هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 26 مهر 1400
ساعت 18:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 26 بهمن 1392 ساعت 15:01
شنبه 26 بهمن 1392 18:31 ساعت
2014-2-15 15:01:15
شناسه خبر : 164568

آیت الله حیدری با تأکید بر پیگیری و برخورد قاطعانه با عوامل فیلم «سرزمین کهن» که به قوم بختیاری توهین کرده است، گفت: البته این کارگردان در گذشته نیز سابقه توهین به روحانیت را در فیلم های خود داشته است اما هرگز با او برخورد نشد.

به گزارش رسا ، آیت الله محسن حیدری، امام جمعه موقت اهواز، امروز در خطبه های آیین عبادی، سیاسی نماز جمعه این شهرستان، با بیان این که در روزهای اخیر سریالی از شبکه سه سیما پخش شده که حاوی عباراتی است که می توان از آن برداشت توهین آمیز به قوم اصیل بختیاری کرد، گفت: این مسأله بسیار مایه تأسف است و چرا باید رسانه ملی اجازه پخش چنین سریال های توهین کننده ای به اقوام شریف ایرانی را دهد و هرگز برای نظام جمهوری اسلامی، روحانیت و هیچ متدینی پذیرفته نیست که به قومی جسارت و اهانت شود.
 
امام جمعه موقت اهواز با بیان این که قوم اصیل بختیاری پیشینه برجسته ای در تاریخ ایران اسلامی دارد، افزود: هرگز شایسته نیست به قومی که دارای پیشینه مبارزاتی با استعمار بوده و همواره در خط انقلاب و ولایت است اهانت شود.
 
وی تصریح کرد: به نمایندگی از آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان انزجار و تنفر شدید خود را از این گونه اقدامات ابراز می داریم و اعلام می کنیم که روحانیت همواره در کنار همه اقوام خوزستانی قرار دارد.
 
با هنرمندان بی هنر برخورد شود
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که از رییس رسانه ملی که انسانی فهیم، ولایتمدار و آشنا به اقوام خوزستانی است خواستاریم تا این مساله را پیگیری کند، افزود: گرچه کارگردان این سریال در گذشته نیز سابقه توهین به روحانیت را در فیلم های خود داشته است اما هرگز آن اهانت پیگیری و برخورد نشد؛ از این رو باید اهانت های این افراد بی هنر را پیگیری کنند.
 
آیت الله حیدری به داغ کردن مسأله رفع حصر فتنه گران و ایجاد آشتی ملی از سوی برخی از روزنامه ها و سایت ها اشاره کرد و بیان داشت: حصر فتنه گران  بعد از رافت هایی بسیاری بود که نظام در حق آنان انجام داد و متاسفانه آنها سؤ استفاده کردند.
 
امام جمعه موقت اهواز تحلیل کرد که با وقوع فتنه در کشور متاسفانه جنبه الگو بودن نظام اسلامی برای کشورهای منطقه قدری دچار تزلزل شد و این هم از خیانت های فتنه گران و سران فتنه بود.
 
وی بیان داشت: بیداری اسلامی قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی را متزلزل می کرد؛ بنابراین جهت جلوگیری از این تزلزل تلاش کردند تا در کشورهایی که منشأ مقاومت ضد استکباری است، مسأله مخالفت با نظام را مطرح کنند.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، با بیان این که بر اساس سناریوی آمریکا، ایران منبع اصلی بیداری اسلامی شناخته شد، ابراز داشت: تلاش استکبار پیاده کردن همان چیزی در ایران بود که در سوریه اتفاق افتاد؛ بنابراین از عناصر مفلوک خود در ایران خواستند تا با نام آزادی و بیداری فتنه به پا کنند.
 
آیت الله حیدری افزود: خوشبختانه دست قدرتمند و حکیمانه نظام جمهوری اسلامی پیش از این که آنان کوچک‎ترین غلطی کنند توطئه را در نطفه خفه کرد.
 
درخواست اشد مجازات برای سران فتنه
 
امام جمعه موقت اهواز از رسانه های متعهد، انقلابی و بصیر خواستار افشا کردن جرم سران فتنه شد و گفت: گرچه سران فتنه نوکری اجانب را کردند و مستحق مجازات های سنگین بودند که با رأفت نظام مواجه شدند.
 
وی با بیان این که تا کنون سران فتنه کوچکترین ندامتی از خود نشان ندادند، خواستار اشد مجازات برای آنان شد.
 
حضور حماسی 22 بهمن «نه» بزرگی به دهان یاوه گویان بود
 
عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن، این روز را روز حماسه ای دیگر از سوی ملت ایران خواند و اظهار داشت: ملت ایران اسلامی حضور اقتدار و بصیرت مندانه را در خیابان های کشور رقم زد و بیعت دوباره خود نسبت به امام امت، آرمان شهدا و رهبر معظم انقلاب اعلام کرد و نه بزرگی را به دهان یاوه گویان زد.
 
«مرگ بر آمریکا» نماد بزرگ و شاخص استکبار ستیزی مردم است
 
استاد عالی حوزه علمیه خوزستان با بیان این که پیام مهم این حماسه باشکوه تأکید بر «مرگ بر آمریکا» به عنوان نماد بزرگ و شاخص استکبار ستیزی مردم بود، خاطرنشان کرد: این حضور ملت ایران پشتیبانی از دولتمردان بود تا در مجامع بین المللی با اقتدار از حقوق به حق جمهوری اسلامی دفاع کنند.
 
آیت الله حیدری با اشاره به 14 ربیع الثانی، سالروز قیام مختار گفت: مختار ثقفی انسانی پاک، شیعه ای منزه و مجاهدی فی سبیل الله بود که صفحه ای روشن در تاریخ تشیع ایجاد کرد.
 
حکم تاریخی امام خمینی کمر سلمان رشدی را شکست
 
امام جمعه موقت اهواز 25 بهمن ماه، سالروز صدور حکم تاریخی امام راحل مبنی بر ارتداد سلمان رشدی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با وجود پایان یافتن جنگ تحمیلی و توصیه های سیاستمداران مبنی بر خودداری از صدور حکمی در آن برهه از زمان، با دید الهی خود حکم آن خبیث را صادر کرد و چنان ضربه ای به او وارد کرد که دیگر نتوانست کمر بلند کند.