هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 16:09
يكشنبه 5 مرداد 1393 20:39 ساعت
2014-7-27 16:09:01
شناسه خبر : 180448
پایگاه خبری ˈالنشره ˈبه نقل از روزنامه صهیونیستی ˈهاآرتصˈ نوشت که هزاران تظاهرات کننده از ساکنان سرزمینهای اشغالی در تل آویو اکنون از ادامه جنگ علیه غزه هراس دارند و با شرکت در تظاهراتی خواستار بازگشت فوری سربازان از جبهه های جنگ شدند . نیروهای امنیتی به تظاهرات هزاران نفر از مخالفان جنگ در تل آویو حمله کردند و تعدادی را دستگیر کردند.

گروه بین اللملل - رجانیوز : جنگ غزه در حالی وارد بیستمین روز خود شده است که شب گذشته هزاران نفر از ساکنان سرزمین های اشغالی با حضور در خیابان های تل آویو از کابینه نتایناهو خواستند به جنگ پایان دهد تا آسیب بیشتری به رژیم صهیونیستی وارد نیاید.

پایگاه خبری ˈالنشره ˈبه نقل از روزنامه صهیونیستی ˈهاآرتصˈ نوشت که هزاران تظاهرات کننده از ساکنان سرزمینهای اشغالی در تل آویو اکنون از ادامه جنگ علیه غزه هراس دارند و با شرکت در تظاهراتی خواستار بازگشت فوری سربازان از جبهه های جنگ شدند . نیروهای امنیتی به تظاهرات هزاران نفر از مخالفان جنگ در تل آویو حمله کردند و تعدادی را دستگیر کردند.

به گزارش «دفاع پرس»، این پایگاه خبری با انتشار تصاویر جنایت های رژیم صهونیستی در نوار غزه افزود که مردم بسیاری از کشورها و از جمله کشورهای غربی و آمریکا دست به تظاهرات ضد رژیم صهیونیستی زده و خواستار توقف فوری کشتار مردم غزه شدند .

بنابر اعلام مقام های رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از 40 سرباز و افسر و نیروی نظامی رژیم صهیونیستی از جمله فرمانده تیپ نیروهای ویژه ˈگولانیˈ کشته شده اند و سربازان این رژیم وحشت زیادی از رویارویی با نیروهای مقاومت دارند به گونه ای که چند روز پیش رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که 15 سرباز برای اینکه به جبهه های جنگ در نوار غزه نروند ، اقدام به خودزنی کردند .

شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر گزارش داده بود: سربازان اسرائیلی برای فرار از جنگ غزه خود را مجروح می‌کنند. به گزارش این شبکه تلویزیونی، تعداد سربازانی که با گلوله خود را از ناحیه پا مجروح کرده‌اند بسیار زیاد است و همین امر موجب نگرانی سران اسرائیل شده است.

این سربازان اقدام به خودزنی می‌کنند تا از رفتن به جبهه جنگ غزه معاف شوند. 30 نظامی اسرائیلی نیز سوار بر تانک از ورود به خاک غزه خودداری کردند. گفته می‌شود سربازان متمرد احضار شده‌اند.

سقوط 90 درصدی بورس تل آویو

علاوه بر این، رژیم صهیونیستی در جریان تجاوز نظامی به نوار غزه و پاسخ کوبنده نیروهای مقاومت متحمل زیان های اقتصادی زیادی شده است.

در همین راستا بورس تل‌آویو که در آغاز حمله رژیم صهیونیستی شاهد سقوط برخی شاخص‌ها بود و اکنون 19 روز پس از آغاز این حملات برخی از شاخص‌ها شاهد سقوط 90 درصدی در بازار سرمایه را داشته‌اند.

این سقوط بازار سرمایه باعث نگرانی گسترده در میان فعالان اقتصادی در سرزمین‌های اشغالی شده است به طوری که کانال دو تلویزوین رژیم صهیونیستی در گزارشی با اشاره به شرایط اقتصادی نگران کننده در اسرائیل تصریح کرد که که این شرایط ممکن است به بحرانی بزرگ تبدیل شود.

بنابر گزارش «فلسطین الیوم» کارشناسان اقتصادی در اسرائیل شرایط را خارج از کنترل عنوان کرده اند و تاکید دارند که امکان نجات سهامدارانی که زیان دیده اند نیست و هیچ سرمایه گذاری حاضر نیست برای کمک به شرکت‌های ورشکسته کمک مالی ارائه دهد.

اگر میزان خسارات اعلام شود، انقلاب می شود

در همین حال رادیو ارتش عبری اعلام کرد از آغاز تجاوز به نوار غزه، خسارت های اولیه به بخش صنعت در اسراییل تا کنون به 875 میلیون شیکل معادل 250 میلیون دلار رسیده است. بر این اساس اکثر خسارت ها در مناطق صنعتی جنوب و مرکز اراضی اشغالی بوده است و بخش فن آوری اطلاعات، صنایع فلزات و صنایع غذایی شاهد بیشترین خسارت ها بوده اند. هنوز اطلاعاتی درباره صنایع جنگی به دلیل نظارت و سانسور نظامی در دست نیست. در همین حال روزنامه هاآرتص در مقاله ای که روز جمعه منتشر شد نوشت اگر آمار واقعی خسارت ها برای عموم منتشر شود، انقلابی کشور را فرا خواهد گرفت زیرا سخن درباره میلیاردها خسارت در بخش‌های صنعتی، گردشگری، هواپیمایی، رشد اقتصادی و سرمایه گذاری است.

به گفته مهند عقل کارشناس امور اسراییل میزان خسارت های اعلام شده تا کنون به دنبال ارائه اطلاعاتی به رسانه های گروهی بوده است هر آمار واقعی سرمایه گذاری در اسراییل را با جالشی بزرگ روبرو می کند. 250 میلیون دلار اعلام شده بسیار کمتر از میزان خسارت هایی است که به اقتصاد پیشرفته اسراییل وارد آمده است.