هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 دى 1400
ساعت 07:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 ارديبهشت 1394 ساعت 17:51
سه شنبه 8 ارديبهشت 1394 17:50 ساعت
2015-4-28 17:51:05
شناسه خبر : 209631
رضا نظری دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به تلاش برخی افراد و گروه‌ها برای ایجاد تنش در کشور، گفت: در عین نشاط سیاسی باید آرامش سیاسی در کشور حاکم باشد. تنش و درگیری نه‌ تنها کمکی به کشور نمی‌کند، بلکه رسیدن به وضعیت مطلوب را سخت‌تر و حتی غیرممکن می‌سازد.
 
وی ادامه داد: نباید اسیر حاشیه سازی‌ها شد. متاسفانه در مواردی مشاهده می‌شود خود دولت به این مسئله دامن می‌زند. البته انتقادها به دولت نیز باید در چارچوب منطقی باشد زیرا جامعه احتیاج به فضای عقلانیت دارد.
 
نظری تصریح کرد: به رئیس‌جمهور و دولت توصیه می‌کنیم با توجه به دوسال آخر دولت احمدی‌نژاد اسیر حاشیه سازی‌ها نشود. دولت باید به تجربه دوسال آخر دولت دهم توجه کند. حاشیه سازی‌ها فرصت خدمت را سلب می کند.
 
این فعال دانشجویی تصریح کرد: کلید پیشرفت کشور در این شرایط، حفظ فضای آرام سیاسی است و این منافاتی با نقد و انتقاد ندارد. هم دولت باید حقوق منتقدان را به رسمیت بشناسد و هم منتقدان حرمت دولت را نگه دارند. این نگاه باید دوطرفه بوده و تحقیر و اهانت خط قرمز همه باشد.
 
وی با بیان اینکه عده ای دنبال به آشوب کشیدن کشور و برهم زدن امنیت روحی و روانی جامعه هستند، اظهار داشت: امیدواریم در ابتدا خود مسئولان همدل و هم‌زبان باشند و با یکدیگر همکاری کنند و در کنار هم بتوانند به سوی رفع مشکلات جامعه حرکت کنند. مردم نیز خواستار توجه ویژه مسئولان به مسئله معیشت هستند.
 
نظری در خاتمه گفت: حل مسئله اقتصاد در گرو توجه واقعی به تولید داخلی است. به مسئولان توصیه می‌کنیم با هدفگذاری دقیق به جای نگاه به بیرون از استعدادهای درونی کشور و ملت استفاده کنند. باید استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی و جغرافیایی اولویت دولت باشد.