هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 20 اسفند 1387 ساعت 17:20
سه شنبه 20 اسفند 1387 20:50 ساعت
2009-3-10 17:20:00
شناسه خبر : 10407

بخش دوم سخنرانی پرویز داودی در جمع دانشجویان دانشگاه علم‌وصنعت، به پاسخ به پرسش‌های شفاهی و کتبی دانشجویان اختصاص داشت که در ادامه آمده است:

دانشجو: آقاي خاتمي صندوق ذخيره ارزي را درست كردند كه زماني كه ما دچار بحران مي شويم از آن استفاده كنيم، الان اين بحران در كشور ايجاد شده و قيمت سهام در ايران كاهش پيدا كرده است اما چون مردم از سهام استفاده نمي كنند اين بحران را نمي بينند چه مي شود رشد اقتصادي ما در صورت افزايش درآمدها كاهش پيدا كرده؟

دانشجو: چرا دكتر احمدي نژاد در مورد تورم پاسخگو نيست و همواره عوامل تورم را خارج از كشور مي دانند؟

داودی: من ميان صحبت‌هاي شما داد نزدم و بي‌ادبي هم نكردم.

(تشويق)

من در ابتدا چند عدد و رقم مي‌گويم و بعد از آن به ديگر سؤالات شما پاسخ مي‌گويم. رشد اقتصادي در كشور در سال ‌83 بدون حساب نفت 5،1 و با حساب نفت 4،8 بوده است. در سال ‌86 اين رشد 7،3 بدون در نظر گرفتن نفت و با در نظر گرفتن نفت 6،9 بوده است.

صادرات غيرنفتي ما در سال ‌83، 6،8 ميليارد دلار بوده، در سال ‌84، 11،7 ميليارد دلار، در سال ‌85، 16،3 ميليارد دلار و در سال ‌86، ‌21 ميليارد دلار. در سال ‌83، ‌20 درصد واردات ما از صادرات غيرنفتي تأمين شده است. در سال ‌85، ‌40 درصد آن و در سال ‌86، ‌45 درصد آن.

(تشويق)

آنچه مهم است نسبت صادرات غير نفتي به واردات است. يعني اينكه آيا ما توانستيم بخش زيادي از واردات خود را از فروش صادرات نفتي جدا كرده و از صادرات غير نفتي تأمين كنيم يا خير؟ چراكه وقتي در جامعه‌اي رشد اقتصادي افزايش يافت، متعاقب آن واردات نيز متناسب با نياز افزايش می‌یابد.

در سال83، 20 درصد واردات ما از محل صادرات غيرنفتي تأمين مي شد، در سال83، 40 درصد از اين محل تامين مي شد و در سال86، 45 درصد، يعني ما در سال ‌86 توانستیم ‌45 درصد منابع وارداتي‌امان را از محل منابع صادرات غيرنفتي تامين كنيم.

شاخص سهام داو جونز از زمان شروع بحران جهاني ‌39 درصد، اروپا ‌40 درصد، نيكي ژاپن ‌43 درصد، شانگهاي چين 21 درصد، شاخص تركيبي بازار سهام امریکا ‌41 درصد نزول داشته است . من در اينجا شاخص سهام ‌49 كشور مهم دنيا را در دست دارم كه اگر بخواهيد، مي‌توانم سقوط سهام‌شان را براي شما بگويم.

امارات كه مي‌دانيد چه بلايي به سرش آمده از اين بحران؟ الآن همه از آن سرزمين برج ها رفته اند و حتي تاكسي هم نيست.

ما در دنيا با اين واقعيت روبرو هستيم كه ارزش سهام پايين آمده و در كشور ما نيز سهام پايين آمده است و با توجه به اينكه اقتصاد ما كمترين وابستگي را به اقتصاد جهاني داشته است، تلاش شده كه كمترين تأثير را بپذیرد.

وقتي قيمت فولاد در جهان ارزان مي‌شود، به خاطر ركود، كارخانه فولاد ما نيز بايد رقابت كند و قيمت‌ها را ارزان كند و اين خود باعث مي‌شود كه سهام فولاد پايين بيايد و سهام ما نيز متأثر از اين تحولات است ولي درجه تأثيرش نسبت به جاهاي ديگر كمتر است، از طرف ديگر ما شاهد كاهش قيمت نفت نيز بوده‌ايم كه بالتبع بر كشور ما اثر مي گذارد و الان به دليل اينكه هنوز 35 درصد از واردات ما از مبالغ فروش صادرات نفت تامين مي شود، بر كشور ما اثرگذار خواهد بود.

دانشجو: آقاي احمدي نژاد زماني كه انتخاب شدند شعارهايي دادند. با توجه به اين مي خواهم بپرسم كه در اقتصاد ضريبي به نام ضريب جيني داريم كه نشان از فاصله طبقاتي مردم دارد و امروز اين ضريب به ما مي گويد كه فاصله مردم با هم زياد شده است حالا چرا با وجود آن شعارها اين افزايش فاصله را داشته ايم؟

داودی: در محاسبه عدالت، ‌20 تا ‌30 شاخص وجود دارد كه ضريب جيني يكي از اين شاخص‌هاست و ما مي‌توانيم براي بررسي مبحث عدالت به بررسي ميزان فعاليت‌هاي انجام شده در سطح روستاها، كمك به كشاورزان، رشد توليدات و خدمت‌رساني توجه كنيم، لذا ضريب جيني تنها يك مورد از شاخصه هاي اندازه گيري عدالت است نه همه آن.

ضريب جيني هرچه كاهش پيدا كند، نشان‌دهنده عدالت‌گستري بيشتري است، ضريب جيني در سال 83، 422 هزارم بوده است، در سال 85، 4004/0 شده است و سال 86 هم هنوز بيرون نيامده است.

لذا مشاهده مي كنيم كه اين ضريب هم در اين سالها كاهش يافته ولي با اين وجود ما اين را تنها ضريب عدالت گستري نمي دانيم، بنده چون خودم روي اين موضوع كار كردم و تزهاي بچه هاي دانشگاه را بررسي كردم، از آن اطلاع دارم، نمي‌خواهيم شما را گول بزنيم، بايد در مورد بحث عدالت بنشينيم 20 تا 30 شاخص را ارزيابي كنيم تا بحث عدالت مشخص شود.

در بحث عدالت بايد بررسي كنيم به چه ميزان روستاها آباد شده است، چقدر توانسته‌ايم فاصله طبقاتي را كاهش دهيم.

يكي از سياست‌هايي كه در نظر داشتيم، افزايش ضريب حقوق كارمندان بود و اينكه ضريب حقوق آن‌ها را به صورت پلكاني بالا برديم كه اين تلاش صورت گرفت كه حقوق كساني را كه پايين است، افزايش زيادي دهيم و كساني كه حقوق آن‌ها بالاست، افزايش كمتري. حقوق بازنشستگان را افزايش داديم، مطالبات انباشته شده در سال ‌85 را ارائه كرديم. در بحث خشكسالي به كشاورزان كمك كرديم. جرايم آن‌ها را بخشيديم و سعي كرديم به كشاورزان در جبران خشكسالي كمك كنيم. ما در اين مدت شاهد گسترش بيمه‌هاي اجتماعي و افزايش دريافتي كميته امداد بوديم.

ما 26 هزار واحد مسكوني براي محرومان كميته امداد ساختيم و تعداد ايثارگران تحت پوشش هم دراين دولت افزايش چشمگيري داشته است، حقوق بازنشستگان در اين دولت افزايش يافت.

دانشجو: افزايش داشت ولي تورم چه؟

داودی: شما صحبت كرديد، بنده چيزي نگفتم كاري ندارد وقتي كسي صحبت مي كند به ميان حرف او بپريد.

افراد تحت پوشش بيمه اجتماعي، درسال 83، 6 ميليون و 900 هزار خانوار بود كه به 8 ميليون و 800 هزار خانوار رسيد و در واقع، 27،5 درصد افزايش داشته ايم.

در احداث مسكن محرومين به رقم 19 برابر رسيديم، بودجه حمايت امدادي را 2،4 برابر افزايش داديم، ‌سرانه وام بازنشستگان را 2 برابر كرديم، ‌طول راههاي روستايي آسفالت شده كه 2،45 صدم برابر افزايش داشته است، ما در بحث گازرساني در روستاها شاهد رشد ‌32 درصدي بوديم، حدود 6 هزار دفتر در اين ارتباط در روستاها ايجاد شده است.

برخي طرح‌ها از دولت‌هاي قبل به دولت نهم رسيده است كه ما برخي از آن‌ها را تمام كرديم، در مورد برخي از آن‌ها هنوز همچنان مشغول به كار هستيم.

اين دولت بيش از ‌99 هزار طرح داشته كه ‌52 هزار طرح آن تا كنون تمام شده است و درباره برخي از آن‌ها همچنان فعاليت ادامه دارد و تمام نشده است. اين‌ها چيزها ملموس و قابل ديدن است و تاريخ شروع و اتمام آن‌ها مشخص.

دانشجو: ايران دستاوردهايي زيادي داشته است ولي دولت اين دستاوردها را به خود منتسب مي كند، آيا يك ماهواره يا يك هواپيما را ما در عرض همين 3 سال ساختيم يا دولتهاي ديگر هم در آن سهيم بوده اند؟

يكي از دانشجويان: 2 سال تعليق در كدام دولت بود؟

داودی: همه چيز ما مال قبل است، اين ساختمان هم مال قبل است، پس تمام افتخاراتش براي قبل از انقلاب است و شايد اصلاً براي دوره هخامنشيان است، ‌اگر اينگونه بخواهيم بحث كنيم نمي شود، مگر خود شما كه سني حدود 25 سال داريد، براي دولت نهم هستيد؟ از اين 25 سال، 4 سال را در اين دولت بوديد بقيه را دست پروده دولتهاي قبلي بوده ايد، من خودم قبل از انقلاب درس خواندم ولي مگر ثمره آن نظام هستم، اينگونه بحث كردن فايده اي ندارد.

دانشجو: ما شاهد افزايش درآمد نفتي بوديم ولي اين افزايش درآمد نفتي كجا رفته است؟ آيا با آن كار مفيد‌تري انجام شده است؟ چرا مردم حس نمي‌كنند كه ما پيشرفتي داشتيم؟ مسئله ديگري كه مي‌خواستم به شما آقاي دكتر بگويم اين است كه از 2 شب قبل در خوابگاه دختران شروع كردند به عيدي دادن و به دانشجويان كارشناسي ‌50 هزار تومان، ارشد ‌75 هزار تومان و دكتري ‌100 هزار تومان. اين به چه معني است؟ اين مسئله‌اي است كه حتي بسيج نيز به آن اعتراض كرده است و بايد رييس دانشگاه به اين مسئله جوابگو باشد. چه اتفاقي در هزينه‌ها رخ داده است؟

داودی: شما مثل اينكه جواب نمي خواهيد، من دارم يكي يكي سؤالهاي را پاسخ مي دهم، سؤال‌هاي قبلي‌تاان را جواب مي‌دهم و به جواب اين‌ سؤال‌هايتان نيز خواهيم رسيد. شما گفتيد بحث انرژي هسته‌اي و توليد هواپيما و مسائل اين‌چنيني از دولت‌هاي قبل بوده است. در بحث انرژي هسته‌اي من در جايگاهي نيستم كه جواب بدهم، شما بايد از دانشمندان هسته‌اي بپرسيد ولي شما مي‌دانيد كه قبل از روي كار آمدن دولت نهم به خاطر فشارها حتي مي‌خواستند در آزمايشگاه‌هاي سازمان انرژي اتمي و دانشگاه‌هاي ما را ببندند، كار غني‌سازي و مسائل مربوط به آن نيز تعليق شده بود و ما حتي نمي‌توانستيم سانتريفيوژ در حوزه آزمايشگاهي داشته باشيم و ما شاهد تعليق و توقف فعاليت‌ها بوديم.

دانشجو: در عوض تحريم نشده بوديم.

داودی: ما هميشه در تحريم بوده‌ايم، بعد از جنگ هميشه در تحريم بوده ايم، بله، اكنون حجم تحريم‌ها زيادتر شده است. ما اينجا ننشسته‌ايم كه با يكديگر دعوا كنيم، در يك جاي علمي هستيم و بحث علمي مي‌كنيم. من مي‌آيم پايين، شما بياييد بالا صحبت كنيد، ما از هم جدا نيستيم، شما جوانان اين كشور هستيد و ما پيران آن، ما همه با هم هستيم و نيامده‌ايم اينجا با هم دعوا كنيم و حق را ناحق كنيم.

در مقطعي اجازه نمي‌دادند حتي يك سانتريفيوژ داشته باشيم، اكنون 6 هزار سانتريفيوژ داريم، شما خود انصاف دهيد، مشاهده كرديم كه چندين بار دشمنان ما را تهديد به حمله نظامي كردند. مسئولان برخي كشورها مي‌آمدند و پيام‌هاي تهديد را براي ما مي‌آوردند، من به پاكستان رفته بودم، آقاي مشرف به من گفت به مقام رهبري و احمدي‌نژاد بگوييد من اطلاع دقيق دارم كه مي‌خواهند شما را بزنند و به شما حمله كنند كه من به وي گفتم حرف ما همان است كه گفتيم.

اين همه ما را تهديد مي‌كردند كه به شما حمله مي‌كنيم، چه اتفاقي افتاد؟ چرا حمله نكردند؟ ما اكنون 6 هزار سانتريفيوژ داريم.

دانشجو: مرگ بر سازشكار.

داودی: هيچ كس اينجا سازشكار نيست.

بحث ما، بحث سياست‌هايي بود كه اين دولت در ارتباط با اين موضوع اتخاذ كرد و در دفاع از اين حق ايستاد و ديديد ابرقدرت‌هايي كه تهديد مي‌كردند، نتوانستند كاري بكنند.

همين الآن در موضوع افغانستان، وزير خارجه امریکا از ايران مي‌خواهد در مذاكرات شركت كند و از ايران براي حضور در اين مذاكرات دعوت كرده است. در بحث عراق نيز شما خود شاهد اين مسئله بوديد، سؤال اين است كه چرا آن‌ها حمله نكردند، آيا زور نداشتند؟ چرا، امكانات داشتند، ولي حمله نكردند.

اين قضيه تأكيد ما بر ايستادگي و شجاعت اين دولت است، نه پروسه علمي آن. اينكه اين دولت ايستاد و پوشالي بودن اين تهديدات را نشان داد. بله تحريم شديم، تحريم شديدتر شده است، ما در دفاع مقدس نيز تحريم بوديم ولي به خاطر اين تحريم‌ها تحولي در حوزه دفاعي ما رخ داد و بسياري از تجهيزات را خودمان ساختيم.

يادم هست كه قبل از انقلاب پل روي رودخانه كارون را پرتغالي ها ساخته بودند و وقتي خواستند بروند، همه نقشه ها را بردند كه مبادا ما بتوانيم آن را بسازيم ولي در جنگ ديديم كه چه پلهايي ساختيم، يا همين ماهواره اميد كه اين موفقيت جوانان و متخصصان ماست.

در يكي از دانشگاه‌هاي فرانسه از ورود دانشجويان علوم و فضاي ايران به داخل كلاس درس جلوگيري شد؛ فرانسه‌اي كه ادعاي مهد علم و آزادي مي‌كند.

ما كه حركت علمي اين مردم آگاه را نفي نمي كنيم، اين فعاليت‌ها سال‌هاست كه صورت مي‌گيرد و تلاش‌هاي زيادي در مورد آن شده است. ما ادعا نداريم اين موفقيت‌ها فقط مربوط به اين 3 سال است، ولي باور داريم رشد علمي خوبي در اين 3 سال رخ داده است. اين دولت با مواضعي كه اتخاذ كرد، نشان داد كه تهديدهاي دشمنان توخالي است و در برابر تهديدهاي آن‌ها نترسيد و ادعاي دولت در اين ارتباط به خاطر اين موضع‌گيري‌هاست.

اينها عين گرگ مي مانند، اينها به هم خوردن دارند از هم مي پاشند، هولوكاست موضوعي بود كه هيچ كس نمي‌توانست در مورد آن سؤالي را مطرح كند ولي آقاي رييس‌جمهور وارد اين موضوع شد و مباحث و سؤال‌هاي خود را در اين زمينه مطرح كرد و در واقع اينگونه موضع‌گيري‌ها، پوشالي بودن قدرت‌هاي دشمنان را نشان مي‌دهد. وقتي اين مسائل براي مردم دنيا روشن شود، مردم آگاه مي‌شوند و در برابر زورگويي‌ها مي‌ايستند.

دوستان عزيز گفتند كه چشم‌انداز از سوي اين دولت رعايت نشده است، يك دفعه هم اين سند را روي تابلو بياندازيد، به نظر من بايد چشم‌انداز را به صورت ريز و با جزئيات بررسي كرد و در مورد بند بند آن حرف زد، با شعار و جنجال نمي‌شود كاري كرد. ما كه ادعا نداريم كه پيغمبريم، ما دانشگاهي هستيم و نبايد جنجال كنيم، ما بايد بحث منطقي كنيم، قوت‌ها را بپذيريم، ضعف‌ها را بپذيريم و درصدد رفع آن برآييم. اين دولت تلاش كرده است در راستاي چشم‌انداز حركت كند تا آنجا كه در برخي امور خوب پيش رفته است و در برخي از امور ممكن است ضعف‌هايي داشته باشد و تا آنجا كه توانسته رفته است و اگر در امري خوب پيش نرفته ادعايي ندارد.

چشم‌انداز يك مجموعه‌ي فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي، سياسي و بين‌المللي است و بايد مجموعه آن‌ را بررسي كرد، ممكن است در يك بخش حركت بيشتري صورت گرفته باشد و در يك بخش كمتر. بايد در بحث چشم‌انداز مسائل را ريز ديد.

آيا در چشم انداز ارزش‌ها اسلامي، بومي كردن علوم و غيره نيست، يكي از بندهاي چشم‌انداز، بحث علوم و فناوري است، اكنون در همين بحث ماهواره اميد، ما جزء ‌10 كشوري هستيم كه به اين فناوري دست پيدا كرديم و جزء 3، 4 كشوري هستيم كه كل اين فناوري در آن بومي است و همه مسائل مربوط به آن را در داخل تهيه كرديم، آيا ما در اين بحث از چشم‌انداز به خوبي جلو نرفتيم؟

در حوزه دارو و همانندسازي و زيست فناوري‌ها آيا ما در اين زمينه كه يكي از بندهاي چشم‌انداز است پيشرفتي نداشتيم؟ پس اين دولت اين ها را انجام داده و به ثمر رسانده است.

ما اكنون از نظر رشد و شتاب ارائه مقالات علمي در رتبه اول جهان هستيم و همچنين ارائه مقالات در رتبه دوم بعد از تركيه. اين كارها توسط چه كساني انجام مي‌شود؟ توسط شما دانشجويان و شما جوانان عزيز.

در چشم انداز در بحث اقتصادي رشد مستمر، پرشتاب، خود اتكايي و توزيع عادلانه ثروت و درآمد آمده است.

دانشجو: عدد اعلام كنيد.

داودی: تا الان كه عدد اعلام مي كردم، چشم باز هم عدد اعلام مي كنم در چشم انداز كه عدد نداريم، شما كه انصاف داريد به اين اقداماتي كه انجام شده بگوييد بارك‌الله، چرا كه اگر كار خوبي انجام شده است مال همه است و اگر اشتباهي صورت گرفته ما همه بايد تلاش كنيم اين اشتباه را جبران كنيم.

ما در آن بحث رشد مستمر و پرشتاب، آن را از 4،8 به 6،9 رسانديم و سعي مي‌كنيم كه بهتر هم عمل كنيم. همچنين در بحث توزيع عادلانه كارهايي كه توانسته‌ايم انجام داديم و البته ادعايي نداريم.

در رابطه با موضوع تعهدات رييس‌جمهور بايد بگويم رييس‌جمهور وقتي براي انتخابات حاضر شد و حرف‌هايي زد بر روي ارزش‌هاي اسلامي، عدالت‌، آرمان‌هاي انقلاب و امام (ره) بسيار تأكيد كرد، با توجه به اينكه در آن زمان بعضي‌ها مي‌گفتند انديشه امام(ره) و انقلاب مربوط به گذشته است.

يادم هست كه در دانشگاه يكي به من مي‌گفت آقا اين حرف ها دوره اش تمام شده آرمانهاي امام منقرض شده و از اين جور حرفها لذا ما با چنين تهاجمهايي روبرو بوديم.

رييس‌جمهور همچنين بحث عزت و اقتدار را مطرح كرد. كشورهاي منطقه كه به آن‌ها سفر مي‌كنيم همه مي‌گويند مدت زيادي است مي‌خواستند حرف‌هاي ما را بزنند اما جرأت آن را نداشتند و خوشحالند از اينكه ما اين حرف‌ها را زده‌ايم. به طور مثال تا قبل از اين آقاي چاوز در مورد بوش اينچنين صحبت نكرده بود. اين‌ها حركت‌هايي هستند كه ما در گوشه‌اي از آن سهم داشتيم و بيش از اين ادعايي نداريم.

ابتدا بايد مشخص كرد به چه چيز تورم مي‌گوييم و بايد آن را در بازار بررسي كرد.

وقتي يك ايده به نام شاخص قيمت براي تعيين نرخ تورم مطرح مي‌شود، بايد با واقعيت‌ها بررسي شود، چرا كه افراد مختلف برداشت‌هاي متفاوتي خواهند داشت.

70 درصد تورم ناشي از اقلام مسكن، خوراك، حمل و نقل، بهداشت، آموزش است، پس اگر روي اين‌ها دقت كنيم مي‌توانيم عوامل اصلي اثرگذار در تورم را مشخص كنيم.

تورم به طور معمول در كشور ما بعد از جنگ در دوران برنامه يكم تا چهارم حدود ‌12 درصد بود و تا سال ‌1374 به 49،6 درصد رسيد و در اين دوره با نوسان مواجه بوده است، پس از بررسي‌ها مي‌توان فهميد كه 2 عامل مهم تأثيرگذار در تورم موضوع مسكن و خوراك است كه بيشترين سهم را دارد.

در نتيجه اين 2 بحث، جوانان با مشكل كمبود مسكن مواجه مي‌شوند و بحث اضافه تقاضا را داريم.

99،3 درصد سپرده‌هاي كشور زير ‌10 ميليون تومان است؛ يعني انباشتگي بالايي از ثروت در دست يك عده خاص است كه به معناي اين است كه مي‌توانند واحدهاي ساختماني را بخرند و منتظر باشند تا قيمت‌ها بالا بروند و آن‌ها را نفروشند و برايشان مشكلي به وجود نيايد. بنابراين در فضايي كه جمع زيادي متقاضي وجود دارد، اين طعمه شيريني است براي كساني كه ثروت انباشته دارند.

بالا رفتن قيمت مسكن باعث بالا رفتن قيمت اقلامي چون سوخت، سيمان، آجر، حمل‌ونقل شد كه در ساخت و ساز مسكن نقش بالايي دارد. هم‌چنين در سياستي كه در مورد افغان‌ها اتخاذ شد با توجه به بحث موادمخدر و مشكلاتي كه از طرف قاچاقچيان افغان به وجود آمده بود، باعث گراني كارگر ساختماني شد.

بحث‌هاي ساختارهاي مديريتي نظام بانكي و ساختارهاي مديريت بازار كالا نيز مطرح است كه اين ساختارها به هم تنيده‌اند كه ارث باقي‌مانده هستند و باعث شدند بحث مسكن به گونه‌اي شود كه شاهد افزايش قيمت باشيم و در نتيجه آن تورم بالا رفت.

مسكن مهر را راه انداختيم و كارهايي در اين زمينه انجام شده است. همچنين از ديگر اقدمات جلوگيري از وام خريد بوده است و طرح وام ساخت مطرح شد، با توجه به اين كه وام ساخت تبديل به عرضه مسكن و وام خريد تبديل به تقاضاي مسكن مي‌شود.

از ديگر اقدامات ايجاد پيش‌فروش نظام‌مند، كنترل بر روي نقدينگي سيستم بانكي و غيره بوده است.

وقتي تورم را شناسايي كنيم و متوجه شويم موضوعات مسكن و خوراك از موضوعات مهم تاثيرگذار در ايجاد تورم هستند، با اولويت قرار دادن موضوع مسكن، در اقدامات توانستيم با كاهش ‌20 تا ‌30 درصدي قيمت مسكن در اين زمينه تاثيرگذار باشيم.

مجري: اگر موافق هستيد بعد از نماز مغرب و عشا جلسه را ادامه بدهيم؟

داودی: من بعد از نماز مغرب و عشا در دانشگاه شهيد بهشتي كلاس دارم و بايد سر كلاس حضور پيدا كنم. اگر شما موافق باشيد من فردا بيايم و ادامه بحث را داشته باشيم.

دانشجو: آقاي دكتر ما ‌50 درصد حرف‌هاي شما را به خاطر اينكه اقتصادي بود، شايد متوجه نشديم، ما از شما مي‌خواهيم در يك مناظره با حضور اقتصادانان شركت كنيد و مناظره كنيد.

دانشجوي به ميان سالن آمد و با صداي بلند گفت: دانشگاه ما تك صدايي شده و به خاطر يك تجمع آرام براي دانشجويان ما 2 ترم تعليق مي‌زنند، صداي ما به هيچ جا نمي‌رسد و ما هيچ تشكل دانشجويي نداريم، در اين سالن 6 ماه است كه تئاتري روي سن نرفته است. مراسم موسيقي اجرا نشده است، آيا كارهاي فرهنگي غير از اين‌هاست؟

داودی: هر موقع رييس دانشگاه يا دوستان بسيج دانشجويي كه اين مراسم را برگزار كردند، هماهنگي كنند من در اين مراسم شركت مي‌كنم.

پس از پايان مراسم و خروج داودی از سالن برخي دانشجويان گرد وي جمع شده و با طرح مباحثي خواستار پيگيري مشكلات دانشجويي و دانشگاه شدند، دانشجويان در مورد مسايلي همچون ارايه عيدي به دانشجويان پرسيدند كه داودی گفت اين مسئله را پيگيري مي كنم.