هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 3 خرداد 1401
ساعت 05:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 ارديبهشت 1394 ساعت 15:41
سه شنبه 8 ارديبهشت 1394 15:38 ساعت
2015-4-28 15:41:48
شناسه خبر : 209610
با آغاز مجدد دور جدید مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ در راستای نوشتن متن نهایی توافق نامه، نیاز به تبیین و تحلیل زوایای مختلف موضوع پیش رو همانند ضرورت فناوری هسته‌ای، کاربردهای انرژی هسته‌ای، تحریم‌ها، خط قرمزهای رهبری و غیره، سامانه کالک قرارگاه شهید باقری بسته جامعی را با عنوان «یک هسته و هزار چرخ» تولید کرده است.

 

به گزارش رجانیوز، در بسته پیش رو تلاش شده است تا ضمن گردآوری کلیه محصولات مرتبط با موضوع هسته‌ای در قالب مجموعه تصاویر، صوت، فیلم، گرافیک اطلاع رسان، کتاب و جزوه و لیست اساتید و صاحب نظران در حوزه هسته‌ای به بررسی ابعاد مختلف موضوع بپردازد.

      از دیگر محصولات این پرونده می‌توان به بررسی تمامی تحریم‌های اعمال شده علیه کشور در طی ۳۶ سال به خصوص «تحریم‌های صرفا هسته‌ای» _که موضوع مذاکرات کنونی هستند_ به انضمام تحلیل میزان تاثیر آن‌ها بر اقتصاد به صورت جامع و خلاصه در قالب یک جزوه و گرافیک اطلاع رسان، مجزا اشاره کرد.
 ویژگی بارز این بسته دسته بندی منظم و کاربردی آن بر اساس قالب اجرا و عملیات است که می‌تواند مورد استفاده نهادهای علمی وتشکلهای دانشجویی و مردمی قرار گیرد.

     با توجه به اهمیت بیانیه سوئیس (لوزان) در نوشتن متن توافق نهایی، این پرونده در قالب مجموعه گرافیک‌های اطلاع رسان ضمن بررسی مواضع متفاوت طرفین مذاکرات در داخل و خارج بعد از قرائت بیانیه، به مقایسه مفاد آن با خطوط قرمز تبیین شده از جانب مقام معظم رهبری پرداخته است.

برای مشاهده و استفاده از این پرونده ویژه می‌توانید به سایت kalk. ir مراجعه فرمایید.