هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 فروردين 1400
ساعت 09:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 فروردين 1400 ساعت 16:08
يكشنبه 15 فروردين 1400 14:40 ساعت
2021-4-4 16:08:52
شناسه خبر : 345991
به‌صورت قطعی نمی‌گویم برای نوروز ۱۴۰۱، ولی فصل ۴ «نون. خ» تولید خواهد شد. ممکن است همین امسال فیلمبرداری را شروع کنیم و این احتمال هم وجود دارد که به سال بعد هم بکشد.
به‌صورت قطعی نمی‌گویم برای نوروز ۱۴۰۱، ولی فصل ۴ «نون. خ» تولید خواهد شد. ممکن است همین امسال فیلمبرداری را شروع کنیم و این احتمال هم وجود دارد که به سال بعد هم بکشد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، حالا اگر ساخت سریال باشد و آن‌هم با شخصیت‌های متعدد که دشواری‌اش به‌مراتب بیشتر است. مهدی فرجی که سال گذشته تهیه‌کنندگی سریال ناموفق «صفر بیست‌ویک» از شبکه سه را برعهده داشت حالا با سری سوم نون. خ همچنان در مدار موفقیت قرار گرفته است. با او درباره کار کردن در شرایط کرونایی و همچنان ساخت سری جدید و میزان استقبال از این سریال و تغییرات بازیگران همکلام شدیم.
 
باتوجه به اینکه قسمت‌های پایانی نون. خ ۳ در حال پخش است، آماری از تعداد بینندگان و میزان رضایت مخاطبان از این سریال دارید؟
براساس آخرین آماری که ازسوی سازمان به دست ما رسیده از میزان رضایت مخاطبان سریال «نون. خ»، ۷۹.۶ درصد سریال را دیدند و احتمالا نظرسنجی نهایی هم در هفته جاری انجام خواهد شد، اما می‌توان پیش‌بینی کرد که حداقل ۸۰ درصد بیننده داشته است. بازخورد‌هایی که داشتیم نشان از رضایت مردم و کارشناسان و منتقدان داشت. از واکنش‌ها در صفحات مجازی هم می‌توان این‌گونه استنباط کرد که این قسمت به‌نسبت قسمت‌های اول و دوم این سریال بهتر دیده شده است.
 
از اوایل مهرماه سال گذشته تولید سریال را شروع کردید؛ یعنی در روز‌ها و سالی که کشور در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا قرار داشت. کمی درمورد روند تولید سریال در این شرایط بگویید.
واقعیت این است که در یک دوره پنج‌ماهه ضبط این سریال، تمام سکانس‌های ما پرجمعیت است و تقریبا می‌شود گفت سکانس‌های زیر پنج‌نفره این سریال به تعداد انگشتان دو دست بود. عموما سکانس‌ها بالای ۱۵ تا ۲۰ بازیگر دارد. تولید سریال در شرایط کرونایی جدای از هزینه‌های زیادی که تحمیل می‌کرد، شرایط متفاوتی را به‌جهت شکل تولید داشت. برای همین تلاش کردیم پروتکل‌های بهداشتی را سر صحنه با جدیت رعایت کنیم. هر روز یک پزشک سر صحنه حضور داشت و همه‌چیز را چک می‌کرد و به‌محض اینکه احساس می‌کردیم فردی شرایط عادی ندارد، به او مرخصی می‌دادیم و خوشبختانه به همین دلیل بود که در تمام دوره فیلمبرداری یک نفر هم کرونا نگرفت.
 
اکثر سکانس‌های نون. خ بیرونی بود. آیا اتخاذ چنین تصمیمی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا بود؟
قبول دارم که بیشتر سکانس‌ها بیرونی است، اما این ربطی به شیوع ویروس کرونا ندارد. واقعیتش این است که شرایط فیلمنامه باعث چنین شکل ساختی از سریال شده است. اگر فصل‌های قبلی نون. خ را هم دیده باشید متوجه می‌شوید که صحنه‌های داخلی زیاد نداریم. سعید آقاخانی به‌عنوان کارگردان معتقد است صحنه‌های داخلی جذابیت صحنه‌های بیرونی و جغرافیا را ندارد. ضمن اینکه جمعیت سکانس‌های ما زیاد بود و در سکانس داخلی جا نمی‌شدند؛ بنابراین عموما صحنه‌ها به‌گونه‌ای طراحی می‌شد که امکان حضور ۱۵ تا ۲۰ بازیگر فراهم باشد.
 
دیالوگ‌هایی در سریال گنجانده شده بود که باتوجه به شرایط روز، کنایه‌ها و طنازی‌های خاصی داشت. بازخورد‌ها درمورد این قسمت‌های سریال چگونه بود و آیا کسی نسبت‌به آن اعتراض و گلایه‌ای نداشت؟
بازخورد منفی در این مورد نداشتیم. ظاهر امر نشان می‌دهد خوشبختانه تحمل مسئولان بالاتر رفته است و موردی نداشتیم که کسی نسبت‌به آن اعتراضی داشته باشد. در سریال، هم درمورد رای الکترال انتخابات آمریکا داشتیم و هم به مسائل اقتصادی و اجتماعی روز اشاره شد. در متن سریال سعی کردیم نسبت‌به فضای گرانی و معیشت چندسال اخیر مردم بی‌تفاوت نباشیم و مثلا جمله معروف یک کیلو تخم‌مرغ از یک کیلو مرغ بالاتر رفته است را در سریال داشتیم تا شرایط بیکاری و کنایه‌های ورزشی متناسب با شرایط روز. خوشبختانه انتقاد نداشتیم و مردم هم در شبکه‌های اجتماعی از سریال راضی بودند.
 
کاراکتر‌ها هم محبوب‌تر شدند و انگار بیشتر دیده شدند.
 
خوشبختانه کاراکتر‌ها برای مردم جذاب شدند که با اقبال خوبی همراه شده است و می‌تواند نویدبخش این باشد که فصل ۴ بهتری داشته باشیم.
 
پس می‌توان امید داشت که نوروز ۱۴۰۱ سریال نون. خ برای پخش آماده می‌شود؟
به‌صورت قطعی نمی‌گویم برای نوروز ۱۴۰۱، ولی فصل ۴ «نون. خ» تولید خواهد شد. ممکن است همین امسال فیلمبرداری را شروع کنیم و این احتمال هم وجود دارد که به سال بعد هم بکشد.
 
برخی می‌گویند حالا که نون. خ در اوج محبوبیت هست، بهتر است ادامه آن ساخته نشود تا به تکرار نیفتد. شما با این نظر موافقید؟
من فکر می‌کنم مادامی که می‌توانیم فیلمنامه خوب داشته باشیم و قصه جذابی را برای مخاطبان تلویزیون تعریف کنیم می‌تواند سریال ادامه داشته باشد. باید توجه داشته باشیم که شخصیت کمدی به قصه جذابیت هم اضافه می‌کند و معتقدم این فصل سریال شخصیت‌های کمدی بین مردم محبوب شدند و می‌تواند سریال در فصل‌های بعدی ادامه پیدا کند. همچنین آقای وفایی نویسنده سریال به یک پختگی رسیده است و قصه‌های جذاب‌تری در ذهنش وجود دارد و هرکدام از این قصه‌ها می‌تواند بستر خوبی برای روایت باشد. همان‌طور که در همین فصل ۳ نون. خ دیدیم که چند قصه جذاب به‌صورت موازی در سریال گنجانده شده بود، قصه‌هایی ازجمله گم شدن داماد و ماجرای معدن و حتی خواستگاری نورالدین که همه این قصه‌ها جذابیت سریال را بیشتر می‌کرد.
 
با آقای عبدی سر مسائل مالی توافق نکرده بودید؟
نه. آقای اکبر عبدی عمل قلب باز کردند و گرفتار بیماری کرونا شدند و اتفاقا با ایشان هم قرارداد بستیم و اصلا مشکل مالی با ایشان نداشتیم.
 
نقش‌شان کدام کاراکتر بود؟
قرار بود جای بهادر بازی کنند که درحال حاضر یدالله شادمانی این نقش را بازی می‌کند. حالا امیدواریم در فصل دیگری و در کار دیگری توفیق همکاری با آقای عبدی فراهم شود. دلم می‌خواهد در انتها از مدیران تلویزیون و سیمافیلم و بچه‌های گروه خودمان تشکر کنم که نهایت همکاری را کردند.