هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 فروردين 1400
ساعت 11:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 14 فروردين 1400 ساعت 12:43
شنبه 14 فروردين 1400 11:59 ساعت
2021-4-3 12:43:28
شناسه خبر : 345948
سخنگوی کمیسیون آموزش از بررسی ۲ طرح مربوط به ساماندهی معلمان غیر رسمی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در این کمیسیون خبر داد.
سخنگوی کمیسیون آموزش از بررسی ۲ طرح مربوط به ساماندهی معلمان غیر رسمی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در این کمیسیون خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز؛ حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به طرح ساماندهی معلمان غیر رسمی اظهار داشت: این طرح در حال حاضر در کارگروه آموزش و پرورش کمیسیون در حال بررسی و ارزیابی است.
 
وی افزود: با توجه به بررسی بودجه در مجلس جلسات کمیسیون‌های تخصصی برگزار نمی‌شد که در سال جدید ارزیابی طرح‌ها و لوایح از جمله طرح ساماندهی معلمان غیر رسمی در کمیسیون آموزش از سرگرفته می‌شود.
 
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، با بیان اینکه تعیین تکلیف وضعیت حدود 200 هزار معلم غیر رسمی در کشور یکی از مهمترین محورهای طرح مذکور است، اضافه کرد: بخش مهمی از بار آموزشی کشور بر دوش این معلمان است که لازم است وضعیت این نیروها هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف و ساماندهی شوند.
 
حجت‌الاسلام فلاحی ادامه داد: طرح ساماندهی این معلمان در دستورکار کمیسیون آموزش و تحقیقات است و قطعاً همه معلمان از جمله حق‌التدریس‌ها، نهضتی‌ها، پیش دبستانی‌ها و خرید خدماتی‌ها بر اساس این طرح به نحوی به صورت رسمی جذب خواهند شد؛ همچنین بر اساس این طرح جذب بهترین افراد از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مدنظر است.
 
وی درباره زمان بررسی طرح ساماندهی معلمان غیر رسمی در جلسه علنی مجلس، گفت: با توجه به اهمیت موضوع احتمالا طرح مذکور از اولویت دستورکارهای جلسه علنی مجلس در سال جدید قرار خواهد گرفت.
 
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: علاوه بر این طرح دیگری تحت عنوان ساماندهی منابع انسانی آموزش و پرورش نیز در دستورکار کمیسیون قرار دارد که در سال جدید در دستورکار کمیسیون قرار خواهد گرفت.