هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 فروردين 1400
ساعت 09:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 فروردين 1400 ساعت 09:25
دوشنبه 16 فروردين 1400 08:30 ساعت
2021-4-5 09:25:17
شناسه خبر : 346009
سناتور دموکرات برنی سندرز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت:زیرساخت‌های آمریکا دچار از هم پاشیدگی شده اند.
سناتور دموکرات برنی سندرز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت:زیرساخت‌های آمریکا دچار از هم پاشیدگی شده اند.
 
به گزارش رجانیوز؛ سناتور دموکرات برنی سندرز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت:زیرساخت‌های آمریکا دچار از هم پاشیدگی شده اند.
 
در ابتدا مجری شبکه تلویزیونی سی ان ان در گفتگوی زنده با سناتور برنی سندرز درباره طرح دولت بایدن برای بازسازی زیرساخت های آمریکا پرسید که این سناتور آمریکایی در پاسخ گفت: به نظرم هر آمریکایی این موضوع را درک می‌کند که زیر ساخت‌های ما، جاده‌های ما و پل‌های ما، سیستم‌های آبرسانی ما، طرح‌های فاضلاب دچار از هم پاشیدگی شده اند. به نظرم اکثر مردم آمریکا این موضوع را درک می‌کنند که تغییرات آب و هوایی تهدیدی برای موجودیت سیاره ما است.به نظرم بسیاری از آمریکایی‌ها این موضوع را می‌دانند که ما یک بحران بزرگ در بخش مسکن داریم. امروز نه تنها بیش از نیم میلیون نفر بی خانمان هستند بلکه ۱۹ میلیون خانوار ۵۰ درصد درآمد محدود خود را صرف پرداخت اجاره بهاء می‌کنند. 
 
سندرز افزود : جاد‌ها، پل‌ها و تونل‌ها زیرساخت هستند. اما معتقدم که بسیاری از ما شاهد بحران در زیرساخت‌های انسانی هستیم. زمانی که یک خانواده طبقه کارگر نمی‌تواند از بیمه مناسب برای کودک خود برخوردار باشد این به منزله بحران در بخش زیرساخت‌های انسانی است. یکی از بخش‌هایی که من هم اکنون بر روی آن کار می‌کنم موضوع نیاز به توسعه بیمه است تا بتوانیم خدمات دندانپزشکی، سمعک و عینک را برای میلیون‌ها و میلیون‌ها سالمند آمریکایی که به این خدمات نیاز دارند، فراهم کنیم. این سالمندان از توانایی لازم برای پرداخت این هزینه‌ها برخوردار نیستند. آیا این به منزله زیرساخت نیست؟ به نظرم این یک زیرساخت است. به این موضوع توجه کنید که به روش‌های مختلف ما در رابطه با بسیاری از موارد و از جمله فرآهم آوردن خدمات برای خانواده‌های طبقه کارگر و سالمندان و کودکان در جهان از دیگر کشور‌ها عقب هستیم. به نظرم حالا که زمان رسیدگی به زیرساخت‌های فیزیکی فرارسیده است بایدبه موضوع زیرساخت‌های انسانی هم رسیدگی کنیم. من میخواهم که این موضوع هرچه سریعتر روی ده.
 
سندرز گفت: ما دیگر نمی‌توانیم با این وضعیت ادامه دهیم که دو نفر در آمریکا درآمدی بیش از ۴۰ درصد درآمد مردم آمریکا را داشته باشند و از طرف دیگر شاهد آن باشیم که شرکت‌های بزرگ حتی یک پنی مالیات پرداخت نکنند؛ بنابراین زمانی که افراد می‌گویند که این یک پیشنهاد پرهزینه نیست واقعا همینطور است. زمان برای درخواست از مردمان ثروتمند در این کشور و شرکت‌های بزرگ برای پرداخت سهم منصفانه مالیاتشان فرارسیده است.

منبع: صداوسیما