هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 فروردين 1400
ساعت 13:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 فروردين 1400 ساعت 12:38
سه شنبه 17 فروردين 1400 12:20 ساعت
2021-4-6 12:38:14
شناسه خبر : 346088
مسکو می گوید نگرانی واشنگتن از اقدامات مرزی روسیه نابجا است و آمریکا بهتر است به فکر اصلاح رفتارهای تنش آفرین دولت کی یف باشد.
مسکو می گوید نگرانی واشنگتن از اقدامات مرزی روسیه نابجا است و آمریکا بهتر است به فکر اصلاح رفتارهای تنش آفرین دولت کی یف باشد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایتارتاس، سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه می گوید مسکو-واشنگتن گفتگوهای سطح بالایی را در باب وضعیت اوکراین انجام می دهند.
 
در عین حال وی یادآوری کرد: در این گفتگو ها، آمریکایی ها درباره نگرانی هایشان صحبت می کنند حال آنکه آنها باید به جای اقدامات روسیه، نگران رفتارهای غیرقابل پذیرش دولت کی یف باشند چرا که این فقط شامل شانه خالی کردن آنها از اجرای پیمان مینسک نمی شود بلکه موضوع آن است که آنها این توافق ها را به گونه ای تحریک آمیز رد می کنند.
 
این دیپلمات روس ادامه داد: اگر همکاران آمریکایی ما به این مشکل رسیدگی کنند خوب است چرا که واقعاً به تثبیت شرایط کمک می کند. روسیه هم آنچه را که فکر می کند ضروری است؛ در خاک خود انجام می دهد و توجهی هم به سیگنال ها و اشارات آمریکا نمی کند.
 
به گزارش مهر، دولت روسیه می گوید که کی یف با اقدامات تحریک آمیز خود، به تنش با جدایی طلبان شرق اوکراین دامن می زند و این موضوع بی ثباتی مرزی را در پی داشته و همین هم موجب موضع گیری تدافعی مسکو و تقویت نیرو در مرز با اوکراین شده است.
 
اما دولت کی یف، واشنگتن و همچنین ناتو، با بدبینی به تحرکات مرزی روسیه واکنش نشان داده اند.
 
روز گذشته، آمریکا از مقامات مسکو خواست تا در مورد اقدامات به زعم واشنگتن تحریک آمیز در مرز اوکراین، توضیحاتی ارائه دهند.