبريك مي‌گويم.

وي افزود: وجود امامت بالاترين هديه خداوند به بشريت است، امام واسطه بين زمين و آسمان بوده و آنچه كه از خيرات و رحمت نازل مي‌شود به واسطه وجود امام و در واقع تجلي اكمل خداوند است.

رئيس جمهور تصريح كرد: آيات الهي فراوانند و همه عالم نشانه اوست اما امام آيه‌اي اعظم است و تنها راه و كامل‌ترين راه شناخت خدا، راه امامت است. هر آيه‌اي راه شناخت خداست اما شناخت امام راه كامل شناخت خداوند است.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه تنها مسير رسيدن به كمال، عشق، رحمت، حكمت، و علم امامت است، گفت: كسي كه عاشق امام باشد عاشق خداوند نيز هست، كسي كه دلداده امام است عاشق امام نيز بوده و نسبت به ديگران با رافت و رحمت برخورد مي‌كند.

وي ادامه داد: كسي كه به دنبال امام و هضم در وجود امام است او هم تجلي اسما‌ء الهي مي‌شود؛ به ميزاني كه به امام نزديك مي‌شويم به خداوند نيز نزديك شده‌ايم.

رئيس جمهور افزود: امام اسم حسناي الهي است و بايد امام را شناخت و با امام زندگي و حركت كرده و به امام توسل جست.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه امام اسوه و الگو است، تاكيد كرد: راهي جز تمسك به امام براي نجات، كمال و طي طريق سعادت وجود ندارد در واقع رسالت همه انبياء در طول تاريخ آشنا كردن دلها با مفهوم و حقيقت امام بوده البته در مقابل نقطه مركز هجوم همه شياطين غافل كردن از راه امام بوده است.

احمدي‌نژاد افزود: همه بدبختي‌هاي در طول تاريخ ناشي از غفلت از امامت بوده و تنها راه نجات بشريت بازگشت به خط امامت و پيوستن به امام و حركت با ايشان است و اين روح انقلاب اسلامي و موضوع همان حقيقتي است كه مي‌تواند به سر منزله مقصود برساند؛ پيام ملت ايران دعوت به امامت و همه خوبي‌ها است.

وي در ادامه سخنان خود اظهار داشت: بايد دست به دست هم داده و همه با هم براي نيل به جامعه مهدوي و معرفي امام به عالم حركت كنيم چرا كه امام تنها حقيقت جاري در عالم است و بايد به دنبال امام در برپاي حكومت جهاني به حاكميت حضرت مهدي (عج) باشيم.

احمدي نژاد در ادامه تصريح كرد: حاكميت امام يعني حاكميت يكتاپرستي، عشق، عدالت و كرامت انسانها است. امام رضا(ع) طي قرن‌ها منشا نور، هدايت، وحدت، همدلي و ايمان نسبت به ملت ايران و ملت‌هاي همجوار بوده است.

وي اضافه كرد: امام جلوه همه زيبايي‌هاي خداوند است و اگر امام نبود هيچ زيبايي و هيچ عشق و ارزشي در عالم وجود نداشت. 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home