هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 01:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 15 مرداد 1394 ساعت 11:05
پنجشنبه 15 مرداد 1394 11:03 ساعت
2015-8-6 11:05:27
شناسه خبر : 218955
سید ضیاءالدین دری گفت: «رمز و راز ملکه» برای اولین بار سیر تاریخی ایجاد بریتانیا را بیان کرده است که برای مخاطبان بسیار جذاب است و اطلاعات خوبی به بیننده منتقل می کند.

فارس: سید ضیاءالدین دری کارگردان پیشکسوت سینما و تلویزیون، در خصوص مستند «رمز و راز ملکه» اظهار داشت: خود انگلیس به دلیل ساختار استعماری خود دوست ندارد در زمان آزادی و مردم سالاری از کشور ها و مناطق زیر یوق ملکه سخن بگوید. هم اکنون کشورهای زیادی هستند که فرماندارشان نماینده ملکه بریتانیا است و عقب مانده ترین نوع سیستم حکومتی را دارند. انگلستان خود را ایزوله کرده و بر خلاف سایر کشورهای اروپایی مانند فرانسه و ایتالیا که مستعمرات خود را از دست  داده اند، توانسته تا به امروز خوی استعماری و مستعمارت خود را حفظ کند و با زیرکی و همراهی فراماسونر ها تنها رویه ای از آب و رنگ به آن بدهد.

دری افزود: «رمز و راز ملکه» در ابتدا به معرفی تاریخ بریتانیا می پردازد. تا جایی که در خاطرم هست این کشور حدود هزار سال تاریخ دارد و قبل از آن سرزمینی بوده است از اروپا که مردم آن در جنگ با رومی ها بوده اند.

وی ادامه داد: مستند بعد از بیان تاریخ بریتانیا به صورت جانبدارانه ای به سراغ ملکه می رود و نوع حکومت وی که در تلاش است تا اقتدار پادشاهی مشروطه را بازگرداند. اقتداری که در میان دو جنگ جهانی اول و دوم  به واسطه حضور رجال قدرتمندی چون چرچیل تضعیف شده بود. اما از دهه پنجاه میلادی ملکه انگلستان تلاش خود را برای بازسازی قدرت پادشاهی آغاز می نماید.

کارگردان سریال«کیف انگلیسی»، تصریح کرد: ای کاش در مستند به این نکته پرداخته می شد که در انگلیس مقامات برای بوسیدن دست ملکه صف می کشند و با افتخار آن را انجام می دهد و برایش مراسم و موسیقی مخصوص در نظر می گیرند اما در داخل کشور اگر کسی بخواهد دست رهبری را ببوسد همین شبکه های انگلیسی می آیند و برایش حرف در می آورند.

لازم به ذکر است مستند «رمز و راز ملکه» به کارگردانی مهدی نقویان از تولیدات مرکز مستند سازی حوزه هنری است، مراسم رونمایی از این مستند روز 27 مرداد ماه در  سالن مرحوم امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار خواهد شد.