هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 فروردين 1400
ساعت 20:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 فروردين 1400 ساعت 12:35
يكشنبه 15 فروردين 1400 11:35 ساعت
2021-4-4 12:35:54
شناسه خبر : 345969
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از گذشت ۷سال و نیم از مسئولیت آقای روحانی به عنوان عالی ترین مقام اجرایی هنوز وضع به همان منوال است، رئیس جمهور باید اذعان کند که نتوانست وقت و انرژی دولت را صرف مشکلات مردم کند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از گذشت ۷سال و نیم از مسئولیت آقای روحانی به عنوان عالی ترین مقام اجرایی هنوز وضع به همان منوال است، رئیس جمهور باید اذعان کند که نتوانست وقت و انرژی دولت را صرف مشکلات مردم کند.
 
«حسینعلی حاجی دلیگانی»، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی؛ با اشاره به اینکه متاسفانه جهش تولید مورد نظر رهبری که در شعار سال 99 مورد اشاره بود در بخش های اقتصادی محقق نشد گفت: شاید این شعار در زمینه بی اثر کردن تحریم ها توانست تا حدودی موفق باشد اما به دلیل عملکرد دولت هنوز آثار آن در کالاهای اساسی و بر سر سفره های مردم به چشم نخورده است.
 
وی با بیان اینکه نامگذاری امسال با هدف استمرار جهش تولید و پشتیبانی از آن بوده است ادامه داد: باید مانع های سر راه کسب و کار برداشته شود تا مصرف مرغ و تخم و مرغ و گوشت و برنج را مردم بر سر سفره های خود احساس کنند.
 
حاجی دلیگانی با بیان اینکه دولت باید مراقبت کند که حواسش تنها به مسئله انتخابات پیش رو معطوف نباشد عنوان کرد: انتخابات یک روز است؛ اینکه از چند ماه قبل از آن و چند ماه بعد از آن کشور معطل انتخابات شود زندگی و معیشت مردم معطل خواهد شد.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه نباید وقت بیت المال صرف مسائل حاشیه ای و سلیقه ای و جناحی شود تصریح کرد: دولت از ابتدای کار خود به دنبال حاشیه آفرینی بوده و به طور مرتب حداقل هفته ای یک حاشیه درست کرده و کشور را معطل آن کرده است و تلاش کرده حاشیه‌ها را مسئله اصلی کشور کند.
 
وی با بیان اینکه هنوز بعد از گذشت بیش از 7 سال دولت مثل روز اول درگیر حاشیه بازی و حاشیه سازی است ادامه داد: دولت روزهای پایانی مسئولیت خود را طی می کند اما هنوز سر خط نیامده است و باور ندارد که مسئله اصلی کشور گفتاری های معیشتی و فرهنگی و اقتصادی مردم است.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه آقای روحانی در سال 92 بارها عنوان کردند که بیشتر مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت هاست گفت: بعد از گذشت 7 سال و نیم از مسئولیت آقای روحانی به عنوان عالی ترین مقام اجرایی هنوز وضع به همان منوال است، رئیس جمهور باید اذعان کند که نتوانست وقت و انرژی دولت را صرف مشکلات مردم کند.
 
حاجی دلیگانی با بیان اینکه یک مسائلی مانند تغییرات مجلس در بودجه، روز دیگر مصوبه لغو تحریم ها، روز دیگر شعار دادن چند جوان در راهپیمایی، یک روز سریال تلویزیونی  از سوی دولت دستاویزی برای فرار از پاسخگویی است تاکید کرد: آقای رئیس جمهور در اوج مشکلات مردم که صف های خرید مرغ سر به فلک گذاشته مسئله برگزاری رفراندوم را مطرح می کنند، اتفاقا باید به آقای روحانی گفت ما هم موافق رفراندوم هستیم، مثلا ادامه ریاست جمهوری شما به رفراندوم گذاشته شود ببینیم مردم راضی به ادامه کار شما هستند یا نه؟
 
وی خاطرنشان کرد: افزایش یک شبه قیمت بنزین را به رفراندوم بگذاریم ببینیم آیا مردم به آن راضی بودند یا نه؟ اینکه بعد از گذشت 8 سال هنوز یارانه مردم اضافه نشده است را به رای مردم بگذارید ببینید مردم راضی هستند یا نه؟ اینکه دولت در لایحه بودجه در چندین بخش به صورت پیچیده تبصره هایی برای نجومی بگیران در نظر گرفته است را به رفراندوم بگذاریم ببینیم مردم به آن راضی هستند یا نه؟
 
منبع:راه دانا