هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 فروردين 1400
ساعت 22:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 فروردين 1400 ساعت 13:47
چهارشنبه 18 فروردين 1400 13:44 ساعت
2021-4-7 13:47:35
شناسه خبر : 346131
بیش از ۸۱ هزار نفر قرار است روز جمعه در آزمون کانون وکلا شرکت کنند و این در حالی است که این دورهمی در شرایط قرمز کرونایی می تواند خطرناک باشد.
بیش از ۸۱ هزار نفر قرار است روز جمعه در آزمون کانون وکلا شرکت کنند و این در حالی است که این دورهمی در شرایط قرمز کرونایی می تواند خطرناک باشد.

گروه سلامت-رجانیوز: گفته می‌شود آزمون کانون وکلا قرار است روز جمعه بیستم فروردین ۱۴۰۰ با حضور بیش از ۸۱ هزار داوطلب در سراسر کشور برگزار شود.

 

این در حالی است که شرایط کشور به لحاظ موج چهارم کرونا، بحرانی و خطرناک است. به طوری که خیلی از آزمون‌ها و…، لغو شده است و اقداماتی هم در راستای تعطیلی کشور در حال انجام است. اما، سازمان سنجش آموزش قرار است آزمون وکالت را که کانون وکلا مدیریت آن را بر عهده دارد، برگزار کند.

 

به گفته یکی از داوطلبان آزمون کانون وکلا، این آزمون که قرار بود قبل از سال نو برگزار شود، به دلیل شرایط زرد کرونایی لغو شد و به سال نو موکول شد. حالا که وضعیت بحرانی‌تر شده است، چرا این آزمون لغو نمی‌شود.

 

وی که به شدت نگران حضور در آزمون است، افزود: من نگران سلامت خودم نیستم، اما می‌ترسم خانواده‌ام به واسطه من گرفتار بیماری شوند.

 

این در حالی است که مسئولان وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، اصرار بر رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی دارند.

 

اگر این آزمون برگزار شود و فقط تعداد انگشت شماری از داوطلبان، ناقل بیماری باشند، باید منتظر بود که بر شدت بحران افزوده شود.

 

با توجه به وضعیت بحرانی کرونا در کشور و اینکه در حال حاضر تمامی مراکز استان‌ها قرمز شده‌اند، برگزاری چنین دورهمی هایی می‌تواند خطرناک و فاجعه آفرین باشد.

 

 

منبع: مهر