هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 فروردين 1400
ساعت 23:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 12:55
سه شنبه 12 اسفند 1399 12:20 ساعت
2021-3-2 12:55:40
شناسه خبر : 345017
کنفدراسیون فوتبال آسیا مجددا برنامه مسابقات انتخابی جام جهانی را تغییر داد و اعلام کرد در ماه مارس تنها سه مسابقه برگزار خواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا روز اول اسفندماه اعلام کرده بود بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ که در حکم رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا هم هست، از ۱۰ تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ به صورت متمرکز برگزار می‌شود به استثنای چهار مسابقه نپال با استرالیا، عربستان با یمن، تاجیکستان با مغولستان و مغولستان با ژاپن که در روزهای ۲۵ و ۳۰ ماه مارس (فروردین ۱۴۰۰) پیش بینی شده بود.

 

امروز کنفدراسیون آسیا برنامه جدید این رقابت‌ها را منتشر و تغییراتی در مسابقات ایجاد کرد.

 

بر اساس اعلام AFC، در گروه D، عربستان در ماه مارس به جای یمن با فلسطین بازی خواهد کرد. محل برگزاری این بازی در کشور عربستان تعیین شده است. دیدار استرالیا با نپال که در همین ماه در تقویم آمده بود، از برنامه حذف شده است.

 

تیم ملی فوتبال ایران در این مرحله از مسابقات باید به مصاف تیم‌های عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج برود. هنوز مشخص نیست چرا کشورهایی مثل ژاپن و عربستان این فرصت را دارند که یک یا دو مسابقه خود را زودتر از سایر کشورها برگزار کنند و تعهدات کشورها برای برگزاری مسابقاتی به این شکل چیست.

 

تیم ملی فوتبال ایران در گروه سوم انتخابی جام جهانی شرایط خوبی ندارد و با ۶ امتیاز بعد از عراق و بحرین در رده سوم است. برگزاری مسابقات متمرکز به صورت فشرده در صورتی که با میزبان نبودن ایران هم همراه بشود، کار تیم ملی کشورمان را برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی و همچنین حضور در جام ملت‌های آسیا دشوارتر می‌کند.