هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 19 مرداد 1388 ساعت 16:25
دوشنبه 19 مرداد 1388 20:55 ساعت
2009-8-10 16:25:50
شناسه خبر : 18742

در پی افزایش حساسیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به صحت یا سقم وضعیت مدارک تحصیلی بعضی از مسئولین، گزارش‌هایی درباره چگونگی اخذ مدرك دکتراي علی لاریجانی نيز در اختیار تعدادی از نمایندگان مجلس قرار گرفته است.

به گزارش رجانيوز، یکی از نمایندگان بررسی کننده سابقه تحصیلی دکتر لاریجانی با اشاره به گزارش دریافتی در این خصوص اظهار داشت: آنچه که تا این زمان برای ما روشن شده این است که ایشان سال‌ها پیش از اخذ كامل مدرک دکترا، خود را دکتر معرفی می کرد و با این عنوان، در برخي موقعيت‌هاي شغلي، فعاليت مي‌كرد.

وی افزود: آقای لاریجانی مدرک دکتراي خود را چند سال پس از آغاز مدیریتش بر سازمان صدا و سیما اخذ کرد، اما وي پیش از آن، از جمله در انتخابات دوره چهارم مجلس كه از حوزه انتخابیه شهرستان آمل كانديدا شده بود، از عنوان دکترا برای تبلیغ خود استفاده کرد كه البته رأی هم نیاورد. همچنين، او در زمان اخذ رأی اعتماد از مجلس به‌عنوان وزیر ارشاد نیز با عنوان دکتر معرفی شده بود، در حالی که در آن زمان فوق لیسانس داشت.

این نماینده مجلس سپس به شرح ماجرای چگونگی اخذ مدرک دکتری توسط علی لاریجانی پرداخت و گفت: چند سالی که از آغاز به کار ایشان به عنوان رییس سازمان صداوسیما گذشته بود، رئیس وقت مرکز پژوهش‌های مجلس به تهیه پایان نامه دکترای او با استفاده از منابع تحقيقاتي مرکز پژوهش‌ها كمك ويژه‌اي كرد و برخي اطلاعات جمع آوری شده از منابع علمی و اجرایی کشور که باید برای تدوین قوانین استفاده می شد، در تهیه اين پایان نامه استفاده شد.

وي ادامه داد: پس از دفاع لاریجانی از پایان نامه‌اش، اساتید مربوط به آن ایراد گرفته و پایان نامه را نپذیرفتند. ظاهراً این اساتید فشارهای زیادی را هم به علت رد کردن پایان نامه تحمل کرده بودند.

اين نماينده خاطرنشان كرد: بعد از این ماجرا، پایان نامه مردودی لاریجانی به مرکز پژوهش های مجلس بازگردانده شد و این بار علاوه بر اطلاعات موجود در این مرکز، از اطلاعات و اسناد موجود در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هم استفاده شد تا اینکه بالاخره پایان نامه دکترای آقای علی لاریجانی پذیرفته شد.

یک نماینده دیگر مجلس نیز با اشاره به اظهارات اخیر لاریجانی درباره اینکه عاقبت به خیری فقط با اطاعت از رهبری حاصل می شود، رفتار و مواضع وي پيش و پس از برگزاري انتخابات را مورد اشاره قرار داد و گفت: با اینکه افراد معمولی جامعه هم موضع رهبری را از فرمایشات ایشان به خصوص در سفرشان به استان کردستان درک کرده بودند، اما آقای لاریجانی مسیر دیگری را رفت و هزینه زیادی به کشور و نظام تحمیل کرد.

وی با اشاره به حمایت لاریجانی از موسوی، پيش از انتخابات یادآور شد: از جلسات انتخاباتی وي و ترکیب اعضای این جلسات که بگذریم، کاری که ايشان بعد از ظهر روز اخذ رأی كرد و تلفنی به موسوی، به بهانه حتمی شدن ریاست جمهوری‌اش تبریک گفت، قابل گذشت نیست، زیرا او از جایگاه رییس یک قوه و به عنوان کسی که قاعدتاً به اطلاعات و اخبار دست اول و محرمانه دسترسی دارد، وقتی به موسوی آن هم قبل از پایان زمان رأی گیری تبریک گفت، در واقع او را دچار توهم و تشویق کرد تا مواضع فتنه انگیز و تحریک کننده بعدی را هم داشته باشد که اين رفتارها باعث سلب امنیت و آسایش مردم و وارد شدن خسارات زیادی به کشور و اقتدار و حیثیت نظام شد. آیا نشست و برخاست های انتخاباتی آقای لاریجانی با کسانی که با نظام دچار تعارض و تضاد شده بودند و تشویق او به فتنه انگیزی موسوی و آشوب های خیابانی، نشانه اطاعت از رهبری است؟

اين نماينده افزود: ما به خاطر بعضی مصالح درباره رفتار انتخاباتی آقای لاریجانی و جلسات و محتوای مذاکرات و مواضع علنی متناقض او سکوت کردیم، اما ای کاش وي برای چگونگی تشکیل دولت دهم تعیین تکلیف نکند.