هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 04:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 10 مرداد 1394 ساعت 17:21
شنبه 10 مرداد 1394 17:20 ساعت
2015-8-1 17:21:24
شناسه خبر : 218481
مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از توقف حرکت قطار تهران - آنکارا با درخواست دولت ترکیه خبر داد.
به گزارش صدا و سیما ، محسن پورسیدآقایی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: طبق درخواست دولت ترکیه و با هماهنگی وزارت امور خارجه ایران تا برقراری امنیت کامل در مسیر ریلی از اعزام قطار جدید به ترکیه خودداری می‌شود.
 
 
وی با بیان اینکه هنوز امنیت کامل برای اعزام قطار از ایران به ترکیه تضمین نشده است ، یادآور شد: وزارت امور خارجه ایران ، نامه‌ای رسمی درباره تأمین امنیت خط ریلی تهران-آنکارا به وزارت خارجه ترکیه ارسال کرده که تاکنون پاسخی دریافت نشده است. 
 
 
پورسیدآقایی درباره خسارت وارده به قطار اعزام شده از ایران به ترکیه نیز گفت : به علت اینکه تا شب گذشته اجازه حضور تیم‌های فنی ایرانی در صحنه سانحه صادر نشده بود ، برآورد دقیقی از  خسارت‌ها نشده ‌است و به نظر نمی‌رسد که واگن‌های ایرانی خسارت جدی دیده باشد و طبق آخرین اطلاعات دریافتی ،واگن‌های ایرانی فقط از خط خارج شده است.
 
 
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهور اسلامی ایران افزود: لوکوموتیو دوم ارسال شده متعلق به ترکیه بود و در این سانحه بیشتر لوکوموتیو ترکیه آسیب دیده است نه واگن‌های ایرانی؛ این واگن‌ها نیز متعلق به شرکت حمل و نقلی رجاست.
 
 
پس از خرابکاری روز پنجشنبه در مسیر قطار مسافری آنکارا به تهران بین دو ایستگاه سوورن – گنچ از توابع استان بینگل در شرق ترکیه قطاری با تدبیر و تمهدیدات شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای بازگرداندن مسافران از ترکیه به ایران اعزام شد که این قطار هم در روز جمعه مورد حمله قرار گرفت.
 
 
پس از آن همه مسافران قطار آنکارا – تهران و ماموران آن عصر دیروز از طریق جاده و در سلامت کامل وارد خاک کشورمان شدند.