93/1/19 - 17:21 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 169078

 پخش برنامه مستند  «رساله زندگی» از شبکه خبر آغاز شد. این برنامه به بررسی سبک زندگی در رساله حقوق امام سجاد علیه السلام اختصاص دارد. 

به گزارش روابط عمومی شبکه خبر : هر جامعه ای بر اساس عقاید، ارزشها و باورهای خود سبکی را برای زندگی برمی گزیند. در این میان، سبک زندگی اسلامی که بر پایه تعالیم الهی و آموزه های ائمه هدی علیهم السلام استوار است، از جذابیت فوق العاده ای برخوردار است.
 
بر این اساس، رسانه ملی که در خط مقدم مقابله با کارزار تهاجم فرهنگی غرب قرار دارد، در مجموعه برنامه « رساله زندگی » به بررسی سبک زندگی در آموزه های دینی به ویژه در رساله حقوق امام سجاد علیه السلام، می پردازد. 
 
بر پایه این گزارش، مجموعه برنامه 36 قسمتی رساله زندگی، در فاز نخست به موضوعاتی همچون ازدواج، حقّ همسر، حقّ پدر و مادر، صله رحم، کسب حلال، حقّ ایتام، حقّ الناس، خمس و زکات، همنشین بد، قانون¬گریزی و... می پردازد. 
 
رساله زندگی کاری است از گروه علمی، فرهنگی و هنری شبکه بین المللی خبر، به تهیه کنندگی و کار گردانی امیر فرخ صابر و قلم محمود فلاح پرویزی که جمعه هر هفته ساعت 17:20 دقیقه از شبکه خبر پخش می شود و در ایام هفته نیز در چند نوبت بازپخش می شود.