هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 1 ارديبهشت 1400
ساعت 09:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 13:18
سه شنبه 12 اسفند 1399 13:16 ساعت
2021-3-2 13:18:09
شناسه خبر : 345031
تخمین زده می شود که نیمی از بزرگسالان آمریکایی هر ساله سعی می‌کنند به روش‌های مختلف وزن خود را کاهش دهند. در کنار رژیم لاغری ورزش یکی از رایج‌ترین استراتژی‌هایی است که افرادی که اضافه وزن دارند می‌توانند از آن بهره ببرند و به وزن ایده‌آل برسند.

علاوه بر اینکه ورزش و تمرین در خانه به سوزاندن کالری کمک می‌کند و منجر به کاهش وزن می‌شود مزایای دیگر از جمله بهبود خلق و خو، تقویت استخوان‌ها و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مزمن را کاهش می‌دهد. در ادامه بهترین تمرینات برای کاهش وزن آورده شده است.

 

چه ورزشی برای لاغری خوب است؟

 

پیاده روی

پیاده روی یکی از بهترین تمرینات برای کاهش وزن است. پیاده روی یک روش آسان و راحت برای افراد مبتدی است که تازه ورزش را شروع کرده‌اند. با پیاده روی بدون احساس خستگی و یا خرید تجهیزات ورزشی کالری سوزی کنید. طبق تحقیقات هاروارد هلث، تخمین زده شده است که یک فرد 70 کیلوگرمی در هر 30 دقیقه پیاده روی با سرعت متوسط ​​6.4 کیلومتر در ساعت حدود 167 کالری می‌سوزاند.

یک مطالعه 12 هفته ای بر روی 20 زن با اضافه وزن نشان داد که 50 تا 70 دقیقه پیاده روی 3 بار در هفته به ترتیب چربی کل بدن و دور کمر را به ترتیب به میزان 1.5 و 1.1 اینچ کاهش داده است. قرار دادن پیاده روی در برنامه روزانه بسیار ساده است. برای این کار سعی کنید در زمان استراحت ناهار در محل کار قدم بزنید یا بعد از کار 30 دقیقه از زمان خود را به پیاده روی اختصاص بدهید. اگر امکان پیاده روی در فضای باز را ندارید می‌توانید لاغری با تردمیل را تجربه کنید.

 

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک ورزش محبوب است که تناسب اندام شما را بهبود می‌بخشد و می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. اگرچه دوچرخه سواری به طور سنتی در فضای باز انجام می‌شود، اما بسیاری از سالن‌های بدنسازی و مراکز تناسب اندام دارای دوچرخه ثابت هستند که به شما امکان می‌دهد تا در خانه بمانید و دوچرخه سواری کنید. دوچرخه سواری نه تنها برای کاهش وزن عالی است، بلکه مطالعات نشان داده است افرادی که به طور منظم دوچرخه سواری می‌کنند از نظر آمادگی جسمانی در وضعیت بهتر هستند، و خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قبلی و عروقی در آن‌ها کمتر است. دوچرخه سواری برای افراد در هر سطح آمادگی جسمانی، از مبتدی تا ورزشکار عالی است.

 

ورزش با وزنه

تمرین با وزنه برای افرادی که قصد لاغر شدن دارند یک انتخاب موثر است. طبق تحقیقات هاروارد هلث، تخمین زده شده است که یک فرد 155 پوندی (70 کیلوگرمی) در هر 30 دقیقه تمرین با وزنه تقریباً 112 کالری می‌سوزاند. همچنین تمرین با وزنه می‌تواند به شما در ایجاد قدرت و رشد عضلانی کمک کند، که می‌تواند میزان متابولیسم در حالت استراحت (RMR) یا میزان کالری بدن شما را در حالت استراحت افزایش دهد.

یک مطالعه 6 ماهه نشان داد که انجام 11 دقیقه تمرین با وزنه 3 بار در هفته منجر به افزایش 7.4 درصدی میزان متابولیسم می شود. در این مطالعه ، این افزایش معادل سوزاندن 125 کالری اضافی در روز بود.

مطالعه دیگری نشان داد که 24 هفته تمرین با وزنه منجر به افزایش 9 درصدی میزان متابولیسم در مردان می‌شود، که برابر است با سوزاندن تقریبا 140 کالری بیشتر در روز. در میان زنان، افزایش میزان متابولیسم تقریباً 4٪ یا 50 کالری بیشتر در روز بود.

علاوه بر این ، مطالعات متعدد نشان داده است که بدن شما ساعت‌ها پس از تمرین با وزنه، در مقایسه با ورزش هوازی، همچنان به سوزاندن کالری ادامه می‌دهد.

 

یوگا

یوگا یک روش محبوب برای ورزش و کاهش استرس است. گرچه یوگا معمولاً به عنوان یک ورزش برای کاهش وزن درنظر گرفته نمی‌شود، اما به مقدار کافی کالری می‌سوزاند و مزایای متعدد دیگری نیز دارد که نباید نادیده گرفته شود. جدا از سوزاندن کالری، مطالعات نشان داده است که یوگا می‌تواند باعث آگاهی ذهن شود ، این مسئله باعث می‌شود که در برابر خوردن غذاهای ناسالم مقاومت بیشتری داشته باشید و کنترل پرخوری و درک بهتر علائم گرسنگی بدن برای شما راحت‌تر باشد. در بیشتر باشگاه‌های ورزشی کلاس‌های یوگا برگزار می‌شود، اما شما می‌توانید حتی در خانه یوگا تمرین کنید.