هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 3 ارديبهشت 1400
ساعت 07:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 اسفند 1399 ساعت 09:30
شنبه 16 اسفند 1399 08:16 ساعت
2021-3-6 09:30:30
شناسه خبر : 345144
آمریکا و انگلیس در اندیشه اعمال تحریمهای بیشتر علیه روسیه به بهانه استفاده مسکو از تسلیحات شیمیایی هستند.
آمریکا و انگلیس در اندیشه اعمال تحریمهای بیشتر علیه روسیه به بهانه استفاده مسکو از تسلیحات شیمیایی هستند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از بلومبرگ، آمریکا و انگلیس در اندیشه اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه به بهانه استفاده مسکو از تسلیحات شیمیایی هستند و در همین رابطه مقام‌های انگلیسی قصد اصرار به سازمان منع تسلیحات شیمیایی به منظور تداوم اعمال فشار بر روسیه با هدف پاسخگو بودن از بابت استفاده از مواد شیمیایی ممنوعه را دارند و در هفته‌های آینده تدابیری بالقوه را نزد همپیمانان مهم اروپایی شامل فرانسه و آلمان مطرح خواهند کرد.
 
در همین رابطه دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس از روسیه خواست به وظایفش تحت قوانین بین المللی پایبند باشد.
 
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا هم روز پنجشنبه پیام مشابهی را فرستاده بود.
 
دولت بایدن اولین تحریم‌هایش علیه روسیه را روز سه شنبه اعلام کرده و کرملین را به بهانه مسموم کردن و زندانی کردن آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه مجازات کرد.
 
این مجازات‌ها مشابه با تحریم‌های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا و انگلیس بود که عمدتاً مقام‌های ارشد مجری قانون در روسیه و مقام‌های دیگر نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور را هدف قرار دادند.
 
در همین رابطه یک فرد آگاه اعلام کرد: انتظار می‌رود آمریکا به قانون سال ۱۹۹۱ تسلیحات شیمیایی پایبند باشد و در ادامه یک دور دوم گسترده‌تر تحریم‌ها را علیه روسیه چنانچه این کشور یک سری شرایط را برآورده نسازد اعمال کند.
 
این شرایط شامل تضمین دادن از بابت عدم استفاده از چنین تسلیحاتی و اجازه دادن به انجام بازرسی‌ها از مکان‌های مظنون به ارتباط با سلاح‌های شیمیایی هستند.
 
یک منبع دیگر نیز اعلام کرد: مقام‌های انگلیسی در حال بحث با همتایان آمریکایی درباره تدابیر جدید هستند. موضوعی که جرقه تحریم‌های جدید را می‌زند و مانعی بر سر راه تحقیقات روسیه درباره مسمومیت ناوالنی است.