94/3/15 - 17:17 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 213831
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آسیب‌هایی که مانع حرکت انقلاب می‌شود را باید شناسایی کنیم، خط امام همان خط پیامبر و ائمه است و نباید از توطئه‌های دشمنان غافل شویم.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آسیب‌هایی که مانع حرکت انقلاب می‌شود را باید شناسایی کنیم، خط امام همان خط پیامبر و ائمه است و نباید از توطئه‌های دشمنان غافل شویم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی عصر 14 خرداد 94 در ویژه برنامه «26 سال زعامت مقام معظم رهبری» در محل مهدیه مشهد اظهار داشت: پیامبر اسلام سبب به وجود آمدن تحول بسیار عظیمی در زندگی بشریت شدند این در حالی است که سرزمین مورد سکونت پیامبر اسلام عقب مانده ترین کشور در زمینه مباحث فرنگ و تمدن بود.

مصباح یزدی بیان کرد: اعراب جاهلی مردمانی بودند که با دخترکشی، برادرکشی و غارت اموال خویشان و دوستان امرار معاش می‌کردند و در این میان پیامبر اسلام یک مسئله را ملاک قرار داد و آن خداپرستی بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در آیه «الیوم اکملت علی دینکم» خداوند به پیامبر فرمود امروز دین کامل شد؛ دین برای ارزش دهی به واقعیت‌های حقیقی آمده است.

وی تاکید کرد: اگر یک نهضتی در اجتماع رخ بدهد و تحول عظیمی پدید بیاورد و زیرساخت‌ها و ارزش‌ها و جهت فکری را عوض کند و مردمی را از حالت بدبختی به عزت برساند؛ آن نهضت انقلاب اسلامی است.

مصباح یزدی تاکید کرد: خداوند از آن جایی که اسلام را دین خاتم قرار داد بود باید دین بشریت را اسلام دانست، خداوند از همان ابتدای بعثت تدبیری کرد و حکمتی را به کار برد و از روز اول جانشین پیامبر را معرفی کرد.

وی خاطرنشان کرد: تنها افرادی می‌توانند یک جریان را با موفقیت به پیش ببرند که جانشینانشان نیز با همان تفکر و هدف آنها پیش بروند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: خداوند متعال از فرط عنایتی که به هدایت انسان داشت عاملی را جزو دین قرار داد تا ضامن بقای این دین باشد و به این سبب آیه «الیوم اکملت علی دینکم» نازل شد.

مصباح یزدی با اشاره به اینکه اگر یک حرکت ایدئولوژی باشد تا مادامی که آن جریان باشد برای مردم فرق ندارد حاکمشان چه کسی است تصریح کرد: برخی از کشورها مارکسیستی بودند و سپس گرایش‌هایی لیبرالی در میان آنها به وجود آمد که برای مثال سبب از هم پاشیدگی شوروی شد و دیگر کسی وحدت اجتماعی را در شوروی نمی‌دید و دلیل اصلی آن عدم قبول آن ایدئولوژی از سوی مردم بود.

وی تصریح کرد: امروز غربی‌ها به این می‌بالند که در کشورهای آنها انسان‌ها می‌توانند هر کاری که دوست دارند انجام دهند و حتی ازدواج همجنس‌گرایان در دنیا رواج پیدا کرد؛ به شکلی که در ایرلند که یکی از مذهبی ترین کشورهای کاتولیک است در رفراندومی اکثرا خود را طرفدار همجنس‌گرایی معرفی کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیروزی نهضت انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل بیان کرد: امروز امام راحل ما را به جایی رساند که معادلات جهانی بدون حضور ایران حل نمی‌شود، بزرگداشت حرکت امام راحل به این معنا است که مردم دوست دارند این نهضت ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید دید بنیانگذار این انقلاب برای چه این توهین‌ها و جسارت‌ها و فشارها و تبعیدها را تحمل می‌کرد؟ عنوان کرد: برای اینکه این موضوع را بفهمیم باید از کلمات و اعلامیه‌ها و سخنان ایشان استفاده کرد.

مصباح یزدی تاکید کرد: مقام معظم رهبری همه ما را راهنمایی کردند مخصوصا امروز در سخنرانی خود که در مراسم ارتحال امام راحل؛ بهرحال ما برای اینکه ببینیم حرکت امام ادامه دارد یا نه باید ببینیم اهداف امام تحقق یافته است یا نه؟ و باید دید این آرمانها رشد کرده و یا در حال افول است؟ما باید بقای نهضت را به بقای اهدافش ببینیم.

مصباح یزدی تاکید کرد: در مرحله نخست باید این اهداف را به خوبی بشناسیم؛ ما به عنوان یک انسان آگاه متعهد و مسئول باید جوابگوی کارهای خود باشیم. اول باید هدف را شناخت تا مسیر اصلی را گم نکنیم.

وی بیان کرد: برای رسیدن به هدف باید راه را شناخت و امکان دارد این راه گاهی پیچ و خم داشته باشد لذا باید انتظار هر مشکلی را داشت و آنها را با زحمت طی کرد.

مصباح یزدی با اشاره به موانع شناسایی اهداف تاکید کرد: آسیب‌هایی که مانع حرکت ما می‌شوند را باید شناسایی کنیم، خط امام همان خط پیامبر و ائمه و خداوند است، از توطئه‌های دشمن نباید غافل شد زیرا دشمن می‌خواهد ما را به جایی بکشد که توان  بازگشت به راه صحیح را نداشته باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: تمام ویژگی‌های امام یک کلمه بود و آن تحقق اسلام در جامعه بود، تمامی تلاش های امام را اگر جمع کنیم بر می‌گردد به تحقق اسلام؛ هدف اصلی رضایت خدا و تحقق دین خداوند است.

وی با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری پس از رحلت امام بیان کرد: در مجلس خبرگان اول، نمایندگان بی دغدغه ایشان را به عنوان امام و جانشین امام خمینی(ره) انتخاب کردند، امروز در برخی از مواقع اگر راهنمایی‌های ایشان نبود از ناکجا آباد سر در می آوردیم.