هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 20 مهر 1400
ساعت 17:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 دى 1394 ساعت 17:04
سه شنبه 1 دى 1394 16:56 ساعت
2015-12-22 17:04:36
شناسه خبر : 230137
وی با ادعای اینکه طبق گفته طراحان فتنه 88 این کودتا مبتنی بر فرمول ائتلاف سفید بود که توسط جین‌ شار بیان شد، افزود: فرمول ائتلاف سفید بر این اساس است که باید همه گروه‌های مخالف بر سر یک نقطه و یک موضوع ائتلاف کنند که دقیقا مانند جنگ احزاب در صدر اسلام است، چون در آن زمان تمامی دشمنان اسلام جمع شده و مدعی بوده که پیامبر را باید کشت و بعد به اختلافات خود بپردازیم.

گروه سیاسی- رجانیوز: حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در همایش بزرگداشت حماسه نهم دی‌ماه که با عنوان "این فتنه در زنجیر خواهد ماند" در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم‌سیاسی دانشگاه تهران، گفت: واقعه 9 دی 88 حماسه ماندگار و کم نظیری بود. 9 دی ایستگاه آخر فتنه بود که سران فتنه را ناامید کرد و آنها را به تاریخ حواله داد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، وی در ادامه افزود: خبررسانی دو نوع است؛ در نوع نخست زمانی به شما خبری داده می‌شود، اما شما پیشینه‌ای از آن خبر ندارید و هنگامی که اصل خبر را قبول می‌کنید که مخبر قابل اعتماد باشد.

 

مدیرمسئول روزنامه کیهان به نوع دو خبر اشاره کرد و گفت: این است که مستندات اصل خبر بوده و دیگر نیازی به مخبر نیست، چون هم نتیجه و هم زمینه خبر هر دو در دست شماست و براساس مستندات می‌توان نتیجه گرفت و قضاوت کرد.

 

شریعتمداری گفت: براساس اسناد و شواهدی که نمی‌توان به آن خدشه وارد کرد فتنه 88 تحت مدیریت مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل مدیریت شد و شکل گرفت، از چند سال قبل از وقوع فتنه 88 رفت و آمدهای مشکوکی آغاز شد و زمانی که من این رفت و آمد مشکوک را اعلام کردم برخی ناراحت شدند.

 

وی با تأکید بر اینکه آیا دو بار ملاقات رئیس‌جمهور اصلاحات با جرج سورس را رد می‌کنید؟ آیا حضور ریچارد روتی را رد می‌کنید؟ آیا سفر نظریه‌پردازان و طراحان کودتای مخملی چون هاربرماس را رد می‌کنید که به دعوت وزیر فرهنگ دولت اصلاحات به ایران آمده بودند.

 

مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان این سوال از حامیان فتنه 88 مبنی بر اینکه حال که ما آمدیم و اثبات کردیم که فتنه 88 تحت مدیریت و اشراف مثلث آمریکا و انگلیس و اسرائیل بوده است حال شما چرا حرف بدون سند و منبع می‌زنید، اظهار داشت: اگر فتنه 88 به پیروزی رسیده بود، آمریکا دیگر نیازی به راه‌اندازی داعش نداشت و سران فتنه نقش داعش را برای آنها بازی می‌کردند.

 

شریعتمداری با بیان اینکه داعش دنبال چه بود سران فتنه دنبال آن نبودند، گفت: آنها مگر مدعی نشدند که انتخابات بهانه و اصل نظام نشانه است؟!

 

 

وی با بیان اینکه ما تمام مراحل فتنه 88 را  از قبل پیش‌بینی کرده بودیم و بنده قبل از وقوع فتنه و در آغاز آن در اصفهان گفته بودند که به زودی رنگی برای آغاز ماجرا معرفی شده و یک سازمان و جمعی تحت عنوان نظارت بر آرا تشکیل می‌شود که بعد از مدتی کمیته صیانت از آرا تشکیل شد، افزود: به قول ریچار روتی یکی از طراحان و نظریه‌پردازان کودتای مخملی، انتخابات‌ها بنیان‌های کودتاهای مخملی هستند و کودتا با انتخابات‌ها آغاز می‌شود. 

 

مدیرمسئول روزنامه کیهان، تصریح کرد: فتنه‌گران هوش کمی داشتند و به قول ریچارد هاوس که مسئول شورای هماهنگی کاخ سفید و مدعی شده بود که دوستان ما خیلی زود به نقطه پایانی رسیدند، چون دو شعار مطرح کرده بودند؛ یکی از شعارها به صورت مستقیم علیه ولایت‌فقیه و دیگر اینکه انتخابات بهانه است و اصل نظام نشانه است که با این شعارها خود را نابود کردند. 

 

شریعتمداری ادامه داد: اینکه اصحاب فتنه حاضر به عذرخواهی برای جنایت‌شان نیستند، برای این است که در غرب یک چیزی گرو دارند.

وی با ادعای اینکه طبق گفته طراحان فتنه 88 این کودتا مبتنی بر فرمول ائتلاف سفید بود که توسط جین‌ شار بیان شد، افزود: فرمول ائتلاف سفید بر این اساس است که باید همه گروه‌های مخالف بر سر یک نقطه و یک موضوع ائتلاف کنند که دقیقا مانند جنگ احزاب در صدر اسلام است، چون در آن زمان تمامی دشمنان اسلام جمع شده و مدعی بوده که پیامبر را باید کشت و بعد به اختلافات خود بپردازیم. 

 

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به ناکارآمدی فتنه 88، تصریح کرد: دشمنان فهمیدند که از این طریق نمی‌توانند به این راه ادامه دهند و از طریق دیگر به کنیه‌توزی‌های خود ادامه می‌دهند.

 

شریعتمداری گفت: می‌گویند شما از ملک عبدالله پول گرفته‌اید ولی طرف مقابل می‌گوید پولش نرسید. جالب است، پس واجب کفایی بوده است و یک نفر دیگر پول را به شما رسانده است. 

 

وی با بیان اینکه ریگی در مصاحبه‌ای اعتراف کرد که من حاضرم اسرایی که از نیروی انتظامی گرفته‌اند را با زندانیان جنبش سبز تعویض کنم تا این جنبش تقویت شود، اضافه کرد: امام علی(ع) در نهج‌البلاغه خطبه‌ای با این مضمون دارند که دشمنان مثل رعد غریدند و با این وجود فشل شدند و ما هرگز نمی‌دیدیم مگر اینکه کاری می‌کنیم و نمی‌بالیم مگر اینکه سیل راه بیندازند. 

 

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اعلام اینکه باید تابلوی خود را بالا نگه داریم و به تابلوهای تقلبی توجه نکنیم، خاطرنشان کرد: برخی از افراد در درون ذهن‌شان به سکولاریسم و لیبرالیسم کوچ کردند و تابلوهایی که بلند می‌کنند براساس عملکرد سابق‌شان است، اما اعمال‌شان براساس شناسنامه‌ حالشان است.