هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 10:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 بهمن 1393 ساعت 00:00
چهارشنبه 8 بهمن 1393 03:30 ساعت
2015-1-28 00:00:00
شناسه خبر : 203430

گروه سیاسی- رجانیوز: بعد از قرائت جوابيه مهدي هاشمي درباره نطق دو هفته قبل حميد رسايي در جلسه امروز مجلس، وقتي باهنر اجازه تذكر به رسايي نداد، وي با صداي بلند گفت: خدا را شکر که گربه زاهد شده؛ خانواده اي كه عليه رهبري فتنه كرده و هوادارنش را به خيابان ريخته بود امروز با استناد به سخنان همان رهبري که علیه او فتنه کردند جوابيه مي دهد.

به گزارش رجانیوز، رسايي با صداي بلند گفت: والله اگر فرزند يك كارگر، فرزند يك كشاورز، فرزند يك كارمند يا راننده تاكسي جوابيه مي داد  اجازه پيدا نمي كرد از پشت اين تريبون قرائت شود ولي اين متخلف فتنه‌گر چون اسم پدرش اكبر است اجازه دارد برخلاف قانون و آین نامه به نطق قانوني يك نماينده جواب بدهد و اين جوابيه قرائت هم مي شود در حالي  افراد مختلفي جوابیه می دهند ولي متن آنها قرائت نمي شود!
 
گفتنی است طبق آیین نامه داخلی مجلس در صورتی که نماینده ای نسبت ناروایی به کسی دهد او می تواند دو برابر متن نماینده، جوابیه ارسال کند. اعتراض رسایی به این بود که در نطقش نسبت ناروایی به مهدی هاشمی نداده بلکه متن اظهارات فرزند هاشمی که صوت آن در فضای مجازی منتشر شده را قرائت کرده است. علاوه بر این رسایی معتقد بود، متن قرائت شده بیش از دو برابر متن نطق رسایی در باره مهدی هاشمی بوده است.
 
رسایی در نطق خود گفته بود:
 
آقای روحانی تاکنون چندبار از کاسبی عده ای با تحریم ها سخن گفته اند اما هرگز حاضر به اعلام اسامی این کاسب ها  نشده اند. چرا؟ آیا دلیل آن به اسنادی که اخیرا یکی از دوستان مهدی هاشمی منتشر کرده برنمی گردد. بر اساس این اسناد، مهدی هاشمی از سال 89 برای تشدید تحریم‌ها به دنبال ارتباط با وزارت خزانه‌داری آمریکا بوده است به طوری که یکی از اعضای اتاق فکر واشنگتن گفته بود: مهدی هاشمی اطلاعاتی را به دولت اوباما جهت تحریم دولت احمدی‌نژاد داده است.
 
مهدی هاشمی وقتي به انگليس پناه برده بود در یکی از گفتگوهای تلفنی خود - که صوت توسط دوستانش در پي يك اختلاف داخلي در فضای مجازی منتشر شد - می گوید: «این اشتباه را شما در دوم خرداد کردید و اقای هاشمی را از خاتمی جدا کردید ... همان دوم خرداد که (اصلاح طلب ها) به ما فحش دادند ما گفتیم هدفمان مشترک است و دعوا راه نینداختیم ... هنوز هم معتقدیم باید به رهبری فشار آورد. این هزینه اش از همه چیز کمتر است... حرفهایی که ماها می زنیم، حرفهایی که بابای من زد، از همه حرفهای اقایون(اصلاح طلب) تندتر بوده است! ما تقسیم کار کرده ایم هر کسی کار خودش رو می کند. بابا کار خودش رو می کند... دعوای من با بابا اینست که ما باید تهاجمی تر بشویم با اینها … اقای هاشمی باید فتیله را بکشد بالا . ما ها هیچ امتیاز عملی الان نمی توانیم از رهبری بگیریم و نظام هیچ امتیازی الان به ما نمی دهد.»
 
آیا در دادگاه مهدی هاشمی به این اقاریر مهم مهدی هاشمی رسیدگی شده؟ بعید به نظر می رسد. چرا باید فرزند یک گارگر، فرزند یک کشاورز، یک طلبه، یک کارمند، یک معلم، یک راننده تاکسی و توده های عمومی مردم اگر تخلفی کنند، به سریعترین زمان ممکن و با جدیت رسیدگی شود ولی در خصوص فرزندان برخی مسئولین تا این حد مماشات شود؟ مردم منتظر رأی دادگاه مهدی هاشمی هستند تا عدالت در دستگاه قضا را محک بزنند.
 
آقای مقیسه، قاضی پرونده مهدی هاشمی در همین دادگاه انقلاب برای انتشار کامنت های ذیل یک خبر، برای دانشجوی بسیجی و مدیر یک سایت، حکم سه سال حبس تعزیری را صادر کرده است. با مشاهده چنین احکامی، مردم با مقایسه جرایم و تخلفات مهدی هاشمی و جرایم یک دانشجو، با خود خواهند گفت که این قاضی حتما جونیور را حداقل به 30 سال زندان محکوم خواهد کرد.
 
مردم وقتی جرایم مهدی هاشمی را با فاضل خداداد و امیر منصور آریا مقایسه می کنند، حداقل انتظار حکم مشابه آنها را در مورد مهدي هاشمي دارند. دستگاه قضا باید به شکلی عمل کند تا از این پس، فرزندان همه مسئولین از یاد نبرند که نباید در سایه نام پدرانشان تخلف کنند و جرم مرتکب شوند و همه ما به عنوان پدران مسئول نیز بدانيم که اگر فرزندانمان تخلف و جرمی مرتکب شدند، هر چقدر هم گردن کلفت باشيم در برابر قانون نمی توانيم مقاومت کنيم. اگر اینگونه عمل کردیم آن وقت، کارگر، کارمند، کشاورز، معلم، کوچک و بزرگ با تمام وجود اصل 19 قانون اساسی را حس مي کنند که بر اساس اعلام مي شود كه هیچ نژادی بر نژادي دیگر برتري ندارد.