هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 خرداد 1403
ساعت 11:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 بهمن 1392 ساعت 13:18
شنبه 19 بهمن 1392 16:48 ساعت
2014-2-8 13:18:54
شناسه خبر : 163984

 مسیر آنلاین: با وجود تذکرات پی در پی و بعضاً شدیداللحن مسولان عالیرتبه نظام در خصوص عدم ساخت و ساز در ارتفاعات بالای 1800 متر در تهران، همچنان روند ساخت و ساز ادامه دارد.

در اخرین بررسی های خبرنگار مسیرآنلاین در اینخصوص، درمنطقه سوهانک برجی در حال ساخت است که حدود 40 طبقه دارد و گودبرداری آن در حال حاضر انجام شده است؛ جی پی اس، بلندی منطقه موردنظر را 2000 متر نشان میدهد، این یعنی 200 متر بالای خط قرمز تعیین شده برای جواز ساخت و ساز در ارتفاعات

اسم پروژه ی مزبور «نور» است وهیچ تابلویی جز اینکه «خداوند نور آسمان ها و زمین است»، در کوچه بشارت سوهانک مشاهده نمی شود. به گفته کارگران برج دیگری در این زمین 16 هزار متری ساخته خواهد شد. این زمین در سوهانک کوچه بشارت واقع است و گودی که در تصاویر دیده می شود در طی دو ماه گذشته برداشته شده است به گفته کارگران ساختمان 40 طبقه ای ساخته خواهد شد که نمی دانستند متعلق کجاست. 

با توجه به اینکه برج های با تعداد طبقات بالا و در مرز و لب محدوده مختصاتی یک شهر معمولاً جزو تغییرات اساسی در طرحهای جامع و تفصیلی به حساب می آیند بنابراین باید در شورای عالی شهرسازی مطرح و مصوب شوند.

تنها مصوبه شورای عالی شهرسازی در منطقه سوهانک و کوچه بشارت مربوط به زمین متعلق به تعاونی مسکن مجلس شورای اسلامی است که با مصوبه شماره۳۰۰/۳۴۳۲۹ مورخ ۲۱/۵/۱۳۹۲ یعنی درست بعد از تنفیذ روحانی و در فاصله معرفی وزرا به مجلس و با امضای میرمحمد غراوی (معاون معماری و شهرسازی وقت وزارت راه و شهرسازی)انجام پذیرفته است

در این مصوبه زمین 16 هزار مترمربعی با کاربری مسکونی ارزشمند سبز به مجتمع مسکونی بلندمرتبه تغییر کاربری پیدا کرده است.

عکسها و شواهد موجود نیز حکایت از قطع تعداد زیادی درخت برای گودبرداری زمین مزبور بوده است

لذا ضروریست تعاونی مزبور هرچه سریعتر نسبت به صحت و سقم مالکیت زمین اظهارنظر نماید تا مشخص شود این زمین و ساخت و ساز آن با چه مجوزی در ارتفاعات بالای 1800 متر صورت می پذیرد و آیا مصوبه شورای عالی معماری  شهرسازی مربوط به زمین مزبور است یا خیر.

در ادامه تصاویر دیگر این پروژه را ببینید: