هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 20:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 30 مرداد 1388 ساعت 15:53
جمعه 30 مرداد 1388 20:23 ساعت
2009-8-21 15:53:15
شناسه خبر : 19404

جمعي از طلاب و فضلاي حوزه علميه‌ي قم كه در جريان فتنه و آشوب‌هاي پس از انتخابات طي 2 بيانيه به افشاي عوامل فتنه در فم پرداخته بودند، در بيانيه شماره‌ي 3، با اشاره به اظهارات موهن اخير يوسف صانعي، ضمن تأكيد بر اينكه وي عدالت ندارد، به او توصيه كردند كه ضمن توبه در پیشگاه خداوند بزرگ از رئیس‌جمهور و ملت انقلابی، عذر خواهی نموده وگرنه موجب خشم ملت خواهد شد.

به گزارش رجانيوز، در اين بيانيه آمده است:

در بیانیه های شماره‌ی 1 و 2 برخی از عوامل فتنه بویژه میدان دار این عوامل (سید ضیاء مرتضوی) را معرفی نمودیم و به ملت شریف ایران وعده دادیم سایر عوامل فتنه را نیز معرفی نماییم.

از جمله‌ی این افراد، آقای یوسف صانعی است. ایشان به یمن بودجه های دولتی در دولت اصلاحات به عنوان مرجع تقلید معرفی گردید و با هزینه های بیت المال، رساله های ایشان منتشر شد و در تیراژ بسیار بالا در برخی نهادها بویژه وزارت آموزش وپرورش توزیع گردید تا بتوانند به اصطلاح مرجع تقلیدی همفکر و همنوا با آن جریان داشته باشند.

ایشان نیز که مدیون این جریان بود، در سال‌های دولت اصلاحات و بعد از آن به‌ویژه در فتنه‌ی اخیر نقش مهمی را در حمایت از جریان فتنه ایفا نمود و تلاش کرد با بیانیه‌های خود و فتاوای خلاف شرع و عقل، به رفتارهای ضد دینی و ضد قانونی سران و عوامل فتنه، جنبه‌ی شرعی داده و به‌اصطلاح از پایگاه دین، به تحریک مردم بپردازد و دِین خود را به سران فتنه ادا نماید.

در ذیل به برخی رفتارها و اعمال ایشان اشاره می گردد.

1- حمایت از باند مهدی هاشمی: در جریان فتنه‌ی مهدی هاشمی از چهره های مدافع وی و منتظری بود که هر از چند گاهی نیز به عنوان نماینده‌ی شیخ معزول، وظیفه‌ی توجیه برخی روحانیون را به عهده داشت که در ماجرای اعتراض طلاب یکی از مدارس قم علیه نفوذ و مدیریت باند مهدی هاشمی در آن مدرسه در سال 1365، به نمایندگی آقای منتظری به مدرسه مذکور رفته و در حمایت از عوامل فتنه سخنرانی نمود.

2- پیام تسلیت کذب در غائله‌ی 18 تیر: ایشان در تحریک مردم در غائله‌ی 18 تیر 1378 و دادن بیانیه و پیام تسلیت برای کشته‌شدگان خیالی آن فتنه نقش مهمی داشت. این در حالی است که بعد از چند روز مشخص شد که مسئله کشته‌شدگان غائله، ساخته و پرداخته‌ی روزنامه‌های دوم‌خردادی بود.

3- اهانت به آقای احمدی‌نژاد و حامیان وی: در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در سال 1384 با جملاتی مانند متحجر و واپس‌گرا به ایشان و حامیان او اهانت نمود.

4- دادن فتاوای نادر وعجیب: ایشان در اینگونه امور شهره هستند و فتاوای عجیب ایشان که بعضاً با نصّ صریح قرآن مخالف است، مخالفت‌های علمای زیادی را در پی داشته است.

5- حمایت از اغتشاشگران و سران فتنه‌ی اخیر: نقش نامبرده در حمایت از اغتشاشگران و سران فتنه‌ی اخیر به‌خوبی روشن است. انتشار بیانیه های تحریک آمیز، دیکتاتوری خواندن نظام اسلامی، کودتا خواندن دولت قانونی و اهانت به رأی اکثریت، درخواست استمرار فتنه و آشوب و حمایت از سران اصلی فتنه از جمله رفتارهای غیرشرعی و غیرقانونی ایشان است.

6- قذف رئیس جمهور محترم: نامبرده در سخنانی عجیب و حیرت‌آور، رئیس‌جمهور محترم و منتخب ملت را حرامزاده معرفی نمود که طبق فتوای همه‌ی علمای شیعه، مستحق حدّ قذف که 80 ضربه شلاق است، می‌شود و بدین ترتیب از عدالت ساقط و تقلید از وی جایز نمی‌باشد.

ارتباط ایشان با عوامل فتنه در قم و باند ضیاء مرتضوی هنوز ادامه دارد و رفتارهای خلاف ایشان باعث خشم ملت انقلابی گردیده است که به ایشان توصیه می‌نماییم که ضمن توبه در پیشگاه خداوند بزرگ از رئیس‌جمهور و ملت انقلابی، عذر خواهی نموده وگرنه موجب خشم ملت خواهد شد.

و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

همچنین در اطلاعیه دیگری که ظهر جمعه در حاشیه نمازجمعه قم پخش شد، آمده است: آقاي شيخ يوسف صانعي پس از اخراج از دادستاني کل کشور و امامت جمعه قم، از فضاي آزاد حوزه علميه قم استفاده کرده و با فريب، خدعه و بدون هيچگونه تأييديه اي از مراکز معتبر يا مجتهدين و شخصيت هاي بنام حوزوي خود را مرجع تقليد خوانده و به چاپ و توزيع رساله عمليه اقدام کرده است.

اين اطلاعيه افزوده است: او (صانعي) که مي دانست در ميان طبقه متدين کشور جايي ندارد با نزديک شدن به جريان فمينيستي، فتاواي دشمن پسند را در سايت و رساله اش منتشر کرد به طوري که گاهي رسماً بر خلاق نص صريح آيات قرآن نيز فتوا مي داد.

اطلاعيه خاطرنشان کرده است: آقاي صانعي که سايت ها و رسانه هاي غربي او را مرجع تقليد نوانديش مي‌نامند، اصول حقوق بشر غربي را بر دستورات قرآن کريم مقدم مي دارد و به همين دليل، اجراي حدود الهي را در اين زمان جايز نمي شمارد.

نويسندگان اين اطلاعيه يادآور شدند: در همين راستا خانه و دفترش را به پاتوق دشمنان امام مثل نهضت آزادي و جريان‌هاي افراطي تبديل کرده و سعي مي کند نظرات آنها را در فتاوايش اعمال کند.

در اين اطلاعيه آمده است: صانعي در اين مدت زير چتر نام امام(ره) و با بازکردن مسجد ضرار بر کوبيدن نظام اسلامي و ولايت فقيه و راه امام ذره اي ترديد مردم و حمايت از مردم را سر مي دهد و در همان حال، مردم را به خاطر رأي ندادن به اصلاح طلبان مورد شماتت قرار مي دهد و درست در همان حال، نظامي را که امام(ره) مي فرمود حفظ آن از اوجب واجبات است، مورد شديدترين حملات و تهمت ها قرار مي دهد و نسبت آدم کشي، شکنجه و جنايت به آن مي دهد، ولي‌فقيه را که امام آن را شعبه اي از ولايت پيامبر( ص) و ائمه اطهار(ع) مي دانست، مورد بدترين هجمه قرار داده و با رژيم منحوس شاهنشاهي مقايسه کرده و خواستار ايجاد تنفر براي سرنگوني آن مي شود.

در اين اطلاعيه آمده است: در سخنراني اخير خود در گرگان ساحت منيع ولايت را نشانه مي رود و بعد از آن با حمله به مناظره هاي احمدي نژاد و سوگند رييس‌جمهور در مجلس وي را به دروغگويي، بي ديني و حرامزادگي متهم مي کند.

اطلاعيه خاطرنشان کرده است: آيا وقت آن نرسيده که علماي حوزه و مردم غيور به‌پاخيزند و اين عنصر نامطلوب را که وجودش موجب وهن روحانيت و حوزه ها است، به مردم معرفي نموده و او را از جايگاهي که غاصبانه بر آن تکيه زده است، به زير کشند.

اطلاعيه افزوده است: جامعه مدرسين حوزه علميه قم که برخورد قاطع با عناصر اين‌چنيني را در پرونده درخشان خود دارند، مي توانند به اين امر مهم اقدام کنند. بي تردید تعلل در اين مهم، شکست هاي جبران ناپذيري را براي حوزه و نظام و اسلام درپي خواهد داشت.

در ادامه اين اطلاعيه آمده است: ما در اينجا از مدعي العموم مي خواهيم بدون کمترين ترس و ملاحظه اي و به جهت تضعيف مباني فقهي و معرفتي اسلام و تشيع و فتاواي سفارشي، توهين به حوزه هاي علميه و نظام اسلامي، همکاري و تشويق آشوبگران در شورش‌هاي اخير، اهانت به ولايت فقيه و اتهام و توهين صريح به رييس‌جمهور منتخب محاکمه نمايد، ترديدي نيست که بر طبق فتاواي همه فقها، اتهام حرام زادگي به يک انسان مؤمن جرم کيفري دارد.

اخبار مرتبط:

هتاكي بي‌شرمانه صانعي به رئيس‌جمهور/ مدعي‌العموم حق سكوت ندارد

دفتر صانعي: منظور صانعي چيز ديگري بود/ انكار بعد از اقرار مسموع نيست

متن كامل اظهارات موهن صانعي در گرگان