هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 مرداد 1403
ساعت 15:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 17 تير 1394 ساعت 17:44
چهارشنبه 17 تير 1394 17:43 ساعت
2015-7-8 17:44:13
شناسه خبر : 216601
توافق هسته ای قرار است گام اول باشد، گام اول برای اینکه اعتماد امریکا به ما جلب شود! آمریکا بعد از کودتای 28 مرداد، حمایت از شاه، بلوکه کردن اموال ایران، کمک به صدام در جنگ با ایران، حمله به هواپیمای مسافر بری ایران، تحریم ها متعدد و ... قرار است هسته ای ما را هم بگیرد تا اعتمادش به ما جلب شود!
توافق هسته ای قرار است گام اول باشد، گام اول برای اینکه اعتماد امریکا به ما جلب شود! آمریکا بعد از کودتای 28 مرداد، حمایت از شاه، بلوکه کردن اموال ایران، کمک به صدام در جنگ با ایران، حمله به هواپیمای مسافر بری ایران، تحریم ها متعدد و ... قرار است هسته ای ما را هم بگیرد تا اعتمادش به ما جلب شود!
امیرحسین ثابتی- رجانیوز: پیشتر نیز اشاره شده بود که قرائن مختلف نشان می دهد ظاهرا  هدف اصلی مذاکرات هسته ای رفع تحریم و ... نیست، و اگر کسی هنوز تصور کند قرار است در نهایت تحریم ها پایان یابد اساسا درک درستی از ماجرا ندارد و به زبان عامیانه تر «سر کار» است، بلکه هدف اصلی در سطح کلان تری تعریف شده و آن نهایت عادی سازی رابطه با آمریکاست.
 
در این بین قرار است پرونده هسته ای اولین برگ اعتمادساز  باشد تا اعتماد آمریکا به ما جلب شود تا بواسطه آن بشود این رابطه را تا جای ممکن گسترش و افزایش داد.
 
در همین رابطه شب گذشته (سه شنبه) آقای روحانی در دیدار با اساتید دانشگاه ها گفته است: «امروز ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و دیگر دوران احساسات سپری شده و باید واقعیات را تبیین كنیم تا جامعه ما بداند كه در دنیا چه خبر است و چگونه باید با دنیا تعامل كنیم.»
 
همزمان هاشمی رفسنجانی هم در گفتگو با گاردین اعلام کرده است: «مذاکرات هسته‌ای تابوی گفت‌وگوی رو در رو با آمریکا را شکسته و توافق می‌تواند گامی بزرگ رو به جلو باشد و  بازگشایی سفارت آمریکا در ایران، غیر ممکن نیست اما این مسئله به رفتار طرفین بستگی دارد.»
 
 
این جملات را بگذارید کنار سخنان رییس جمهور در هشتم اردیبهشت ماه ۹۴ که در جمع کارگران گفت: «بعضی فکر می‌کنند در ماجرای مذاکرات هسته‌ای، ‌دولت تنها دنبال این است که یک معضل به نام پرونده هسته‌ای را حل کند. پرونده هسته‌ای و حل آن اولین گام برای حل معضلات اساسی است.»
 
هم چنین یادداشت پرمعنای حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر روحانی در فروردین ماه سال جاری را نیز نباید فراموش کرد که نوشت: «به نظر من ارزش آغاز تعامل ايران و آمريكا، بيش ازموضوع هسته اي است؛ آنرا آسان ازدست ندهيم.»
 
یک هفته قبل از او هم در ۱۴ فروردین ۹۴ روحانی در سخنانی خطاب به مردم که از شبکه خبر سیما به طور زنده پخش شد اظهار داشت: «بحث ما فقط هسته‌ای نیست، این نیست که ما امروز موضوعی به نام هسته‌ای داریم و می‌خواهیم با دنیا مذاکره کنیم و این موضوع تمام شود، این پله اول برای رسیدن به بام تعامل سازنده با جهان است.»
 
روحانی 28 شهریور 93 در گفتگو با شبکه تلوزیونی ان بی سی نیز گفته بود: «به هر حال این عدم رابطه و شرایط ایران و آمریکا تا قیامت که نخواهد بود. به هر حال زمانی دریک شرایط مناسبی ، در دوره این دولت یا دولت بعدی و یا بعد از آن ، مسئله ایران و آمریکا حل خواهد شد.»
 
و البته پیش از همه اینها نیز هاشمی رفسنجانی بلافاصله بعد از توافق ژنو در 5 آذر 92 در گفتگو با فایننشال تایمز در پاسخ به این سوال که «اینکه می گویید توافق ژنو خط شکنی بود، در واقع منظورتان شکستن ساختار تحریم‌ها بوده یا صحبت کردن با آمریکایی‌ها؟» پاسخ می دهد: «یک قسمتش همین‌جا بود. چون مذاکره با آمریکا یک تابو بود و این تابو آسان نمی‌شکست و بدون آمریکا هم نمی‌شد این کار پیش برود...»
 
لذا با استناد به سخنان پر تکرار رییس جمهور و ... ساده انگارانه است اگر هنوز هم کسی تصور کند دولت یازدهم با هدف رفع تحریم ها سر میز مذاکره حاضر شده و در نهایت نیز قرار است بعد از تعطیلی توان هسته ای کشور، ساختار تحریم ها از بین برود!
 
توافق هسته ای قرار است گام اول باشد، گام اول برای اینکه اعتماد امریکا به ما جلب شود! آمریکا بعد از کودتای 28 مرداد، حمایت از شاه، بلوکه کردن اموال ایران، کمک به صدام در جنگ با ایران، حمله به هواپیمای مسافر بری ایران، تحریم ها متعدد و ... قرار است هسته ای ما را هم بگیرد تا اعتمادش به ما جلب شود!
 


دیدگاه کاربران

شرایط فرق کرده ........ باید بصیرت داشت ........ همیشه در رو یه لنگه نمی مونه ......... آمریکا که اسراپیل نسیت . یه کشوره ........

بله. لجاجت!!! بر سر اسلام و حقوق مسلمین، مبارزه با استکبار و امپریالیزم سخته. آمریکا بمب داره ما هم هیهات من الذله.

به گفته خميني كبير آمريكا تا تغيير ماهيت ندهد ايران هرگز زير بار حرفهاي او نخواهد رفت و ذليل نميشود اين در اتفاقا فقط روي يك پاشنه ميچرخد تا آمريكا عوض نشود خفت و خواري براي ما تعامل معنا ميشود

راست میگه ...... فرق کرده آمریکا ........... تحریم ها رو که کامل برداشته ........ غرامت این چند سال تحریم رو هم داده .......... هر چی هم خواستید سوخت هسته ای تولید کنید ........... همش رو یکجا خریده .........

بله یه کشور جنایتکار
بنده خدا اگر رشادت های الان بچه بسیجی ها نباشه همین آمریکایی ها بلایی که سر نامومس سوریه ای ها عراقی ها آوردند سر خواهر و مادر جناب عالی هم میارن
تا کی می خواید سرتون رو زیر برف نگهداری اگر توان مبارزه ندارید بگید خسته شدیم خلاص

این امریکا فعلا منافعش در گروی حمایت 100 درصدی از اسراییله!

خود رهبری فرمودند این مذاکرات در نقش آزمایش آمریکاست و اگر حسن نیت داشته باشند میتواند منجر به همکاری های بعدی شود

اگر اگر اگر اگر اگر اگر . چه نشانه ای از این اگر پیدا شده ؟

بنام خدا . برادر ! سی و شش ساله که اون «اگر» محقق نشده و بدتر از روز اول شده .

و صد البته گفتند که من چشمم آب نمیخورد.
یادمان باشد وقتی قرآن میخوانیم تقطیع نکنیم، مثل برخی که گفتند قرآن فرموده: لا تقربوا الصلوه !!! و مشخص شد که قرآن فرموده: لا تقربوا الصلوه و انتم سکری !!!
سخنان بزرگان و مسئولین را هم لطفا تقطیع نکنید که نظر خودتان را از آن خارج کنید

امان از تزویر دوستان شما

امان از چکمه لیس های یانکی ها که استقلال طلبان را متحجر می خوانند

متحجر با غیرت بهتر است از روشنفکر بی غیرت

نوامیس متفکرین امثال شما رو هر روز تو خیابون ها داریم می بینیم

از خدا برگشتگان پیش به سوی کدخدای پوشالی
تکرار اشتباه تاریخی

امام رحمت الله علیه فرمودند که رابطه ایران و آمریکا مثل رابطه گرگ و میش است
دشمن چواز هر حیله ای در ماند ، سلسله ی دوستی بجنباند . پس كارها بكند به دوستی كه صد دشمن نكند به دشمنی .

اگر با بعضی ها باشد حتی ممکناست اسراییل را نیز به رسمیت بشناسند
متا سفانه این ها از دو ستان قبلی امر یکا در س عبر ت نمی گیرند کشو ر ها ی مستقل در بین دو ستان امریکا جا یی ندارند انها مطیع امرنا می خو اهند مگر شاه ایران بهترین رابطه را با امر یکا نداشت و لی سمعا و طاعتا امریکا بو د و از خو د ارده ای نداشت اگر قرار به رابطه با امریکا بو د پس چرا انقلاب کردیم در حا لیکه دلار انز مان 7 تو من بو د !
و اقعا این ها از انهمه شهید شرم نمی کنند

اگه سخن رهبری چند مدت بعد از سخنان روحانی که فرمودن مذاکرات با آمریکا فقط برای مذاکرات هسته ای است و اینکه اینها جامعه جهانی نیستن و لاغیر و اینکه اینها جامعه جهانی نیستن و ما با جهان و بیشتر کشورها رابطه داریم هم اضاف میکردین بهتر بود. چون مشخص بود امام خامنه ای مستقیما دارن پاسخ گنده گویی های چه کسانی رو میدن.

عکستون هم که فوتوشاپ، سر دکتر ظریف رو از جای دیگه ای برداشتید گداشتید اینجا که مثلا چی بشه. واقعا شماها اسم خودتونو میزارید مسلمون؟؟؟

آقای هاشمی از یکسو دم از حمایت مظلومان فلسطین می زند و از طرف دیگر خواهان رابطه با آمریکاست. واقعاً نمی دانذ که جمع این دو امکان پذیر نیست یا یکی از مواضع دروغ است.

آقا فرمودند دراین مذاکرات موضوع تنها هسته ای است اگر قرار باشد باهر کشوری ارتباط برقرار شود تصمیم باخود ایشان است نه روحانی و هاشمی یا هرکس دیگر آمریکا هم که بنازم فقط دزدی بلد است حتی به خاطر ظاهر سازی هم کاری نمی کند هرکس خواب دیده دوباره بخوابد شاید خواب های بهتری هم ببیند

تا زمانی که حقیقت کلام امام را درک نکنیم نمی فهمیم ماهیت امریکا چیست. اینکه امریکا شیطان بزرگ است یک کلام دقیق و مبتنی بر اندیشه قرانی است، ما هیچ گاه نمی توانیم با شیطان کنار بیاییم مگر از ماهیت شیطانی خود دست بردارد، متاسفانه برخی مانند این اقایان بدلیل نا اشنایی با مبنای دینی و اندیشه امام ساده لوحانه امریکا یک کشور مثل بقیه کشورها می بینند، امریکا محور شیطنت ، شرارت و رنج و دردهای جهان امروز است، امریکا ، اسراییل نیست بلکه عامل تولید صدها اسراییل و داعش و طالبان و مجاهدین خلق و... است،
دوستان ساده نباشید، راه ما از مبارزه می گذرد....

پیشنهاد برای عنوان جشن توافق هسته ای : « جشن خر برفت »

در قرآن، نفی طاغوت مقدمه¬ی ایمان است. یعنی تا طاغوت‌ها را زیر پا نگذاریم به ایمان نمی‌رسیم. «فَمَنْ یكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یؤْمِنْ بِاللَّهِ» (بقره، ۲۵۶)

درعقل نمیگنجد که روزی داغترین مبارز با جور وستم ستمکاران اینگونه به انفعال بیافتد وسخن از گشایش جاسوسخانه منفورترین حکومت دنیا بزند !!چه شده قهرمان چرا چنین مثل یاسر عرفات شده ای؟! برای اینگونه سخنان درمقابل شهدای هویزه وشهدای دانشجویان پیرو خط امامجوابی داری که بدهی؟؟اصلا شما مگر رهبر مملکت هستی که اینگونه ایران را بسوی ینکه دنیا سوق میدهی؟!مگر یادت رفته که امام راحل فرمودند "رابطه ما با آمریکا رابطه میش وگرگ است"حال چه شده که دچار خاطره تویسی شده ای ؟! وای بر شما واین دو روز زندگی دنیوی !ووای برما که عمری پشت سر تو سینه زدیم! آمریکا در ایرا ن پا نخواهد گذاشت مگر امام امت خامنه ای نایب مصلحت بدانند نه شما وآن رئیس جمهور بی برنامه و احساساتی شما؟؟؟!!!

دوستی ایران با آمریکا ، دوستی میش و گرگ است .

باور کنید میشه با یه رابطه خوب با امریکا صهیونیز رو منزوی ترین رژیم دنیا کرد کافیه فقط بتونیم صدای خودمون رو به گوش مردم امریکا برسونیم دولت اوباما پتانسیل این رو داره ک ضد صهیونیزم باشه

خدا وکیلی یه خورده مطالعه کن !!!!!!!!

پس عهدنامه ترکنمچای شده خدا نیما را بکش این روز ی که عهدنامه ترکمنچای می بستن نبینم

با سلام
هنوز چیزی نشده امید برخی از به اصطلاح روشنفکران ما تاسیس سفارت آمریکا در ایران شده و از شکستن تابو مذاکره با آمریکا خوشحالند می ترسم فردای روزگار سخن از احیای کاپیتولاسیون هم به میان آید !
که با این تفاسیر هیچ بعید هم نیست

تعامل با سایر کشورها بد نیست اما سوال اینجاست ، رابطه آمریکا با دوستان و دشمنانش چگونه است ? فعلا طبق شواهد دشمنان آمریکا حال و روزی مثل ایران سوریه روسیه حزب الله یمن و غیره دارند و دوستانش هم مثل عربستان و ترکیه و اروپا یا آلت دست آمریکا برای کشتار دیگران شده اند یا در عادی ترین شرایط در معرض جاسوسی و استراق سمع این دوست خود قرار میگیرند البته همین دوستان هم از نظر آمریکا تاریخ مصرف دارند و جالب است که توسط آمریکا در اغلب مواقع سرنگون شده اند پس بهتر است در هر شرایطی از شیطان دوری کرد .

پول هایی که قرار بود برابر توافقنامه الجزایر آمریکا به ایران بازگرداند و تا بحال نداده اند، اشیاء عطیقه ای که از ایران یا سرقت کرده اند و یا به امانت گرفته و هنوز هم پس نمی دهند را یادتان رفت بنویسید. همه دنیا به غارتگری آمریکا اعتماد کامل دارد، چرا ما نداشته باشیم.

بنام خدا . روحانی ۲۸ شهریور ۹۳ در گفتگو با شبکه تلوزیونی ان بی سی نیز گفته بود: «به هر حال این عدم رابطه و شرایط ایران و آمریکا تا قیامت که نخواهد بود. به هر حال زمانی دریک شرایط مناسبی ، در دوره این دولت یا دولت بعدی و یا بعد از آن ، مسئله ایران و آمریکا حل خواهد شد.»
خداوند بر درجات امام راحل بیفزاید . جنابان روحاشمی !!
شیطان تاقیام قیامت شیطان است و قسم یاد کرده که از هویت خودش عدول نخواهد کرد . آیا در قرآن کریم جائی سراغ دارید که زمانی تعیین شده باشد برای عقد اخوت با شیطان ؟ کدام موقعیت ؟ و چه زمانی ؟ حضرت امام لقب شیطان بزرگ را به این ابر جنایتکار دادند . آیا دررفتار این شیطان بزرگ و توله هایش تغییری حاصل شده که شما می بینید و از دید تیزبین قائدمان مخفی مانده ؟ آقایان روحاشمی ! تبعیت از ولایت فقیه ، کارگاه آموزشی کوچکی است از ، تبعیت از ولی عصر ( عج) . حتما و مسلما هر که در این کارگاه نمره قبولی گرفت ، در آن امتحان سخت سرافراز خواهد بود . مستندات موجود در کلیپ « من روحاشمی هستم» مؤید طغیان در برابر ولیّ زمانه بود . جناب روحانی بدانید و آگاه باشید که حکم ریاست جمهوری شما ، بدون تنفیذ ولیّ فقیه ، نافذ نمی باشد . خداوندا در این شبهای عزیز ، بردرجات امام راحل لحظه به لحظه بیفزای . روحت شاد ای ابر مرد بصیرت و تقویٰ .

این آقایان که این همه به امریکا و انگلیس علاقه دارند چرا مانند مهاجرانی و بقیه به آنجا ها مهاجرت نمیکنند؟ مگر امریکا تغییر رویه داده که روابط میخواهند؟ نگاهی به سوریه و یمن بیندازید و ببینید چه بر سر مردم آنجا میاورند.

تعامل با کشوری که تروریست بالذات است و دستش به خون هزاران انسان بیگناه الوده است...تاسف اور است

امریکا اگر دنبال کار خیره خواهشاافریقا گندم اضافه اش رو تخمیر نکنه بعد الکل تولید کنه و برای سوخت ماشین استفاده کنه گندم اضافه امریکا می تواند بسیاری ازافریقا را نجات بدهد . بعید است قصد خیر رسانی به دیگر کشور ها را داشته باشد . مرگ بر امریکا شعار ماست

کارشون به جایی رسیده که افتادن دنبال شیطان و میخان بهش نزدیک ونزدیکتر بشن

باسلام. یادم میآیداوائل انقلاب بود وقتی فشارملت برطاغوتیان زیاد وزیادتر شد شخصی ازحوزه علمیه که فوت شده.درتلگرامی به امام خمینی قدس سره.ازایشان خواست شما تشریف بیاورید ایران من دست شمارا دردست شاه وبین شما صلح برقرارمیکنم.بقریبا باین مضمون بود.اما امام شهیدان درجواب فرمودند شما انتظار دارید من دست دردستی که به خون فرزندانم آغشته است بگذارم هیهات.حال بعضا خود راقیم مردم دانسته ومیخواهند باشیطان بزرگ که خون جوانان این مرزوبوم اسلامی تاهمین لحظه ازدستانش میچکدرابطه برقرارنمایند.هیهات من الذله ای عزیزان یکبارصحیفه نور را مطالعه کتیدازروی معرفت وآترابکاربندید که سعادت دنیاوآخرت ملت عظیم الشان ایران اسلامی وهمه ملتهای مظلوم .دراجرای این صحیفه مقدس میباشد.دنیای استکبار به سرکردگی شیطان بزرگ به آخرخط رسیده اند وخود را درلبه پرتگاه میبینند وتنها راه نجاتشان.تحمیل این توافق نامه است.حال اگرعده ای درداخل غیرتشان گل کرده که بخواهندشیطان بزرگ رانجات دهند.این گوی واینهم میدان. تااین ملت به رهبری امام الخامنه ای وجوددارندنخواهند گذاشت تاریخ تکرار شود. وعده ماروزجمعه روزجهانی قدس.

ارتباط به چه قیمت به قیمت نوکری ارباب واگر هم مقاومت کنیم اگر بتوانند هواپیمای دیگری یا دانشمند دیگری یا فتنه 88 دیگری را تدارک می بینندو خواص بی بصیرت هم حمایت خواهند کرد

همانطور که رمز فتنه ۸۸ تقلب بود، رمز این فتنه هم مذاکرات هسته ای است.

از اول انقلاب تا الان دعوای ما با لیبرال هاست، بازرگان، هاشمی، خاتمی و الان هم دولت یازدهم ...

مقام معظم رهبری تاکید کردن و صریح بیان کردن که مذاکرات فقط و فقط در موضوع هسته ای هست و در مورد همکاری های آینده هیچ حرفی نزدن حتی در صورت حسن نیت آمریکایی ها.

نمیدونم بعضی جماعت بی بصیرت ما تا کی میخوان از این طرز فکرشون دست بکشن و همه راه حل مشکلاتو توی رابطه با آمریکا بدونن...!!!

دوستانی که دم از رابطه با امریکا میزنن بهتر کمی دقیق تر و عمیق تر عقاید دینی شون را بازنگری کنن.صبر تقوا و استقامت عامل پیروزی است.کمی قران بخونید متوجه میشید

والله یتم نوره ولو کره المشرکون

تحلیل بسیار دقیق و تاسف باری بود

امریکا اول بابت جنایت در انفجار هواپیمای مسافربری و به شهادت رساندن کودکان و زنان این پرواز عذرخواهی رسمی کرد و عامل مدال شجاعت گرفته !!! آنرا مجازات کند آنوقت حضرات از روابط عادی با امریکا دم بر آورند

نمی دونم چرا بعضیها در رابطه با آمریکا اینقدر ذوق زده اند و نمی خواهند بفهمند که سیاستهای اسرائیل همان سیاستهای آمریکاست یعنی اسرائیل آمریکای تو منطقه است و دارای حمایت بدون چون و چرای آمریکا
پس تا اینست اختلاف ما با آمریکا همینست

نه برادر مشکل در ماهیت شیطان صفتی و شیطان پرستی امریکاست. مگر چند روز پیش قانون همجنس بازی را تصویب نکردند. ما این همه شهدا دادیم تا با این دشمنان بشریت رابطه نداشته باشیم.

بَشِّرِ الْمُنَافِقِينَ بِأَنَّ لَهُمْ عَذَابًا أَلِيمًا 138
الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاء مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ العِزَّةَ لِلّهِ جَمِيعًا 139
از سوره ي نساء جزء پنجم.
معناي آيات:اي پيامبر منافقين را مژده بده که عذابي دردناک براي آنها است138
منافقين کساني هستند که کافران را به جاي مؤمنان به دوستي مي گيرند (و به خيال خود مي خواهند از اين طريق به عزت و پيروزي برسند) آيا عزت را نزد کفار مي جويند؟! (اين خيالي خام است) و يقينا هر چه عزت و سربلندي است در نزد خداست.
حالا سوالم این است که، دولتمردان ما آیا می خواهند با دوست شدن با آمریکا به عزت و پیروزی برسند؟!!!
پس اگر این طور شد بدانند که وعده ی خداوند حتمی است.

امام خمینی: ما آمریکا را زیر پا خواهیم گذاشت! امام خامنه ای: کسانی که چهره آمریکا را بزک می کنند، خیانت می کنند!

این دو سال هرچه زودتر بگذره راحت شیم

 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home